Jüri PihelFoto: Robin Roots
Tele
26. juuli 2019, 16:52

Palju põnevat vaatamist! Jüri Piheli loodud kaks uut telekanalit jõudsid eetrisse (11)

Mullu oktoobris rääkis teleekspert Jüri Pihel, et plaanib eetrisse tuua kaks uut telekanalit. Nüüd on kanalid Eesti Kanal ja Eesti Kanal Pluss lõpuks vaatajatele kättesaadavad. 

„Suures kanalis, kus ka mina olen pool elu töötanud, teed saate valmis, näitad seda järgmisel nädalal korduses ja võib-olla veel korra järgmisel aastal. Mitmed tuhanded tunnid seisavad kuskil arhiivides ja ladudes ning need kaevatakse välja siis, kui mõni intervjueeritav sureb,“ rääkis Pihel toona Õhtulehele. 

Kuigi kanalid siginesid telekavadesse juba mullu hilissügisel, siis näha neid veel ei saanud. Pihel rääkis siis, et loodetavasti näeb neid juba paari nädala jooksul, kuid tegelikult said need kättesaadavaks alles nüüd. 

Aprillis rääkis Pihel, et kanalid olid nähtavad vaid STV, Levikomi ja teistes väiksemates võrkudes, kuid Telia ja Elisa polnud siis vee väga vedu võtnud. 

Kodulehel on kirjas, et Eesti Kanal ja Eesti Kanal Pluss on kodumaised telekanalid, mis näitavad viimase 60 aasta jooksul Eestis loodud teletoodangu, filmide ja dokumentalistika paremikku. Suur osa sisust tuleb ETV ja Kanal2 rikkalikust arhiivist, aga ka juhtivatelt sõltumatutelt tootjatelt. 

Päris kõik inimesed kanaleid siiski ei näe - need on leitavad Levikomi, Telia, STV ja Telseti klientidele.