Aki Kaurismäki filmi “Teispool lootust" esitlus kinos Sõprus
Inimesed
9. juuni 2017, 11:16

PILDID JA VIDEO | Kinos Sõprus esilinastus Aki Kaurismäki Hõbekaruga pärjatud film "Teispool lootust"

Neljapäeva, 8. juuni õhtul esilinastus kinos Sõprus soome kultusrežissööri Aki Kaurismäki sadamalinnade triloogia teine film “Teispool lootust". Esilinastuse vestlusringis olid filmis kaasa teinud näitlejad Kati Outinen, Sakari Kuosmanen,Tommi Korpela ja Elina Knihtilä. Saunasõprade rõõmuks köeti kino tagahoovis kuumaks ka soome saun. 

Nukker komöödia „Teispool lootust“ on sadamalinnade triloogia teine film, milles Kaurismäki vaatleb elu ja ühiskonda väikese inimese tasandilt, nagu ikka. Ei langeta ta poliitilisi otsuseid ega mõista kohut religioonide üle, vaid teeb ligimeste hüvanguks seda, mida ise oskab ja armastab. „Teispool lootust“ on ühtekokku just nagu filmis pakutav heeringasushi – traditsiooniliste väärtuste kaitsjat võib see esialgu heidutada, aga armastusega ja koonerdamata lisatud vasabi võtab temalgi silma heldimusest märjaks.

Söelaeva trümmis saabub Helsingisse noor süürlane Khaled (Sherwan Haji), kes otsib oma kadunud õde taga. Samal ajal ja samas linnas otsustab oma senisele abielule ja karjäärile lõpu teha keskealine soomlane Wikström. Kui immigratsioonikeskusest põgenenud Khaled satub restorani juurde, mida Wikström üritab üles töötada, leiavad mõlemad teineteisest tuge, ehkki toimetulekuks tuleb mõnest seadusest mööda hiilida.

Khaledi kehastab Damaskuses sündinud näitleja ja muusik Sherwan Haji, kes asus 2010. aastal Soome elama. Teisi peategelasi kehastavad Kaurismäe ammused lemmikud: Sakari Kuosmanen, Kati Outinen, Ilkka Koivula jt.

Film võitis 2017. aasta Berliini filmifestivalil parima režissööri Hõbekaru. 

Aki Kaurismäki filmi “Teispool lootust" meeleolukas esitlus kinos Sõprus

Filmi “Teispool lootust” eriseanss toimub reedel, 9. juunil Linnahalli merepoolsetel treppidel algusega kell 23:00. Välikinno pääseb Linnahalli Lindaline’i sadamapoolsest küljest.

Vaata pildigaleriid filmi esilinastuselt kinos Sõprus!