RAJUDE KOSTÜÜMIDE AEG: „Ohhoo, mis soni?!“ puhkeb Tõnis selle foto peale naerma. „Olin kunagi täitsa heas vormis!“ Foto kannab daatumit 1978, mil noor laulja oli ansambli Laine solist. Lavakostüümid oli võimsad, litritega särkidest peente ülikondadeni. See bänd oli ratastel kolmveerand aastat ja kihutas ringi mitte üksnes Nõukogude Liidu, vaid ka välisriikide lavadel. Ent mis salata, Taani kuninga aias üles võetud Tõnis, soni uljalt kuklas, näeb oma teksarõivais ja kaela riputatud karukihvaga välja ultramoodne. Täht mis täht.

Foto: Valdur-Peeter Vahi / filmiarhiiv
Inimesed
18. november 2023 07:30

Fotod kõnelevad, kuidas sulnist klubipintsakuga noorukist kujunes muusik Tõnis Mägi

TÕNIS MÄGI 75 | Tõnis Mägi: „Naistega olen ma alati olnud häbelik! Aga viina sai võetud palju.“

Kui Tõnis Mägi aastal 1976 Venemaal esinemas käima hakkas, sai ta üleöö kuulsaks. Ja mitte staariks, vaid „tsaariks“. „Mingi aeg ma Venemaa lavadel olin – kümme aastat, aga siis sai mul sellest kõrini,“ tunnistab täna 75aastaseks saav muusik, et aastal 1986 tegi ta hiigelpikkade tuuridega lõpu. Enam ei jaksanud ega tahtnud. Koormus, see oli meeletu.

„Tavaliselt oli üks-kaks kontserti päevas,“ meenutab Tõnis. „Juhtus aga sedagi, et ühel päeval oli neli kontserti, korra isegi seitse. See oli BAMil, kui oli väga palju kontserte, ning see oli muidugi ruineeriv.“ Säherdust pinget tuleb maha võtta. Millega Tõnis end stressist vabastas, naiste või viinaga? „Mis sa ise arvad,“ muigab ta ja puhkeb naerma. „Naistega olen ma alati olnud häbelik! Tõesti häbelik! Aga viina sai võetud palju.“

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99