Foto: Urmas Lange
Saund
18. oktoober 2018 10:09

KUULA | Metro Luminal avaldas värske singli ja tähistab 30. tegutsemisaastat uue plaadi esitluskontsertidega (6)

Pärast suhteliselt pikka loomepausi on Eesti rokkmuusika omapärasemate ja parimate kollektiivide hulka kuuluv bänd Metro Luminal alustanud muutunud koosseisuga taas viljakat tegevust.

Esimeseks suureks tähiseks on päris uue muusikaga album „Üheksast viieni”, mis on Metro Luminalil järjekorras juba viies ja mille ilmumisega tähistatakse ühtlasi ka bändi 30. tegutsemisaastat. Nii CD kui vinüülina ilmuva plaadi esitluskontserdid toimuvad juba novembris Tartus, Pärnus, Viljandis ja Tallinnas.

„Lihtsalt on tunne, et lugusid ja ideid tuleb kui oavarrest ja kuna on olemas bänd, kes neid esitada soovib, siis peaks selle oavarre koos kaunadega auku lükkama ja tühjaks raputama,” kommenteerib tagasitulekualbumit ansambli asutajaliige ja helilooja Rainer Jancis.

Kontsertidel tulevad esitamisele nii juba tuntud ja Eesti rokiklassikasse kuuluvad palad kui ka päris uued laulud. Samuti ilmub juubeli puhul esmakordselt vinüülina legendaarne kauamängiv „Ainult rottidele”, mille tuntuimad lood on „Isa tuli koju“, „Kord tuleb tuul…”, „Hukkusid autoõnnetuses” jpt. Ent ka uue plaadi „Üheksast viieni” muusika on jätkuvalt selgelt metroluminalik – äraspidiselt tõsine, leidlik ning väljapaistvalt originaalne. Mõlemat albumit saab ette tellida Vaiguviiuli e-poest.

Bänd esineb kontsertidel koosseisus:
Robin Juhkental – vokaal
Rainer Jancis – kitarr
Kalle Nettan – bass
Marko Atso – trummid

Juubelikontserdid on tõeline maiuspala originaalse eestikeelse muusika nõudlikele gurmaanidele ning kummardus sõltumatule vaimule.

Metro Luminal 30 juubeli- ja plaadiesitluskontserdid:
09.11.18 Tartu, Genialistide Klubi
10.11.18 Pärnu, Kultuuriklubi Tempel
15.11.18 Viljandi, Lennukitehas
16.11.18 Tallinn, U3 Kontserdiklubi

Uksed avatakse kell 20.30 ning kontsert algab 21.30.

Piletid on müügil reedest, 19. oktoobrist kõikides Piletilevi müügipunktides ja tund enne kontserdi algust kohapeal.