Foto: Kollaaž (erakogu fotod)
Inimesed
3. oktoober 2023 17:40

TÄHED JA TÄHEKESED | Jaanus Rahumägi tütar Katariina: vanemad õpetasid mind iseseisvaks ja enesekindlaks naiseks, latti pole mõtet liiga madalale seada

„Vanemad tahavad, et oleksime kõik õnnelikud ja võimelised ise elus hakkama saama,“ räägib ettevõtja ja poliitiku Jaanus Rahumägi keskmine tütar Katariina (23). Noore naise suur kirg on filmindus ning hetkel omandabki ta Inglismaal magistrikraadi filmimontaaži erialal. 

Rahumägide pere on olnud alati väga lähedane, kus vanemad – isa Jaanus ja ema Mari – on hoolivad, aga samas nõudlikud. Katariina on pere keskmine laps, tal on vanem õde Liisabell (35) ja noorem õde Maria Heleene (14). Kõigil umbes kümme aastat vahet. „Meid on kasvatatud iseseisvateks, konkreetseteks ja enesekindlateks naisteks,“ räägib ta. „Noorem õde on hetkel enesekindluse etalon. Teda milleski ümber veenda on keeruline. Sama on minu vanema õe Liisabelliga, kes kasvatab samas vaimus omakorda kahte tütart. Meil on peres koos vanaemaga kokku seitse naist. Kuna vanaema on meil geoloogia professor ja ema lõpetanud kõik koolid cum laude’ga, siis on haridus meie peres alati olnud esimesel kohal,“ kõneleb Katariina.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99