Õhtulehe blogid

Kaarel Täll | Kaaperdatud olümpia

00:10, 26. veebruar 2018
12. veebruari õhtul eetris olnud „Välisilmas“ visati õhku mõte, et Põhja-Korea suutis lõunanaabrite korraldatud olümpiamängud kaaperdada. Juba esimestel päevadel!
0

Kuidas linastus Eesti esimene poliitiline pilafilm

00:01, 26. veebruar 2018
„Uus üllatus Pärnu linnavalimiste alalt,“ oli pea alaline pealkiri Postimehe veebruarinumbrites 1914. aastal, kajastamaks sealset võitlust, kas linna pääsevad juhtima eestlased või sakslased. Kõrval reklaamiti Tartu kinos Ideal kohe-kohe ekraanile tulevat filmi „Karujaht Pärnumaal“: „See pilt on rahva poolehoidmist leidnud. Mängitud Tartu paremate lavajõudude poolt.“ 
0

ÕL OLÜMPIAL | Henry Rull: valelikud venelased

16:53, 25. veebruar 2018
Venemaa hokikoondis võitis Pyeongchangi talimängude finaalis Saksamaad. Pärast vägevat tiitlilahingut kogunesid paljud ajakirjanikud pressikonverentsile, kus olid suurima esindusena kohal venelased.
5

Kuus põhjust, miks õhtul enne uinumist raamatut lugeda

13:30, 23. veebruar 2018
See, et lugemine on hea, teab iga raamatusõber. Nüüd saab oma lugemiskirge välja vabandada ka sellega, et see on ka nii vaimule kui kehale kasulik.
1

ARVUSTUS | „Lady Bird“ – film nõmedatest teismelistest, kes tegelt on suht okeid

12:29, 23. veebruar 2018
„Sa ikka tead, et sa võid mu tisse katsuda, kui tahad?“ küsib noor neiu oma värskelt poisssõbralt. Poiss ei taha. Pärast saame teada, miks!
0

FILMIBLOGI: sigade ette pärleid - unustage varjundid ja kokkutulekud, "Vee puudutus" puudutab päriselt

22:08, 22. veebruar 2018
Mis on teie jaoks filmiajaloo kõige ilusaim lembestseen? Linade langemine filmis "It Happened One Night"? Või "Brokeback Mountain"? Või päevalillede vahel toimunud teineteiseleidmine filmis "Must kass, valge kass"? Ei, selles tabelis on uus esimene - amfiibinimese ja tumma naise kohtumine filmis "Vee puudutus".
11

FILMISAADE „DUUBEL“ | Eesti kino vallutavad Aafrika põlisasukad

18:04, 22. veebruar 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
6

KATRIN LUSTI BLOGI | Ootan NO99 teatrilt avalikku vabandust

09:19, 22. veebruar 2018
Lugesin täna Õhtulehest, kuidas teater NO99 rääkis: "Peab olema võrdselt edev ja rumal arvamaks, et NO99 hakkab kas praegu või tulevikus raiskama oma aega katrinlustinduse peale. Tema arvamuse kommentaariks meenuvad vaid tema enda sõnad: "Mul on nii kiire kogu aeg, ei jõua mõelda!""
223

Jaanus Kriisk | NSV Liidu spordisüsteemi lõpp meie (tali)spordis!

15:44, 20. veebruar 2018
Kindlasti on tore, et meil leidub veel sportlasi, keda saata olümpiamängudele. Paljud kodud võivad tunda uhkust, et on suudetud kakskümmend ja rohkem aastat olla oma pojale või tütrele toeks. Hetkeseisust olenemata suur kummardus ka sponsoritele ja kõigile teistele abimeestele-naistele, kes on olnud ühe või teise spordiala juures nii siis, kui ollakse tipus, kui ka siis, mil jäädakse tipust päris kaugele.
3

ÕL OLÜMPIAL | Henry Rull: Valged Sõbrad - talimängude vabatahtlikud pealtvaatajad

12:21, 20. veebruar 2018
Kesistest publikunumbritest on Pyeongchangi talimängudel räägitud söögi alla ja söögi peale. Et olukorda veidikenegi leevendada, käivad olümpiaalasid vaatamas Valged Sõbrad.
1

ARVUSTUS | „Klassikokkutulek 2“ on parim kodumaine asi pärast kama ja suitsupääsukest!

