Foto: Remo Tõnismäe
Inimesed
15. september 2023 19:15

Mis saab Kohtla-Järvest? Linnapea Virve Linder: „Pärast Eesti vabariigi iseseisvumist pole Kohtla-Järvel majanduslikus mõttes häid aegu olnud.“ (7)

„Minu vene keel pole kunagi väga hea olnud,“ tunnistab kakskeelse linna Kohtla-Järve meer Virve Linder. „Arvasin, et kui minust saab Kohtla-Järve linnapea, olen sunnitud palju seda keelt kõnelema. Tegelikult on hoopis vastupidi olnud. Kõik tahavad eesti keeles rääkida!“ Ent noil tundidel, kui linnavalitsuses võetakse vastu kodanikke, tuleb ametnikel vene keelele üle minna. Sel lihtsal põhjusel, et paljudel linna inimestel on mugavam vene keeli kõnelda. „Meie jaoks ei ole probleem see, mis keeles keegi räägib, vaid see, et probleemid saaksid lahendatud,“ tõdeb üheksa kuud meeritoolil istunud naine. Kohtla-Järvel sündinu ja kasvanu.

Kohtla-Järve on satelliitlinn, see on kõrvaltvaatajale hoomamatu süsteem. Kohtla-Järve linna süda on Järve linnaosas, ent linnaosad laiuvad siin- ja sealpool Jõhvit. Lisaks Järvele on linnavalitsusel hallata ka Kukruse, Sompa, Ahtme ja Oru. See on leebelt öeldes päris keerukas skeem. Virve, kes on ausalt välja öelnud, et tahtis lapsest saadik linnapeaks saada, on kolmveerand aastat tuhisenud kui keravälk. Teda jaguks justkui igale poole. Ka suuri pidusid on linnarahvaga peetud õige mitu. Elu näikse olevat ses isemoodi linnas käima läinud.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99