SKANDAALNE PASTOR: Ajaleht nimetas pastor Alverit küll Viru-Nigula Rasputiniks, kuid tegelikult oli ta märksa vähem silmapaistva välimusega mees. Ta oli aga väga hea kõneleja ning suhtles kõigiga kui võrdne võrdsega, tegemata varanduslikku või seisuslikku vahet.

Foto: ÕL Kollaaž (Sirje Presnal, Viru-Nigula muuseum)
Inimesed
18. august 2023 18:00

Viru-Nigula seksimaias pastor võrgutas noori neide ning pakkus neile sugukihku tekitavaid drooge (7)

95 aastat tagasi lahvatas Eestimaal enneolematu skandaal: Viru-Nigula pastor Aleksander Alver olla kimbutanud noori neide, ahvatlenud neid kommide, veini ja seksilektüüriga. Ajaleht Vaba Maa avaldas 19. jaanuaril 1928 artikli pealkirjaga „Wiru-Nigula Rasputin. Kirikuõpetaja Aleksander Alveri seiklused“. Leht kirjutas: „Ta katsus neid vägisi suudelda, võttis neilt nende magamistubade võtmed ära ja kui nad seal üksi voodis juhtusid olema, katsus sinna oma armuavaldustega sisse tungida.“

Tegu ei olnud ühekordse patuteoga, pastor oli naistele külgelöömisega varemgi liiale läinud. Tudengipõlve armuloost oli tal koguni poeg, keda ta aga omaks ei tunnistanud. Ka on teada, et paar aastat varem olevat kirglikud daamid ühes pealinna võõrastemajas õpetajahärra rahast nii lagedaks teinud, et ametivennad pidid skandaali summutamiseks ta sealt „välja ostma“.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99