„Puuduta mind“ Vastseliina piiskopilinnuses; külaliseks stsenarist, režissöör ja helilooja Anna Hints; saatejuhid Anu Saagim ja Sirje Presnal.

Video: Karol Kaldoja
Inimesed
3. september 2023 13:32

„PUUDUTA MIND“ 290. SAADE | Anna Hints: see müstiline koht on nagu kosmiline imeüsk, kus kõik võtavad oma maskid maha (5)

Müstilistele ja vahel ka maistele teemadele pühendunud ajakirjanik Sirje Presnal ja Õhtulehe veebi loovjuht Anu Saagim veetsid kolm müstilist päeva Setomaal, kus kohtusid ka auhinnatud dokfilmi „Savvusanna sõsarad“ režissööri Anna Hintsiga. Naine tunnistab, et ebamugavused, pinged ja häbi on teemad, mis teda loominguliselt käivitavad. Just Setomaal on ta endaga kõige ausam. Anna on kindel, et me muutume inimestena tugevamaks, kui me rohkem kuulame ja julgeme olla haavatavad, rääkida asjadest päriselt. Tegelikult pidi Anna olema meie intervjuu toimumise päeval hoopis seitsme maa ja mere taga koos oma lapsukese „Savvusanna sõsaratega“. „Ma valisin Mehhiko asemel juurte jootmise,“ tunnistas ta naerdes.

Vaata põnevat saadet!

Tere tulemast saatesse nimepäevaline Anna! Oleme Setomaa ja Võromaa piiri peal. Nautleme siin juba kolmandat päeva ja oleme saanud osa Seto maagiast. Esimesel päeval kohtusime Mercaga (Merle Jääger), kes rääkis meile Setomaa essütajatest. Ta ütles, et vahel tulevad essütajad ka GPS-i kaudu. Meil see jama juhtuski. Avastasime üks hetk, et sõidame ringiratast ega leia õiget kohta üles. Seega polnud jutt laest võetud.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99