Martin Rump aastal 2022 Le Mansil, Prantsusmaal.

Foto: Drew Gibson
Film
21. august 2023 09:43

Ringrajasportlane Martin Rump „Gran Turismo“ peategelasest Jann Mardenboroughist: võtsin teda samamoodi kui teisi kõvasid konkurente

Martin Rump on Eesti aasta ringrajasportlane 2022. Ta on võidusõiduga tegelenud seitsmeaastasest saati ehk üle kahe aastakümne. Pärast mitmeid rahvuslikke tiitlivõite on ta rahvusvaheliselt võistelnud nii Euroopas, Aasias kui ka Austraalias. Aastal 2014 oli ta Jann Mardenborough' tiimikaaslane TRSi vormelisarjas, ta on näinud Janni elust valminud filmi „Gran Turismo“ ning mänginud ka samanimelist videomängu, seega ta on ideaalne inimene, kelle käest selle teema kohta veidi rohkem uurida.

Augusti alguses sain isiklikult proovida istuda Nissan GT-R kõrvalistmel ning 300 km/h kurvi poole kihutada. Kuum ilm ja kuulus ringrada Montmelo Barcelonas andis huvitava perspektiivi, et võrrelda päriselt sellises masinas istumist ja virtuaalselt läbi mängukonsooli. Olen mänginud kõiki „Gran Turismo“ videomänge ning seda nii puldi, rooli, virtuaalseadme kui ka simulaatoriga, kuid ei ole kindlasti võidusõitja kogemusega.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99