Inimesed
7. september 2004, 00:00

«Chicago» produtsent jättis riigiteatri

Suvise kultusmuusikali «Chicago» produtsent Hannes Villemson lõpetas oma 13 aastat väldanud töösuhted Vanemuise teatriga ja keskendub nüüdsest täie jõuga oma firma Comedy Productions tegevusele, jätkates nii «Chicago» kui ka komöödiatuuriga «Klatš».

Lahkumisavalduse kirjutas Vanemuise välissuhete juht Villemson möödunud reedel. «Teatritöö kõrvalt seda kõike enam teha ei jõua,» lisas ta. «Eks ma mõtlesin selle peale terve viimase aasta.» Ka möönas Villemson, et võib-olla ei kõlanud need kaks asja – Vanemuine ja oma firma edendamine – päris hästi kokku. «Aga me ei lähe vaenlastena lahku,» kinnitas Villemson.

Kümme korda sel suvel mängitud «Chicagoga» töö Villemsoni sõnul jätkub. Litsents kehtib tuleva suve 1. augustini, praegu on päevakorral hittmuusikali mängimine nii Tartu kui ka Pärnu kontserdimajades.

Samal moel jätkab Villemson suvel mööda vabaõhulavasid rännanud komöödiatuuriga «Klatš», mida sel nädalal mängitakse teatrifestivalil «Komöödia» Tartus. «Ühtlasi teeme «Klatšiga» septembri lõpus-oktoobris Peeter Volkonski juubelietendused Tartus, Tallinnas, Pärnus ja Rakveres,» rääkis ta. «See on paraku praegu ainuke tükk, kus ta mängib. «Klatšis» pole tal küll suur roll, aga et see on ainuke, siis tuleb sellega juubelit tähistada. Ning – kõige suurem uudis – Eino Baskin pakkus mulle ka oma «Hotell California» edasiste etenduste korraldamist, sest Vanalinnastuudio seda enam ei tee. Vastasin jaatavalt.»

Peale teatritöö jätkab Villemson ka tõlkimist. Praegu on tal koos Volkonskiga käsil William Shakespeare’i «Nagu teile meeldib» tõlkimine Vanemuise ning lavastaja Finn Poulseni tarvis.