Õhtulehe raamatublogi

Trükimuuseumis valmib "Väikese printsi" käsitöötrükk

11:26, 26. november 2017
Trüki- ja paberimuuseum annabvälja ajalooliste pressidega piiratud tiraažis käsitööversiooni Antoine de Saint-Exupéry armastatud teosest “Väike prints”. Kokku 250 numereeritud „Väikese printsi“ eksemplari valmistamiseks on muuseum ühisrahastuse abil kogunud üle 6000 euro ning käimas on ajalooliste seadmete häälestamine.Eesti trüki- ja paberimuuseumi direktori Lemmit Kaplinski sõnul otsustas muuseum 2017. aasta sügisel esmakordselt ette võtta tervikteose trükkimise ja köitmise muuseumi kogus olevate seadmetega. Viimati kasutati sarnaseid tehnoloogiaid raamatu valmistamiseks möödunud sajandil.“Siin on peidus ilus metafoor. “Väike prints“ on siiras lugu, mis õpetab vaatama südamega. Seal, kus mõned nägid vanarauda, väärtusetut ja iganenud tehnikat, nägime meie võimalust rääkida lugusid inimkonna püüdlusest jagada oma teadmisi läbi kirjasõna,” kommenteeris Kaplinski teose valikut.Trükki läheb Ott Ojamaa esimene eestikeel
6

„Ülelahe pumpernikkel“: natuke liiga põgus vaade Soome eestlaste ellu

17:57, 16. november 2017
Kersti Salulaidi „Ülelahe pumpernikkel. Soome tööle“ on küll kerge ja kiire lugemine, kuid jääb natuke liiga lahjaks nii sisus kui pikkuses. Öökapiraamatuks või pika lennureisi ajal lugemiseks sobib ta siiski hästi.
11

GALERII | Mart Kivastik tutvustas vastset esseekogumikku

10:20, 10. november 2017
„Ühel hetkel ma avastasin, et esseede kirjutamine on hea võimalus kirjutada seda, mida sa ise tahad, ilma et seal sõndagi muudetaks,“ ütles kirjanik Mart Kivastik oma vastilmunud kogumiku „Armastuse vormid“ neljapäevasel esitlusel Tartus, Tasku keskuse Rahva Raamatu kaupluses.
0

ARVUSTUS | „Kes kaotas Venemaa?“: maiuspala välispoliitika huvilistele

17:47, 31. oktoober 2017
Aastaid Moskvas töötanud ajakirjaniku Peter Conradi „Kes kaotas Venemaa? Kuidas maailm astus uude külma sõtta“ on suurepärane leid neile, keda huvitavad välispoliitikas eriti riigijuhtide omavahelised suhted ja maailmapoliitika mõju tavainimestele. Raamat on äärmiselt kaasahaarav ning pakub vaimukaid kirjeldusi suurmeeste kohtumistest, vestlustest ja sellest, mida üksteisest arvatakse, ilmestades seda, mis maailmas viimastel aastakümnetel toimunud on ja miks.
2

„Seitsme kuningriigi rüütel“ – lihtsamalt kirjutatud kui „Jää ja tule laul", siivas ja sobiv teismeliselegi

15:12, 29. oktoober 2017
„Jää ja tule laulu“ raamatusari ning „Troonide mängu“ teleseriaal on tuttavad paljudele. Fännid ootavad pikisilmi kuuenda romaani „Talvetuuled“ ilmumist. Nüüd laseb George R. R. Martin neil teha tutvust Westerosega sadakond aastat enne „Troonide mängu".
0

„Mees, kes otsis oma varju“ – hoogne, sünge, teravalt ühiskonnakriitiline

09:51, 22. oktoober 2017
Pealkirjas välja käidud iseloomustus reedab, et Millenniumi saaga viies raamat – sealjuures teine, mille on kirjutanud Stieg Larssoni mantlipärija David Lagercrantz – hoiab romaanisarja lippu kõrgel. Kui Lagercrantzi esimesest Milleniumi-raamatust „See, mis ei tapa“ võis leida pikemaid kirjeldusi, siis nüüdses osas on justkui iga sõna hoolega läbi kaalutud – ei midagi, mis tempot maha võtaks.
3

