„Hommikusöök staariga“ - saatekülaline Kitty Florentine; saatejuht Anu Saagim

Inimesed
18. november 2023 09:57

„HOMMIKUSÖÖK STAARIGA“ - Eesti muusikamaailma ere täht kutsub end vabastama aegunud piirangutest

ÕL TV | Kitty Florentine: Eestist lendu minna on küll väga raske ja sellega on tohutult palju tööd, aga see loob su ümber hoopis teistsuguse mulli (1)

„Mu kontserdil on olnud nii erinevaid inimesi. Seal ei ole ühte vanusegruppi või kindlat tüüpi inimesi, mis on siiani olnud kõige suurem kompliment,“ räägib eeterlik lauljatar Kitty Florentine. Kui mullu pälvis ta Raadio 2 Aastahitil aasta debüüdi auhinna, siis tänavu oli ta juba nomineeritud Eesti muusikaauhindadel aasta indie-/alternatiivalbumi kategoorias. Lisaks sündis New Yorgi 99 Canal ruumides 5. novembril salapärane küsimuste-, naudingute- ja muutusteküllane metamorfne maastik. Performa programmi jaoks valminud lavastusliku installatsiooni keskmes oli Kris Lemsalu inimpurskkaev, millele Kitty Florentine'i žanripiire ületav hääl lisas taktiilseid ja tunnetuslikke mõõtmeid. Omavahel põimusid looduslik ja tehislik, ilu ja grotesk ning huumor ja surelikkuse tajumise kaalukus. Kes on see müstiline Eesti muusika skenele ilmunud artist, kes suudab mängleva kergusega inimese kõikide meeltega manipuleerida?

Vaata saadet!

Kummaline ja eeterlik Kitty Florentine (26) on kunstnik, kes loob kaleidoskoopilise helitugevusega helimaastikke, et kutsuda esile kino, ajalisus, atmosfäär ja alternatiivsed valdkonnad. Tema mitmetahulise vokaali, saatepillide, müriseva bassi ja digiteeritud heli abil uurib tema žanripainduv praktika heli tekstuure, mida saab katsuda ja tajuda – libisedes erinevate olemise olemust kujundavate transformatsioonide vahel.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99