Muusik Toomas Lunge.Foto: Aldo Luud
Inimesed
6. veebruar 2023, 15:46

TEENETEMÄRK 2023 | Toomas Lunge: ostan tähistamiseks terve pudeli Borjomi vett! (14)

„Mida?! Oota-oota, ma ei ole sellest veel midagi kuulnud… nii, pean nüüd tooli peale istuma,“ sõnab siiralt üllatanud muusik Toomas Lunge (59), kes saab lavaproovis olles ajakirjanikult teada, et teda tunnustatakse sel aastal Eesti Vabariigi teenetemärgiga. „Ei noh muidugi, miks mitte, eks olen seda kõike väärt,“ lisab ta esimesest šokist toibudes.

„On see ikka tõsi?“ ei suuda ta ikka veel rõõmusõnumit uskuda. „Suur aitäh, härra president! Minu teeneid on märgatud, väga tore!“

Toomas Lunge.

Foto: Stanislav Moškov

Lunge tunnistab, et ei tea veel, kuidas ta presidendilt teenetemärgi saamist tähistab. „Pean mõtlema. Ilmselt ostan endale midagi kullast. Kardan, et isegi ostan endale poest Borjomi vett. Terve pudeli!“ arutleb mees muiates. „Saan ju lubada!“

Teenemärk ei ole aga tema jaoks ainus põhjus rõõmustamiseks. „Täna tähistame 30 aasta möödumist meie legendaarsest lavastusest „Kaunimad aastad su elust“ ja oleme selle teose sünnikohas – Vanemuise väikese maja ovaalsaalis. Külalisi on palju ja tuleb väga pidulik sünnipäevaetendus,“ lisab Lunge uhkelt. Muusik lubab aga varsti aja maha võtta ja koos perega päikselisse Dubaisse sõita. Seal peetakse ka laste sünnipäevad.

Iseseisvuspäeva eel tänab Eesti Vabariik oma teenetemärkidega inimesi, kelle töö ja tegevus on aidanud muuta Eestit paremaks, kaitstumaks, sõbralikumaks ja hoolivamaks. Riiklikud autasud Eestile osutatud teenete tunnustuseks saavad 167 inimest kodu- ja välismaalt.