Raamatukujunduse kuldreegel: mida pikem tekst, seda vähem trikitamist

00:01, 7. oktoober 2017
Võiks arvata, et raamatu puhul mängib suuremat rolli sisu, mitte väljanägemine. Ometi ei kutsu igava kaanega teos end pihku haarama ning raskesti loetav kiri ja liiga väiksed reavahed teevad ka sisult väärt teosele karuteene.
0

ARVUSTUS | Teejuht eesti talurahva maagiaga täidetud maailma

18:29, 16. september 2017
Vähemalt osa meie esivanematest uskus, et seljahaiguse vastu on abi sellest, kui kevadel esimest korda piksemürinat kuuldes kolm kukerpalli lasta. Või et metsas on keelatud vanduda ja mõelda kurje mõtteid. Nii tuleb välja folklorist Reet Hiiemäe koostatud raamatust „Eesti rahvatarkused kodust, loodusest, tervisest ja suhetest“.
1

ARVUSTUS: „Rachel, mu piin“ räägib järjekordse õnnetu armastusloo

13:18, 8. september 2017
“Rachel, mu piin” on Daphne Du Maurier’ romaan, mis on inspireerinud ka filmitööstust ning samanimeline film ongi hetkel ka Eesti kinodes jooksmas. Kahjuks filmi ma veel vaatamas käinud ei ole, kuid selleks, et lugu korralikult mõista, ongi parem lugeda enne läbi raamat, kui vaadata filmi.
4

ARVUSTUS | „Ebateadusest ja imekividest“: kristallimaagia müütide purustamine vale meetodiga

17:32, 5. september 2017
Geoloog Anto Raukase raamat, mis seab eesmärgiks ebateaduse ja imekristallidesse uskumise meeletut populaarsust pisut nõrgestada, teeb nii mõneski osas iseendale karuteene. Mis on eestlaste kristallilembuse põhjustajaks? Inimeste teadmatus? Euroopa Liit? Marju Lauristin?
6

ARVUSTUS | Põrandaks sõnnikukiht – Eesti talurahva karm argireaalsus

11:49, 15. august 2017
Heiki Pärdi raamat „Eesti argielu. Teekond moodsasse maailma“ lõhub idealiseeritud arusaama Eesti talurahvast. Pärdi näitab, et talurahva argielu oli suisa uskumatult kole. Eeskujusid siit ei leia.
33

Helikopterirööv: ole sa pätt või pankur, profina tegutsedes kehtivad ikka samad reeglid

15:00, 11. august 2017
Jonas Bonnier „Helikopterirööv. Tõsielul põhinev lugu Rootsi ajaloo suurimast raharöövist“. Tõlkinud Aive Lauriste, Helios, 2017
0

ARVUSTUS | „Daam kullas“ – pigem perekonna kui portree erakordne lugu

14:10, 5. august 2017
Vaatamata pealkirjale sukeldub Anne-Marie O’Connori „Daam kullas. Gustav Klimti meistriteose, Adele Bloch-Baueri portree erakordne lugu“ ühe kunstiteose sünniloost märksa sügavamale 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse Viini kultuuriellu. Aga veelgi põhjalikumalt ajalukku.
0

ARVUSTUS | "100 silmapaistvat Eesti naist" – valik, millega saab vaielda

18:10, 25. juuli 2017
Kellegi või millegi seast kõige-kõigemaid pjedestaalile tõstvad ülevaated tekitavad lugejas pea alati kihku koostaja valikule vastu vaielda. Mõte hakkab juba sisukorda uurides arutlema, kuivõrd me esiletoodud nimekirjaga nõustume ja miks. See võrdlushasart ongi ehk nende suurim võlu ja annab hästi tunnistust, et liialt tõsiselt ei tohi ühtegi taolist väljanopet võtta.
0

ARVUSTUS | Õppus Zapad: venelane on Tallinnas loetud päevadega

22:07, 23. juuli 2017
Aasta on 2023 ning venelased peavad enda lääneringkonnaõppust Zapad, mis kasvab üle sõjaliseks tegevuseks Eesti vastu. Idapiirilt jõutakse mängeldes kolme päevaga Tallinna. Kunnase „Sõda 2023“ kui n-ö dokumentaalromaani tugevus peitub just selle ideelisuses, tuues sõja tähenduse eestlastele hulga samme lähemale.
49

ARVUSTUS | "Tema verine sepitsus" – kas meeleheitele aetud mõrvarile peaks kaasa tundma?