15:58, 19. veebruar 2018
Astu kõrvale, Mel Brooks! Aeg ülikond varna riputada, Judd Apatow! Komöödia sai just uued kuningad! „Klassikokkutulek 2: Pulmad ja Matused“ kolm peategelast löövad oma teise filmiga kõikidel kahtlejatel jalad alt, pakkudes keskmisele Eesti kinokülastajale lademetes seda, mida too näha tahab.
49

ÕL OLÜMPIAL | Henry Rull: kiirnuudlid siin, kiirnuudlid seal, kiirnuudlid iga nurga peal

10:02, 19. veebruar 2018
Mulle kangastuvad kiirnuudlitega meelde üksildased lõunasöögid pärast põhikoolist koju jõudmist, kui külmkapp tundus enda kulinaarse oskamatuse tõttu alati tühi. Ent Pyeongchangi taliolümpial ringi kõndides tundub, et kiirnuudlid on Lõuna-Korea rahvustoit.
3

Kuidas rannast leiti Eesti kalurite pudelipost

00:01, 19. veebruar 2018
„Kas Põhjameres hukkus üks Nõukogude peal- või allveelaev?“ küsis Stockholmi Eesti Päevaleht 16. veebruaril 1983, tsiteerides venekeelset pudeliposti, mille taanlased Põhjamerest leidnud olid.
5

ÕL OLÜMPIAL | Mart Treial | kolkaolümpiast ja korealaste viisakusest

19:33, 18. veebruar 2018
Arusaadav, et ülemused Tallinnas soovivad kohapealse olümpiamelu kohta lugeda. Mina tahaks ka. Ainult et väga raske on kirjutada asjast, mida lihtsalt ei ole.
1

ÕHTULEHE FILMISPIKKER | „Klassikokkutulek 2“ läks kinno järjekordset miljonit püüdma

16:53, 16. veebruar 2018
Sügisel leiab kinodest mitmeid kõrgelt hinnatud filme, ent mida ja kuhu vaatama minna? Õhtuleht aitab leida tulevaks nädalaks parimad filmid, toome ka välja veebilehtede Rotten Tomatoes või IMDB hinnangu filmidele. 
17

ÕL OLÜMPIAL | Mart Treial: kui kõrgel asub olümpiakoondise lagi?

05:08, 15. veebruar 2018
Eesti olümpiakoondise tulemused liiguvad tõusvas joones, mis paneb küsima, kui kõrgel asub meie lagi?
0

Ville Arike | Viiks olümpia üle maailma laiali?

00:05, 15. veebruar 2018
XXIII taliolümpiamängud Pyeongchangis on saanud täishoo sisse. Ning nagu ikka, ka esimesed muljed on käes.
1

FILMISAADE „DUUBEL“ | Kas „Klassikokkutulek 2“ purustab eelmise osa püstitatud rekordid?

13:26, 14. veebruar 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
13

ÕL OLÜMPIAL | Mart Treial: kuidas ma Shaun White'iga koos nutsin

07:12, 14. veebruar 2018
Tänane hommik (Korea aja järgi) oli veidralt erakordne, sest tõenäoliselt ei voola minu ja USA lumelauastaari Shaun White’i (31) silmanurkadesse enam kunagi samal ajal ja põhjusel ükski pisar. Aga täna vesistasime, sest White võitis rennisõidus kolmanda olümpiakulla.
1

ÕL OLÜMPIAL | Mart Treial: Vabandust, aga mis kuradi olümpialootus?

00:05, 13. veebruar 2018
Mu vererõhk tõuseb iga kord, kui ma loen-kuulen kuskilt sõnapaari „olümpialootus Kristjan Ilves“.
2

ARVUSTUS | Eestlane sõjas läbi koomiksiprisma

23:00, 11. veebruar 2018
Koomiksiraamat „Kodu kaitsjad“ toetub Albert Kivikase „Nimed marmortahvlil“ ja Leo Kunnase „Sõda 2023“ materjalile, visualiseerides vabadussõjas toimunut ning mida võib endaga kaasa tuua Krimmi stsenaarium Ida-Virumaal. Õnnestunud idee ja vormi puhul jookseb lati alt läbi aga jutustatav lugu.
1

ÕL OLÜMPIAL | Veidrad Põhja-Korea ergutustüdrukud, "Gangnam style" ja meeleavaldused ehk noppeid avatseremoonialt

19:47, 9. veebruar 2018
Hurraa, Pyeongchangi taliolümpiamängud on ametlikult avatud! Elu esimesel olümpial viibiv Õhtulehe reporter muljetab (loomulikult elu esimesest) avatseremooniast.
8

ÕL OLÜMPIAL | Henry Rull: Kuidas olümpiaturistidele vesi peale lasta?

