Carmen Joala tunnistab, et tema maailmas kehtib hetkel vaid üks unistus: ta tahab laulda. „Tahan laulda nõnda, et mind on näha ning kuulda. Ma tahan teha muusikat ning sellega ka kuskile jõuda!“

Foto: ÕL kollaaž (Fotod: Mona Õispuu, erakogu)
Inimesed
24. oktoober 2023 16:23

„Tähed ja tähekesed“ on Õhtulehe lugude sari, kus saame lähemalt tuttavaks tuntud eestimaalaste järeltulijatega.

TÄHED JA TÄHEKESED | Jaak Joala lapselaps Carmen: minus oli tohutu hirm, et äkki ma pole vanaisa nime vääriline (9)

„Ta oli minu ainus vanaisa ning paremat ma ei oskakski soovida. Ta armastas mind tohutult. Olin tema silmatera ning kõik ümberringi teadsid seda,“ jutustab Jaak Joala lapselaps Carmen (26).

Carmen on iseseisev ja sihikindel naine. Saab kõigega hakkama ning maha ei murra teda miski. „Kui olen millegi saavutamise pähe võtnud, võin end ka seintest läbi närida,“ iseloomustab ta end naljatamisi.

Sarnaselt varalahkunud isa ja vanaisaga on Carmenil raske end inimestele avada ja neid usaldada. Ainult lähedased tunnevad tema tõelist olemust. „Võin algul jätta pigem kinnise ning vahetevahel ehk isegi ülbe mulje,“ sõnab ta, kuid lisab, et see on siiski pelgalt kaitsepositsioon. Tegelikult nii pole. Näiteks ei arvusta ta mitte kunagi kedagi lihtsalt juttude või välimuse põhjal. Kuid inimeste käitumise põhjal teeb ta oma otsuse väga kiirelt. Ja kui siis juba midagi viltu läheb, on Carmeni usaldust pea võimatu tagasi saada. „Teisi võimalusi ma elus kergekäeliselt ei jaga,“ kinnitab ta, ent mainib sedagi, et oskab head nägu teha ka siis, kui arvamus on juba tegude põhjal kujundatud. 

Carmeni sõnul õpetas vanaisa Jaak talle üht.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99