08:25, 9. juuli 2017
Mulluse Bookeri auhinna üllatuskandidaati, šoti autori Graeme Macrae Burneti romaani "Tema verine sepitsus", soovitan soojalt lugeda nii ajaloohuvilistel kui ka kriminullide austajatel. Tõsi, mõrvar on algusest peale selge ja kogu lugu keerleb selle ümber, mis noorukit veretööle tõukas. Kuid tema teekond roimani on põnev ning pakub ohtralt mõtteainet, samuti pilguheitu 19. sajandi karmile külaelule ja tolle aja psühhiaatriale.
1

Lugu depressioonist: lootusrikas teekond tunneli lõpus kumava valguseni

15:00, 27. juuni 2017
Depressioonil on miljon nägu ehk depressioon on selle inimese nägu, keda ta parasjagu kimbutab. Üks võimalikest nägudest on kirjeldatud Matt Haigi raamatus "Põhjused, miks valida elu".
5

ARVUSTUS | Kurb või lohutav? Lasteraamat kirjeldab lemmikloomade paradiisi teispool vikerkaart

12:56, 27. juuni 2017
Mis saab meie armsatest karvastest ja sulelistest lemmikutest, kui nad ühel kurval päeval meie juurest lahkuma peavad? Kuhu nad lähevad? Kas nad mäletavad meid? Kui sügav saab olla side inimese ja looma vahel? Kindlasti on selliste küsimuste üle pead murdnud paljud lemmiklooma kaotanud inimesed, eriti lapsed.
1

ARVUSTUS | Kuulake Kivirähki! Neil Gaimani "Eikusagi" viib rentslirahva värvikasse maailma

08:02, 26. juuni 2017
Hoogne ja värvikas ehk veelgi napimalt väljendudes kaasahaarav on esimene mulje Neil Gaimani raamatust "Eikusagi". Seejuures haarab mind selle imede ja julmuse maailma sündmustest enamgi võikavõitu tegelaste ning olukordade detailne kirjeldus. Autor igatahes värve kokku ei hoia.
0

Rohelised köögiviljad - mitte vaid varasuvine maitseelamus

17:23, 20. juuni 2017
Rohelised köögiviljad aitavad suurt hulka terviseprobleeme ennetada ning sestap võiksid need toidulauale kuuluda mitte pelgalt varasuvisel ajal, vaid igal ajal sõltumata kohast.
0

ARVUSTUS | Täna "Haiuime ja Sichuani pipraga" randa päevitama, järgmisel suvel juba Hiinasse pulkadega pusima

08:22, 16. juuni 2017
Nagu Sichuani pipar paneb süües huuled mõnusalt surisema, paneb ka „Haiuim ja Sichuani pipar“ lugedes mõtte särinal jooksma: mida kõike nad seal küll nahka ei pane. Aga nagu autor Fuchsia Dunlop oma raamatus kinnitab, on söök ja jook hiinlase jaoks sotsiaalse suhtluse süda. Sestap annab ka esmapilgul kokaraamatuna tunduv „Haiuim ja Sichuani pipar“ üsna hea ettekujutuse hiinlaste igapäevaelust. Seda kohati eurooplase mõnusalt eneseiroonilise pilgu läbi.
1

ARVUSTUS | Mart Sanderi ajalooline ulmeromaan: kuidas kõlaks küsimus kõigile vastustele?