15:20, 8. veebruar 2018
Medaleid eestlased taliolümpialt ei oota. Kohta esikümnes ei julge ilmselt keegi ennustada ja seda põhjusega. Küll võib Pyeongchangi mängude eel olla kindel: netikommentaatorid nimetavad mitut eestlast olümpiaturistiks.
11

SEKSISAADE „DUUBEL“ | Millega rabab kinokülastajaid sensuaalne „50 vabastatud varjundit“?

13:51, 8. veebruar 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
0

ARVUSTUS | „Püha hirve tapmine“ on üks ääretult ebameeldiv filmikogemus

17:35, 6. veebruar 2018
Käisin vaatasin kinos linateost „Püha hirve tapmine“. See oli üks ebamugavamaid filmikogemusi mu elus.
7

Pluss, miinus, ennustus | Jalgpallurite klubivahetused, hoobid korvpallikoondisele ja olümpia avang

00:05, 5. veebruar 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 5. veebruari valik.
0

Mart Treial | Olümpiakuld pole ülim saavutus

00:05, 5. veebruar 2018
Eesti spordis on levinud suhtumine, et olümpiakuld on ülim. Kõikide triumfide isa. Jumal, kui soovite. Juba sel nädalal algavate Pyeongchangi taliolümpiamängude valguses on paslik küsida, kas see ikka peaks nii olema? Ega me toda saavutust põhjendamatult haibi?
7

Kuidas inimesed hukkusid riigivanema erarongi all

00:02, 5. veebruar 2018
„Riigivanema erarong sõitis Kiltsi jaama lähedal otsa eelsõitvale raudtee dresiinale, purustas selle pilbasteks ja surmas kaks raudteetöölist, kes dresiinal sõitsid. Erarong tuli Tartust tuues Tartu-Petseri raudtee ehitustööde avamiselt pealinna tagasi riigivanema August Rei ja temaga kaasa sõitnud külalised,“ kirjutab Vaba Maa jaanuaris 1929.
4

KATRIN LUSTI BLOGI | Kas Euroopa Liit toetab Eestit idapiiri ehitusel?

14:44, 3. veebruar 2018
Eile teatas Politsei ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, et Eesti-Vene piiriehitus läheb maksma umbes 200 miljonit eurot ehk umbes kaks ja pool korda rohkem kui esialgu plaaniti.
101

VIDEO | Kuidas koduraamatukogu korras hoida, et see ei kapsastuks?

00:01, 3. veebruar 2018
Ühed soovivad kodu raamatutest tühjemaks saada, teised soetavad neid rõõmuga juurde. Ent mõned kallid ja olulised kirjandusteosed on koha leidnud pea igas majapidamises. Eesti rahvusraamatukogu restaureerimiskeskuse konservaator Urve Kolde annab nõu, mismoodi kodust kirjavara kaua heas korras hoida. Kõik algab juba sellest, et me raamatut riiulist võttes ära ei lõhuks.
11

FILMISAADE „DUUBEL“ | Oscareid jahtivad väärtfilmid on jõudmas Eesti kinodesse

15:04, 31. jaanuar 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
0

ARVUSTUS | Tonya Hardingi elul põhinev „Mina, Tonya“ muudab iluuisutamise põnevaks

17:46, 29. jaanuar 2018
Ma ei ole kunagi suurem asi iluuisutamise sõber olnud. Telerist talviseid olümpiamänge jälgides vaataks meelsamini ikka neid traditsioonilisemaid Eesti alasid, nagu murdmaasuusatamine, kahevõistlus ja muu säärane. Senimaani oleks isegi curlingut eelistanud. Oma aja tippsportlase Tonya Hardingi pöörast elu kirjeldav „Mina, Tonya“ tegi minust aga fänni!
5

Deivil Tserp | Miks teeb ROK lolle otsuseid?

00:07, 29. jaanuar 2018
Sissejuhatuseks üks viktoriiniküsimus: kust on viimasel ajal tulnud kõige rohkem rumalaid ja kahetsusväärseid otsuseid? Need, kes pakuvad kõhklematult Stenbocki maja, panevad täiega puusse. Õige vastus on Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK)!
17

Kuidas Sakala mehed Viljandi võitsid ja kaotasid

00:01, 29. jaanuar 2018
Viljandi linnuses kõlisesid pühapäevase missa ajal mõõgad. Kirikust välja tulevadd sakslased kas tapeti või võeti vangi, et vahetada nad Riiga viidud Sakala ülikute poegade vastu.
3

KATRIN LUSTI BLOGI | Miks ei ole NO99 teatri raamatupidamine läbipaistev?

