Foto: Rahvusooper Estonia
Inimesed
11. märts 2009 16:13

Baleriin Marina Chirkova tähistab lavajuubelit "Kameeliadaami" etendusega

Homme, 12. märtsil tähistab baleriin Marina Chirkova Estonia teatris balletiga "Kameeliadaam" oma kahekümnendat lavajuubelit.

Marina Chirkova lõpetas Vaganova nimelise balletiakadeemia 1988. aastal ning asus tööle Peterburi Maria Teatris. Pärast kümne aasta pikkust säravat karjääri saabus tantsijanna vanaema sünnimaale Eestisse ja alates 1999. aastast on ta Rahvusooper Estonia solist. Ta on tantsinud peaosi ballettides "Don Quijote", "Kameeliadaam", "Sülfiid", "Luikede järv", "Uinuv kaunitar", "Giselle", "Pähklipureja", "Romeo ja Julia", "Anna Karenina" jpt.

"Ma ei kahetse hetkegi, et Eestisse tulin. Olen siinse kümne aastaga tantsinud palju uusi rolle," ütles Marina Chirkova. "Tänan südamest repetiitoreid ja lavastajaid, kes on minuga töötanud - Tiiu Randviir, Helmi Puur, Aime Leis, Elita Erkina, Viktor Fedortšenko, Juri Jekimov, Irina Härm, Tiit Härm ja Mai Murdmaa."

Marina Chirkova on esinenud paljudes välisriikides, sealhulgas Suurbritannias, Taanis, Itaalias, Hispaanias, Iisraelis, USAs, Kanadas, Koreas, Prantsusmaal, Jaapanis, Norras, Brasiilias, Argentiinas ja mujal.

Marina Chirkovat on pärjatud mitmete auhindadega. 2005. aastal asutas Marina Chirkova balletikooli "Luikede lend", kus töötab juhendaja ning pedagoogina. 2008. aastal oli ta heategevusürituse "Talentide kevadball" korraldaja.

Juubeliõhtul on Marina Chirkova lavapartneriks noor solist Maksim Chukarjov. Etendust dirigeerib Jüri Alperten.