Karl-Erik Taukari laulud on eestikeelsed ning saadete ja õhtujuhtimiste juures peab ta alati silmas selget ja korrektset keelekasutust.

Foto: Robin Roots
Inimesed
19. november 2023 10:16

OHHOO! Muusik ja saatejuht Karl-Erik Taukar sai vägeva tunnustuse osaliseks: „See tuli kui välk selgest taevast!” (2)

Karl-Erik Taukar on nüüdsest ühel pulgal Toomas Hendrik Ilvese, Fred Jüssi, Kristiina Ehini, Ivo Linna ja Anu Lambiga – nad kõik kannavad emakeeleõpetuse sõbra tiitlit ning paistavad silma oma erilise panusega eesti keele hoidmisel. Muusik sõnas Õhtulehele, et tunnustus oli talle ootamatu ja ta ei olnud varem isegi sellisest auhinnast kuulnud. Kuidas oli aga Taukaril eesti keelega koolis?

Superstaari saadet juhtivale muusikule andis emakeele õpetuse sõbra tiitli Eesti Emakeeleõpetajate Selts ning kirjutas autahvlile tunnustuse Karl-Erik Taukarile omases keelekasutuses: „Ta pälvis tunnustuse selle eest, et oma popi ja noortepärase keelekasutuse juures hoiab superkangekaelselt ja vääramatu jõuga kinni emakeele heakõlalisusest. Kellel on ambitsiooni end väga heas emakeeles väljendada, keelt tutskelt arendada ning vajadusel julgelt manitseda õigekeelsusele. Ta söandab luua ja laulda emakeeles ning on sellega kõigile eeskujuks. Tema isemeelne, visa emakeele eelistamine praeguses heitlikus ajas hoiab au sees eesti keelt ning toetab sellega emakeeleõpetajate seltsi põhimõtteid ja emakeeleõpetuse väärtusi.”

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99