KUHU KADUS ÕHIN? Indrek Neivelt tunneb puudust sütitavast idealismist, nagu seda oli 90ndatel. „Praegu on kõik Exceli tabelis kinni: kui palju on kulusid, kui palju tulusid. Kas tasub või ei tasu…“

Foto: Sven Arbet / Delfi Meedia
Inimesed
29. september 2023, 08:00

Indrek Neivelt: „Pole kokku lepitud, kui kaugele peab majandus kasvama, et oleks piisavalt hea. Kokkulepe on, et ta peab kogu aeg kasvama.“ (25)

„Mina ei taha õhtul kahte praadi süüa, ma pigem sööks hoopis pool. Ülikondasid pole mulle ka rohkem vaja, neid on kapis juba paar tükki,“ arutleb ettevõtja ja rahandusekspert Indrek Neivelt, kas majandus ikka peab kogu aeg kasvama või on elus ehk muid väärtusi, millele rõhku panna.

Tallinna Jaani kiriku vestlussarjas „Loodud sõna õhtu“ on Janek Mäggi jutukaaslasteks arvamusliidrid ja mõtisklejad erinevatelt elualadelt. Uue hooaja avaõhtul arutleb Indrek Neivelt, kas raha teeb õnnelikuks ning miks mõni saab kerge vaevaga rikkaks ja teine pingutab naba paigast ära, aga kasu pole sellest midagi. Mäggi uurib, kas õnnestumine on seotud inimese isikuomaduste, teadmiste, intelligentsuse ja vaimse võimekusega või on edukuse taga muidki faktoreid.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99