21:17, 28. jaanuar 2018
Homses "Kuuuurija" avasaates viskan pilgu peale NO99 teatri majandustegevusele. Aga hetkel ma ei tahtnud mitte sellest kirjutada, vaid hetkel tahan ma rääkida hoopiski sellest, kuidas ma võin ajakirjanikuna nõuda välja politseiameti juhi krediitkaardi väljavõtte; riigikogulaste iga viimase kui majoneesipaki ostu; aga maksumaksja poolt suuresti kinni makstud NO99 teatrist või Eesti kunstnike liidust ei ole võimalik rahaasjade kohta saada selget vastust.
165

FILMISAADE „DUUBEL“ | Tuntud rämpsfilmitriloogia viimane osa jõuab Eesti kinodesse

14:40, 24. jaanuar 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
0

KEDA USKUDA? Film „Pilvede all. Neljas õde“ ajab kriitikute arvamused kardinaalselt lahku

13:36, 22. jaanuar 2018
Eelmisel nädalal astus populaarne kodumaine teleseriaal „Pilvede all“ suure sammu, tuues kinolinadele esimese täispika mängufilmi „Pilvede all. Neljas õde“. Praeguseks hetkeks ohtras koguses kinokülastajate meelt lahutanud filmi puhul ei suuda kriitikud üksmeelele jõuda - kas tegu on hea või halva filmiga?
25

ARVUSTUS | „Tosin tugevat“ on, vaatamata oma pealkirjale, üks nõrk film

12:19, 22. jaanuar 2018
Kallis lugeja, mana enda silme ette üks kõige ameerikalikum kujutis, mis sul pähe tuleb. Olgu selleks siis vanaema õunapirukal puhkav kiilaspea-kotkas või lehviva tähtede-triipude taustal poseeriv pesapallur. Donald Trumpile ja burgereid õgivale ülekaalulisele maakale pole tarvis mõelda, keskendume pigem positiivsele.
2

Ville Arike | Harjuge ära, see on tennis!

00:10, 22. jaanuar 2018
Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit on viimase 10+ aasta jooksul andnud põhjust elada tennise Suure slämmi turniiridele kaasa varasemaga võrreldes hoopis teistmoodi. Kui muidu võis lihtsalt nautida head tennist, siis nüüd panevad omade mängud küüsi närima.
6

Pluss, miinus, ennustus | Kontaveiti tagasitulek, punktideta sprinterid ja Tänaku debüüt

00:10, 22. jaanuar 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 22. jaanuari valik.
5

Kuidas lahvatas Vene-Liivi sõda

00:01, 22. jaanuar 2018
Oli 23. jaanuar 1558, kui Pall (Balthasar Russow) Turus hertsog Johani nõunikule pahvatas: „Eile koidu ajal tungis moskvalaste vägi Liivimaale sisse Vastseliina ja Tartu suunalt,“ kirjutab Jaan Kross 40 000 Vene sõdalase tungimisest Liivimaale laupäeval, 22. jaanuaril 460 aastat tagasi. Kui Pall sellest Turus rääkis, olid Venemaa vasalli khaan Šig-Alei väed juba mitu penikoormat edasi liikunud. Peagi langes Tartu. Seal venelased ei peatunud. 
1

ARVUSTUS | „Archie tutvub Nero Wolfe'iga“ sobib ka lugejale Wolfe'i maailmaga tutvumiseks

17:52, 21. jaanuar 2018
Hea kriminull on selline, et lugemine läheb märkamatult kiiresti ja kurikaelu on kuni lõpuni välja raske ära tunda. Selles, nagu ka Nero Wolfe'i abilise Archie Goodwini mõnusalt teravkeelses jutustamisstiilis, suudab Rex Stouti mantlipärija Robert Goldsborough algsete Wolfe'i romaanidega kenakesti võistelda.
0

KATRIN LUSTI BLOGI | Kas president peaks tagasi astuma?

18:25, 20. jaanuar 2018
Eelmisel nädalal lahvatas skandaal, mis kõigutab täna juba Toompeal olevat koalitsiooni ja võib jätta meie justiitsminister Urmas Reinsalu oma portfellist ilma.
307

FILMISAADE „DUUBEL“ | Nädal kinos: meestevaheline armastus ning võitlus terroristidega

14:28, 18. jaanuar 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
17

ARVUSTUS | „Kahandamine“ on film väikestest inimestest, kel on suur süda

12:50, 18. jaanuar 2018
Mõni film valmistab niivõrd pisikese elamuse, et peale kinosaalist lahkumist ei tule hästi meeldegi, mida täpsemalt nähtud sai. Uus komöödia „Kahandamine“, mille peaosas talendikas Matt Damon, selle haiguse käes õnneks ei vaevle. Meelde ei jää mitte ainult pisemad detailid, vaid ka suuremad momendid.
0

Karl Juhkami | Coutinho müügi valguses: Liverpool mängibki brasiillaseta paremini?

