Ewert SundjaFoto: Herkki Erich Merila
Inimesed
11. juuni 2020 10:48

Otsa kooli õpilasi hakkavad juhendama Ewert Sundja ja Karl Sirelpuu

Sel sügisel liituvad Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õppejõududega tuntud muusikud ja oma valdkonna asjatundjad Ewert Sundja ning Karl Sirelpuu. Uuel õppeaastal avatakse ka kaks uut õppekava.

Eelmisel aastal Otsa koolis avatud muusikaettevõtluse spetsialisti eriala hakkab sügisest koordineerima mitmete Eesti artistide produktsioonijuht ja esindaja Karl Sirelpuu. Lisaks sellele hakkab ta juhendama ka muusika manageerimise valikkursust.

Sirelpuu on pikalt manageerinud rokkbändi Elephants From Neptune, töötanud promootorina Live Nationis ning olnud ansambli Ewert and The Two Dragons tuurimaänedžer. Produktsioonijuhina on ta töötanud mitmete Eesti tippartistidega nagu NOËP, Trad.Attack!, Kerli jpt. Hetkel esindab Karl agendina ansambleid Ewert and The Two Dragons, Miljardid, Gram-Of-Fun, Rasmus Rändvee, Iiris ja Ariadne.

„Kui muusikaettevõtluse eriala sai kokku pandud ja esimesel aastal ka koordineeritud Virgo Sillamaa ja Marii Reimanni toel Music Estoniast, siis uuel õppeaastal hakkab nii eriala kui ka managment'i valikkursust vedama väga suure praktilise kogemusega Karl Sirelpuu. Mul on väga hea meel, et Karl peab koos teiste tuntud muusikute ja produtsentidega vajalikuks seista meie valdkonna tuleviku eest ja anda oma oluline panus kasvava põlvkonna arengusse,“ ütleb Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktor Ivo Lille.

“Usun, et muusikaettevõtluses tegutsevate inimeste üks peamisi soove on tuua sektorisse uusi ja andekaid noori. Võimalus anda edasi enda igapäevatöö kõrvalt ka inspiratsiooni, teadmisi ja praktilisi kogemusi on nii mulle endale kui ka loodetavasti õpilastele huvitav ning hariv. Lisaks on väga tervitatav Otsa kooli juhtkonna soov valmistada ette lisaks suurepärastele interpreetidele ka professionaalseid ning tugevaid muusikaettevõtjaid," ütles Karl Sirelpuu.

Eelmisel aastal startinud muusikaprodutsendi õppekava koordineerimist ja õpetamist jätkab ka uuel õppeaastal muusikaprodutsent ning laulukirjutaja Taavi Paomets artistinimega Avoid Dave. Selle õppekava raames toimub ka laulukirjutamise kursus, mille juhendaja Ewert Sundja on lisaks laulmisele keskendunud ka laulukirjutamisele.

Sundja ütleb, et sellise põnevusega pole ta pikka aega sügist oodanud: „Usun, et suudan loomingulise vabaduse ja akadeemilisuse vahel mõnusa kompromissi leida. Septembris näeme!“

„Meie kooli õppekavad, -meetodid, -materjalid ja loomulikult ka õpetajad peavad alati käima ühte sammu valdkonna arenguga. Üks eeldus selleks on praktikute kutsumine tagasi kooli, et noortele muusikutele kogutud teadmisi jagada. Tänu uutele erialadele ja õppejõududele tõotab uus õppeaasta väga põnevaks kujuneda,“ sõnab Lille.

Sügisel avab kool ka ansamblijuhendaja jätkuõppekava, mida hakkab koordineerima Otsa kooli pikaaegne õpetaja ja tunnustatud löökpillimängija Toomas Rull. Samuti avame täiesti uuena jätkuõppe viienda taseme koorijuhtimise eriala, mida asub koordineerima Otsa koolis juba pikalt töötanud koorijuht ja pedagoog Heli Jürgenson.