AMMUSED SÕBRANNAD: Kaidi Klein ja Kirsti Timmer tunnevad teineteist üle 22 aasta. Foto: Ardo Kaljuvee (Kroonika)
Inimesed
14. veebruar 2015 08:00

Kaidi Klein: Kirsti Timmer vedas mu psühhiaatri juurde, kui ma masenduses lakkamatult nutsin (22)

Sõpra tunned hädas ja usalduses: tuntud kauaaegsed sõbrapaarid meenutavad, kuidas nad on läbi aastate teineteisele toeks olnud.

"Kunagi üheksakümnendatel olin end mitmel rindel – teles, raadios, ajalehes – rabades korralikult ära vintsutanud. Peale selle oli ka isiklikus elus keeruline aeg ja ühel hetkel hakkasidki lained pea kohal kokku lööma. Pisarad lihtsalt voolasid ja ma ei suutnud isegi parima tahtmise korral nutmist lõpetada," meenutab teletoimetaja ja endine raadiohääl Kaidi Klein rasket eluperioodi, millest hea sõbranna Kirsti Timmer ta välja sikutas.

"Kangekaelsena arvasin, et küll see lihtsalt ühel päeval üle läheb. Kirsti siiski nii ei arvanud – ta helistas psühhiaatrile, rääkis minu loo ära ja küsis, mida teha. Nii pani ta mulle vastuvõtule aja kinni ja viis järgmisel päeval kohale ka," jutustab Kaidi Klein ja tõdeb: "Ise poleks ma iialgi üle psühhiaatrikabineti läve astunud."

Selle tõuke eest on ta Kirsti Timmerile siiani tänulik. "Ükskõik, milliseid raskusi elu on mu teele hiljem veeretanud, ei ole ma enam depressiooni langenud. Just tänu paljule toona kogetule ja õpitule oskan nii enda kui ka raskete olukordadega palju paremini toime tulla," usub Kaidi.

Teda ja Kirstit seob rohkem kui kaks aastakümmet sõprust. "Tutvusime Kaidiga 1992. aasta augustis tänu meie ühisele sõbrale, ansambli Nice Try lauljale Urmas Podnekile, kes meid oma bändiga ühele kontserdile Narva kaasa kutsus. Mina töötasin tol ajal ETV meelelahutussaadetes ja Kaidi oli ajakirjanik ajalehes Noorte Hääl," meenutab telenägu ja raadiohääl Kirsti.

Tihedamalt hakkasid nad läbi käima aga aastal 1993. "Jaanipäeva veetsime koos ja sellest ajast suhtlesime iga päev," räägib Kirsti.

"Meie esimeseks koostööks oli muusikasaade TV1s, kus Kirsti oli saatejuht ja mina toimetaja," lisab Kaidi.

Praeguseks töötavad sõbrannad õlg õla kõrval produktsiooniettevõttes Ruut. Koos toimetasid nad saadet "Laula mu laulu".

Kaidi üllatus: kohvipakist pudenes vöö

Kui Kirsti ulatas Kaidile abikäe, kui viimane oli vaimselt ummikusse jooksnud, siis Kaidi oli talle toeks majanduslikult kehval ajal. 21 aasta tagusest ajast mäletab Kirsti üht seika, mis pani teda mõistma, et Kaidi on tõeline sõber. "Olin just esimest korda emaks saanud. Tol ajal emapalka ei olnud ja kuna minu abikaasa läks kohe pärast lapse sündi meie juurest ära, siis elasin ma nii, et maksud said makstud ja laps söönuks, aga enda jaoks mul raha ei jäänud," meenutab ta.

Kaidi tegi toona aktiivselt diskoritööd ja teenis Kirsti sõnul päris korralikult. "Mäletan, et mulle meeldis hullult üks eriti äge narmastega vöö, mis paraku maksis nii palju, et ma poleks ka parima tahtmise juures seda endale osta saanud."

Ühel õhtul, kui Kaidi talle külla läks, palus ta sõbrannal kohvi kaasa tuua. "Ta andis mulle pooliku kohvipaki ja ütles, et tõi selle kodust kaasa. Kohvi pakist purki kallates kukkus sealt kohvi asemel välja see vöö. Ma nutsin liigutusest silmad paiste ja see ajab mind siiani neelatama," tunnistab Kirsti.

Ta kinnitab, et Kaidi on tema jaoks sõber selle sõna kõige otsesemas tähenduses. "Kaidit võib usaldada sada protsenti. Ta ei kuulu inimeste hulka, kellel talle usaldatud südameasjad kogemata üle huulte tulevad. Ma arvan, et ta teab ja tunneb mind sama hästi kui ma isegi. Ükskõik kui palju me koos oleme, ei saa me kunagi oma jutte räägitud," muigab Kirsti.

Kaidi ütleb, et Kirstiga ei hakka kunagi igav ja kuigi talle meeldivat väga palju lobiseda, on Kaidi alati teadnud, et võib sõbrannale saladusi usaldada, nii et need kellegi teise kõrvu ei jõua.

Kaidi ja Kirsti tähistavad ka sõbrapäeva. "Meie sõpruskond on produktsioonifirmas Ruut täienenud kahe blondi Triinu võrra ja sõbrapäeva puhul läheme neljakesi teatrisse "Evitat" vaatama ning pärast klubisse Smilersit nautima," ütles Kirsti.