JUHUTÖÖLISED: Taavi Teplenkov (Kalju) ja Tiit Sukk (Rivo). Tagaplaanil Antti Pääkkönen (Igor) ja Heikki Pitkänen (Janek).

Foto: Mitro Haerkoenen
Teater
18. september 2023 18:25

TEATRIARVUSTUS | Karm argipäev ja lõputu koduigatsus ... Draamateatri etendus juhutööliste elust Soomes poeb naha vahele

„Varumehed“ on sündinud kahe teatri, Soome rahvusteatri ja Eesti Draamateatri koostöös ning Soomes jõudis see publiku ette juba kevadel.

Mis on esimene mõte „Varumeeste“ Eesti esietenduselt lahkudes? Et sedavõrd olulisi ja sotsiaalseid probleeme kaasav nähtus nagu Eesti meeste Soome (ehitus)tööle minek istub tänagi meie kollektiivses teadvuses, aga tal pole justkui enam sedavõrd teravat ühiskondlikku kõlapinda. Oma osa Soome töörände fookuse ähmastumisel on kindlasti selleski, et pendelränne pole enam sedavõrd intensiivne ja teravalt pildil (oma osa oli siin koroona-aastatel) ning elukvaliteedi võrdsustumisel Soome lahe lõuna- ja põhjakaldal. Mis tähendab, et rohkem on hakatud koju tagasi pöörduma ja mitte alati ei minda enam tõotatud maale õnne otsima.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99