Foto: Margus Johanson
Inimesed
12. juuni 2018 10:45

FOTOD | Vaata, millise hõrgutava roaga võistleb Eesti tiim kokkade olümpial

Eesti võistleb ka tänavu Itaalias kokandusolümpiaks tituleeritud võistlusel Bocuse d'Or. Karmile žüriile valmistatakse hindamiseks roog, mis sisaldab kohustuslikult noorlooma sisefileed, vasika harknääret ja riisi.

Eestit esindab võistlustel Pavel Gurjanov, tema abikokk on Martin Kasperovits, mõlemad restoranist Bordoo. Meeskonda kuuluavd veel organisatsooni president Vladislav Djatsuk (Mon Repos), aupresident Dimitri Demjanov (Gloria), treener Dmitri Haljukov (CRU), tehniline treener Emmanuel Wille (Olde Hansa), tugimeeskond Heidi Pinnak (Sume) ja Dmitri Rooz (Farm).

Kohustusliku liharoa tooraine on sel aastal: noorlooma sisefilee, vasika harknääre ja riis. Lisaks tuleb juurde valmistada kolm garneeringut. Teise roa etteantud tooraine on Itaalia päritolu Castelmagno juust ja munad. Üllatustooraine, mis selgus päev enne võistlust ja tuleb sobitada muna- ja juusturoa juurde, on spagetid.

Foto: Margus Johanson

Pavel Gurjanovi sõnul on ettevalmistused kulgenud igati plaanipäraselt. “Jõudsime Torinosse juba mitu päeva varem ja oleme treeninud siinses ettevalmistusköögis. Meeleolu on väga hea,” sõnab kokk. “Konkurents on sel korral tõesti tugev. Täna, ehk võistluste teisel päeval, osalevad enamus Skandinaavia riike - Rootsi, Soome, Norra, Taani. Eile paistsid silma Prantsusmaa, Belgia, Island ja Ungari.” Tegemist on Euroopa eelvooruga, millest edasipääsuks ülemaailmsesse finaali on vajalik kahe päeva arvestuses pääseda 20 võistleja seast 10 parima sekka.

Torinosse on kohapeale sõitnud ligi 50 fänni Eestist, kes elavad tribüünidel spordivõistlustele sarnaselt, lippe lehvitades ja lärmi tehes, oma riigi esindajale kaasa.

Foto: Margus Johanson

Rahvusvaheline žürii hindab võistlustööde juures nii menüü kontseptsiooni, maitset, väljapanekut, kohaliku köögi eripärade esiletoomist kui ka tehnilisi oskusi ja toorainega säästlikku ümberkäimist. Võistluste eestvedaja ja žüriilige Vladislav Djatsuk tänab südamest kõiki toetajaid, kes on teinud võimalikuks Eesti osalemise sellele maailma prestiižeimal kokkade võistlusel.

Bocuse d'Or Europe toimub 11.-12. juunil 2018. aastal Torinos, Itaalias. Tegemist on Euroopa eelvooruga, millest edasipääsuks ülemaailmsesse finaali on vajalik 20 võistleja seas pääseda 10 parima sekka.