14:41, 14. juuni 2017
Hea raamatu tunneb kohe ära. Ta haarab su oma lummusesse juba esimestest lehekülgedest ja hoiab tugevas haardes lõpuridadeni välja. Mart Sanderi romaan „Lux Gravis. Raske valgus“ on keerukalt konstrueeritud jutustus: ühtaegu ajalooline põnevik ja ulmemüsteerium.
6

Igaühest võib saada jooksja - lihtsalt esimest sammu on vaja

15:38, 23. mai 2017
"Mõnikord, selleks, et aru saada, kas oled jooksja, tuleb lihtsalt välja minna ja joosta," innustab Alexandra Heminsley kõiki katsetama, kas see treeningviis võiks ka neile sobida.
2

ARVUSTUS | Margus Mikomägi maksab lauldes võlgu

08:07, 11. mai 2017
Muidugi on Margus Mikomägi regilaul. Me kõik oleme, tegelikult. Aga tema julgeb selle välja öelda.
0

ARVUSTUS | "Tüdruk jääs" – naine, kel pole midagi kaotada, murrab läbi ühiskondlike tõkete

08:57, 8. mai 2017
Slovakkias elava briti kirjaniku Robert Bryndza esimene põnevik „Tüdruk jääs“, mis tõusis mullu Amazoni esimüügihitiks, näitab lugejaile Suurbritannia klassisüsteemi tegelikkust. Ühiskonda, kus üks mõrv on kordades tähtsam kui teised ning kus aadliverd poliitik ei pea Ida-Euroopast pärit ja veel naissoost politseiuurijat sobilikuks tema tütre mõrvajuurdlust vedama. Viimane aga näitab, kui tugevast puust ta tehtud on. Niisiis: raamat girl power’i fännidele!
0

ARVUSTUS | "Nägemine on nähtamatu" ehk inimene koosneb lugudest, mida ta räägib

20:39, 29. aprill 2017
Kirjastaja ja endise lennundusjuhi Eduard Tüüri kolmas raamat "Nägemine on nähtamatu" on põnev lugemine neile, kellele meeldib reisida ja endasse reisilugusid ahmida. Samuti pakub nostalgiat neile, kelle lapsepõlv ja noorusaastad möödusid nõukogude ajal.
1

Indrek Hargla ja kuue teise Eesti kirjaniku ühisteos esmaavaldatatakse Elisa Raamatus

10:37, 24. aprill 2017
Aprillist saab Elisa Raamatust lugeda spetsiaalselt äpile kirjutatud seitsme tuntud Eesti kirjaniku teost "Eestid, mida ei olnud", kus jutustatakse Eesti minevikust ulmevõtmes.
0

Mait Vaik: "Hea luule tuleb spontaanselt – mõne minuti jooksul."

04:00, 22. aprill 2017
Suurepäraste poplaulude kirjutajast justkui märkamatult tõsiseltvõetavaks ja tunnustatud proosakirjanikuks kerkinud Mait Vaik räägib Õhtulehele, kuidas ta looming sünnib, miks ta üldse loob ja kuidas enda loodu talle tagasi peegeldub. "Toas istudes head luulet ei tule," on Vaik veendunud. "Aga teinekord tabab inspiratsioon ka väga ebasobival ajal. Olen kirjutanud luuletusi näiteks tikutoosidele ja peldikupaberile."
0

ARVUSTUS: Eesti russofoobist kriminaalpolitseiniku seiklused

11:38, 11. aprill 2017
Kriminaalromaanid on mõneti igavad. Alati on mõrv, alati on uurija, kellel on sherlockholmesilikult võimas detaili- ja mõtlemisvõime, mille tõttu ta varem või hiljem lahendab juhtumi, mida keegi teine ei suudaks. Ja pealegi kui korra loetud ega seda naljalt uuesti kätte ei võeta. See kõik kehtib ka Arno Saare "Tallinna rongi" kohta.
3

GALERII | Eesti elu kirjutati entsüklopeediaks

16:45, 24. märts 2017
Kes on eestlased ja millised nad on? Need on ühed küsimused, millele annab vastuseid Tartu ülikooli meediauurijate ja sotsioloogide 20 aasta töö viljana ilmunud monograafia „Eesti ühiskond kiirenevas ajas“. Monograafia ühe toimetaja sotsiaalteadlase Marju Lauristini sõnul on tegu Eesti elu entsüklopeediaga.
1

ARVUSTUS | Kui soontes voolab käsitööõlu

12:54, 18. märts 2017
Pruulikoera nn pungilik lähenemine, mis on täielikult vastuolus klassikalise äriõpiku tõdedega. Esmapilgul ei ole see sugugi nakatav, ent tuleb tunnistada oma võlu sellel siiski on.
0

ARVUSTUS: Mis võinuks saada, kui Hitler oleks Berliinist Eestisse pagenud?

