Luis Luna (vasakul) möödunud septembris Tallinnas toimunud teadvusekonverentsil Psycherence.
Müstika
2. september 2019 11:49

„Ayahuasca antoloogia“ koostaja tuleb Eestisse psühhedeelikumidest rääkima

Eesti keeles ilmus äsja mahukas raamat „Ayahuasca antoloogia. Kohtumised Amasoonia püha taimega“, mille üks koostajaist, Luis Luna Colombiast tuleb oktoobri alguses Eestisse sellest taju muutvast taimejoogist rääkima.Luis Luna loeng toimub 3. oktoobril Tallinnas kinos Kosmos IMAX. Ühtlasi saab näha uhiuut auhinnatud dokumentaalfilmi „From Shock to Awe” (USA 2019), mis heidab pilgu sõjakoleduse tulemusel raske psühholoogilise trauma all kannatavate veteranide ümberkujunemisrännakule.

Sõjatandrilt koju pere juurde naasnud sõdurid räägivad ausalt võitlusest ärevushäirega, mis ei lase neil tavaelu elada. Rahu ei anna ka kümned retseptiravimid. Posttraumaatiline stressihäire viib USAs enesetapuni umbes 22 sõjaveterani päevas. Olukord on nii hull, et kodudes kaotatakse juba rohkem mehi ja naisi kui sõjas. Elusid saaks päästa taime abil, mille üks keemiline ühend on aga keelatud.

Luna juhib Brasiilias uurimiskeskust, mis koondab ülemaailmset võrgustikku kõige eesrindlikematest teadlastest ja aktivistidest antropoloogia, etnobotaanika, psühhoteraapia, psühhofarmakoloogia, nägemuskunsti ja teadvusuuringute valdkondades.

Ürituse kohta saab infot siit.
Raamatututvustus on siin.
Ning filmitreilerit saab vaadata Youtube'ist.