Hendrik Toompere lavastatud "Soolo" etendub BroadwaylFoto: Pressimaterjal
Inimesed
18. oktoober 2013, 15:54

Hendrik Toompere lavastatud "Soolo" etendub Broadwayl

"Soolo" trupp asub homme teele New Yorki. Nimelt valiti lavastus "Soolo" 121 monolavastuse sekka, mis etenduvad United Solo festivali raames.

"Soolo" kõrghetk on 22. oktoobril kui astutakse publiku ette Theatre Raw´s Broadwayl 42 tänaval. "Soolo" lavastaja ja näitleja on Hendrik Toompere.

Eestis on võimalus lavastust näha 23. novembril Pärnu Endlas, 9.detsembril Kuressaare Linnateatris ja 10. detsembril Haapsalu Raudteejaamas

"Soolo" on groteskielemente sisaldav irooniline draama, mille peategelaseks on püstirikas kollektsionäär, kel on üliinimese kompleks. Ta jumaldab maalikunsti, ostes oksjonitelt kokku maailma maalikunsti pärle. Ta on leidnud originaalse viisi, kuidas samastuda vanade meistritega ja kuidas teisaldada nende geniaalsust. Koguja on eriskummaline kurjategija, kes hävitab omapärasel viisil inimkonna kultuuripärandit. Kuulsate kunstnike maale kulinaarselt töödeldes ja süües usub ta, et sel viisil omastab ta "kõik kunstiteostes peituvad vitamiinid", s.o. loojate vaimse ja füüsilise energia.