00:10, 17. jaanuar 2018
Selle aasta esimese nädala lõpuks sai selgeks, et seni Liverpooli jalgpallimeeskonna särki kandnud Philippe Coutinho vahetab klubi ja kolib päikselisse Barcelonasse. Jalamaid hakkasid erinevad vutiportaalid kädistama, et kuidas saab küll Jürgen Klopp ilma oma ründetalismanita hakkama ja kes võiks brasiillast asendada.
3

Ville Arike | Kas Mati Alaveril on õigus?

00:09, 15. jaanuar 2018
Kaks eestlast olümpiamedalile viinud legendaarne suusatreener Mati Alaver ütleb kõrvalolevas loos, et Eesti suusatamine on oma normaalses seisus - niisuguses nagu olnud viimase 50 aasta jooksul. Kolme absoluutse tipu üheaegne esilekerkimine oli anomaalia. Kas Alaveril on ajaloolises plaanis õigus?
6

ARVUSTUS | „Pidu“ – kõik veab viltu, aga ikka on naljakas

09:39, 14. jaanuar 2018
Inglise lavastaja Sally Potteri uusima filmi „Pidu“ alguskaader, kus peategelane Janet (Kristin Scott Thomas) räsituna ja äranutetud silmadega koduuksele ilmub ning filmivaataja relvaga sihikule võtab, viitab sellele, et mis iganes peagi näidataval koosviibimisel juhtuma hakkab – hästi see ei lõppe.
5

VIDEO | Filmisaade „Duubel“: räägime sel korral ainult headest filmidest

11:32, 11. jaanuar 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
1

ARVUSTUS | Nastja „Minu maagiline elu“ võib avardada ka nõiandusskeptiku silmaringi

10:35, 10. jaanuar 2018
Ma ei ole esoteerika-, nõia- ega eneseabiraamatute lugeja, sellepärast on raske Nastja uut raamatut „Minu maagiline elu“ millegagi võrrelda. Tõsist lugemiselamust see raamat vaevalt et kellelegi pakub. Küll aga on ta tore lihtne lugemine, mis, ma arvan, sobib eeskätt teismeealiste tüdrukute lugemisvarra.
12

ARVUSTUS | „Astraal 4: Viimane võti“ on kõige tarbetum järjeosa üldse

16:54, 9. jaanuar 2018
Minu silmad on oma eluaja jooksul kinolinal ja väiksematel ekraanidel igat sorti pläusti näinud, osa sellest olen isegi vabatahtlikult üles otsinud. Küll aga on mul raskusi meenutamaks, millal nägin niivõrd kasutut ja ebavajalikku järjeosa, kui seda oli 2018. aasta seni kõige kehvem linateos (kohustuslik jaanuarihuumor), „Astraal 4: Viimane võti“.
2

Karl Juhkami | Kõrged sihid nurjasid ainulaadse võimaluse

00:05, 8. jaanuar 2018
5. novembril toimus Tallinna külje all Maardus kohalike elanike jaoks midagi enneolematut. Maardu Linnameeskonna staadionile kogunenud 453 pealtvaatajat närisid küüsi ja väristasid põlvi viimaste hetkedeni, enne kui Vitali Gussevi esimese üleminuti värav pinged vabastas. Maardu võitis esiliiga! Võimas!
1

Pluss, miinus, ennustus | Tubli Kanepi, mannetu käsipallikoondis ja Ragnar Klavan vutimaailma tipus

00:05, 8. jaanuar 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 8. jaanuari valik.
4

Eco „Praha kalmistu“ – romaan lugemisgurmaanidele

15:49, 4. jaanuar 2018
Ei leidu palju kirjamehi, kes oleksid sõnavalikus nii mängulised. See muudab romaani, mis on nii pungil ajalugu, loetavaks. Umberto Eco „Praha kalmistu“ ei ole kergemate killast, vaid mõeldud lugemisgurmaanidele. Lihtlugejat võib tabada meeleheide.
1

ARVUSTUS | Animafilm „Coco“ võib olla Pixari parim film eales

12:31, 4. jaanuar 2018
Kolmemõõtmeliste animatsioonide maastikul valitses päris pikalt olukord, mil Pixar kõikidest ülejäänutest peajagu üle oli. Vahel ikka kärgatas ka teiste stuudiote luuavarrest, end kui nende puhul oli tegemist pisemat sorti kvaliteediloteriiga, siis Pixarile võis alati kindlaks jääda. Kuniks filmini „Autod 2“, muidugi.
0

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis