Ants Rootslane, Anu Saagim, Sirje PresnalFoto: Jörgen Norkroos
Inimesed
1. november 2018 19:00

Vaata saadet „Puuduta mind!“ igal neljapäeval kl 18 ÕL veebist ja FBst.

Nüüd on võimalik kõiki saateid kuulata ja alla laadida ka Soundcloud`ist

VIDEO | „Puuduta mind!“ 51. saade | Ants Rootslane: konstellatsiooni ülesanne on teha perekonna varjatud mustrid ja kohad nähtavaks (6)

Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind!“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi 51. saate külaliseks on noor hüpnotisöör Ants Rootslane, kes võtab inimesi vastu nii Tartus, kui Tallinnas.

Kes sa oled, hüpnotisöör Ants?

Olen hüpnoosimeister ja arendanud hüpnoosialaseid teadmisi juba mitu aastat. Hüpnoosi olen õppinud ja praktiseerinud lisaks ka Eesti tuntuimate meistrite käe all. Tänaseks olen omadanud nii Eesti kui ka Euroopa sertifikaadi ja lisaks olen täiendõppena viimane aasta aega omandnud teadmisi Ameerika hüpnoteraapia koolis.

Kasutan teraapiates nii klassikalist hüpnoosi kui ka vaimseid praktikaid. Meetodi otsustan kliendiga koostöös iga inimese puhul eraldi, kuna alati ei saa jääda klassikalise hüpnoosi piiridesse. Minu tugevuseks terapeudina on lai silmavaade nii tavainimese kui ka terapeudi pilgu läbi.

Olles täna töötanud tuhandete inimestega Eestis ja ka Euroopas, tean ma hästi inimeste probleeme ja nende tekke põhjuseid. Igapäevaselt juhtides meeskondi ja töötades terapeudina mõistan ma, kuidas inimestes seda päris olemust üles leida ja neid motiveerida uute lahenduste suunas. Tähtis on hoida ennast liikumises. 

Lisaks hüpnoosile olen läbinud väljaõppe Dan Brule, kes on maailma tunnustatuim hingamismeister, käe all ja valdan erinevaid hingamismeetodeid, mida hüpnoosiga koos kasutada. Kui hüpnoosi või meditatsiooni  ajal ei toimu õiget hingamist, siis on tulemused mõnevõrra väiksemad või puudub üldse mingi tulem. Protsessid kehas ei saa hakata tööle. Teadlik hingamine on kiireim viis eneseregulatsiooniks keerulistes hetkedes. 

Hüpnoosiga saab küll palju lahendusi tuua, aga selleks, et probleem juuretasandil lahendada,  kasutan  ma perekonna süsteemset paigutust ehk konstellatsiooni. Konstellatsiooni ülesanne on teha perekonna varjatud mustrid ja kohad nähtavaks.

Meil kõigil on perekonnas oma kindel koht, aga teatud elusündmuste tagajärel me suurest armastusest loovutame oma kohti. Seetõttu tunnetame tihti justkui paigalseisu elus või on meil mõni terviseprobleem. Lisaks on paljudel juhtudel tingitud süsteemi valest toimimisest ka ärevus ja depressioon. Olen Venamaa süsteemsete lahenduste instituudi õpilane ning oman õigust läbi viia individuaalteraapiaid. Täna olen konstellatsiooni sidunud hüpnoosiga ja esimese inimesena kasutan hüpnoosi olekut selleks, et inimese peresüsteemi tasakaalu viia. 

Sestap on üks hüpnoosi seanss rohkem kui lihtsalt hüpnoos. Sinu käsutuses on maailma parimad ja tunnustatud eneseregulatsiooni vahendid ning enda tahte ja soovi korral võid sa luua läbi hüpnoosi või teiste praktikate oma unistuste elu. See kõik ei käi ühe sõrmenipsuga, aga juba esimese seansiga tunned sa muutust, mida sa ei osanud ilmselt oodata. Minu eesmärk on tõsta sinu teadlikkust elust, mõistusest ja sinu päris olemusest. 

Ants, sa oled tänaseks hüpnotiseerinud sadu inimesi ja ütled, et päris paljud otsivad abi just foobiate osas.?

Ma ei ütle kunagi, et neid inimesi ravin. Saadan nad rändama iseendasse ja aitan leida vastused iseenda seest. Mõistus tavaolekus võib isegi aru saada, et tänane hirm on täielik absurd, aga sellest hirmust ta vabaneda ei oska, kuna põhjused võivad olla väga sügaval alateadvuses.

Kas hüpnoosi osas on inimestel ka palju eelarvamusi?

Jah. Näiteks kardetakse, et inimene kaob sellesse ära ega suuda tagasi pöörduda. Kuid samas kogetakse hüpnoosi tegelikult iga päev. Näiteks kõige sügavamalt siis, kui jääme magama ja ärkame. Autos või bussis sõites juhtub seda samuti üsna tihti – sa kuuled, mis toimub, kuid ei taha keha enam liigutada. Hüpnoosi puhul aga juhime sellist olekut. 

Kas inimesed kogevad hüpnoosi erinevalt?

Loomulikult. Ühed näevad elu justkui panoraamina enda ees, teised tunnevad oma kehaga, kolmandad tajuna ehk tunnevad liikumisi, lõhnu, aga ei suuda otseselt teatud asukohti tuvastada. On ka grupp inimesi, kes ei suudagi kuidagi lõdvestuda ja on endale sisendanud, et mitte keegi ei saa neid aidata. Sellisel juhul on väga raske inimest üldse muutunud teaduvse seisundisse juhtida ning protsess ei anna tihtipeale rahuldavat tulemust. Õnneks need on väga harvad juhtumid. 

Ants Rootslane Foto: Jörgen Norkroos

Kuidas hüpnoosiseanss välja näeb?

Panen hpnoosiseansil tavaliselt mängima maheda ja lõõgastava muusika ning uurin, kas inimene kardab hüpnoosi. Seejärel palun kliendil end mugavalt tugitooli poollamavasse asendisse sättida ja tõmban talle pleedi peale. Tuleb sulgeda ka silmad ja lihtsalt mind kuulata.

Hingata tuleks sügavalt sisse ja välja. Keskenduda täielikult oma kehale ja mõtetele, mis peas valitsevad. Tunnetada, mis su sees toimub. Ühel hetkel mõistadki, et sa ei tunne enda keha või ta muutub raskeks. See on okei.  Silmad tuleks hoida suletuna ja lihtsalt hingata. Tunnetada, kuidas su energia tuleb siia ja praegu. 

Tavaliselt voolab lõõgastuslaine rinnakusse ja selga. Inimese rinnak ja selg muutuvad vabamaks, lõõgastunumaks, raskemaks ja hakkavad vajuma järjest rohkem justkui tugitooli sisse. Inimene tunneb üha suuremat rahu iseenda sees. Alateadlik meel muutub avatumaks ja ligipääsetavamaks, vastuvõtlikumaks uutele teadmistele, et muuta vanu arusaamu enda sees. 

Need on vaid mõned minu hüpnotiseerivad laused, kuid on hetki, kui silme ees võib minna mustaks ja inimene võib kaotada justkui ka teadvuse. 

Vaata saadet „Puuduta mind!“, mis sai salvestatud hüpnotisöör Antsu vastuvõtul täna kell 18 ÕL veebist ja FBst.

Ja nüüd on võimalik kõiki saateid kuulata ja alla laadida ka Soundcloud`ist.

Ants Rootslane , Anu Saagim, Sirje Presnal Foto: Jörgen Norkroos