10:07, 6. märts 2017
Maimu Bergi novellikogumikus "Hitler Mustjalas" otsib juuksuri abil välimust muutnud füürer pärast Beriilinist põgenemist Eestis pelgupaika, Angela Merkel aga vanaisa vallastütart. Tundub, justkui muigaks Berg peenelt selle üle, kuidas meie väike rahvas otsib kõikjalt seoseid Eesti ja eestlastega ning iga taolise avastuse puhul erutunult kilkab.
4

ARVUSTUS: Turovskid: mis teeb inimese omapäraseks võrreldes loomariigiga?

12:03, 3. märts 2017
Kui palju on inimesel sarnasust loomaliikidega, tuues seejuures esile just inimese omapära? See on Turovskite raamatu „Teekond urust templisse“ lähteülesanne, mis tuleb kokku panna erinevatest tekstilistest pusletükkidest.
3

ARVUSTUS: Hvostovi „Šokolaadist prints“ ehk Eesti doktor Freud – ühe intellektuaalist sotsiopaadi lugu

15:13, 19. veebruar 2017
Maailmas on alanud ajastu, kus juhtpositsioonile tüürivad valimatu suuvärgiga omapärase karismaga sotsiopaadid, kes löövad jalaga ukse lahti ja haaravad võimu. Imetlejaid ja kaasanimejaid neil jätkub. Nagu ka vastaseid. Eesti kirjandusse on lisandunud üks säärane uue ajastu tegelane – rafineeritud sotsiopaat, šokolaadist prints ehk Alfros Tühirand.
1

KOLM KÜSIMUST I Kerttu Rakke: esimese raamatu kirjutasin kuueselt kutsikast ja kassipojast

04:00, 4. veebruar 2017
Küsimustele vastab kirjanik Kerttu Rakke, kes andis äsja e-raamatuna välja romaani „Küpsiseparadiis 2 ehk maskid & maskotid“, mis on järg kümne aasta tagusele menukile „Küpsiseparadiis ehk 12 kuud“.
15

ARVUSTUS: „Sadakond nõiutud suitsukest“ esitab küsimusi, millele igal eestlasel tasuks vastata

20:29, 30. jaanuar 2017
Kas ehtne maal elav vanaema suudaks Skype’i teel edastada pannkooke ja vaarikamoosi, ja ka maasuve kõige selle juurde kuuluvaga? Miks käitub valitsus  tihti alamatega kui pärisorjadega ja kas valituid peaks saama tagasi kutsuda, kui nad valimislubadusi ei täida? Kui kaua peaksid vastu mugavustsoonis elavad inimesed, kui nad paisata tagasi kiviaja tasemele? Miks inimkonnal ei säili eelnevalt õpitud kogemused? Neile ja mitmetele muudele küsimustele tuleb Thavet Atlase arenguromaani peategelasel Martinil oma kujunemisteel vastused leida.
1

ARVUSTUS: „Kus on kurja kodu?” toob lugeja ette sarimõrtsuka õõvastava sisemaailma

08:24, 16. jaanuar 2017
Robert Galbraithi (pseudonüüm, mida kasutab krimikirjanikuna J. K. Rowling) kolmas Cormoran Strike’i romaan algab nimetu mõrvari meenutusega eelmisel päeval korda saadetud tapatööst ja üksikasjaliku kirjeldusega sealjuures kogetud naudingust. Oma mõtteid ja tundeid jagab maniakk lugejaga raamatulehekülgedel korduvalt, kuid tema isik jääb peaaegu lõpuni tundmatuks.
1

ARVUSTUS: On aeg islamiga kohaneda

21:37, 10. jaanuar 2017
Milline näeks välja Prantsusmaa, kui seda juhiks islamiusuline partei? Kas elu oleks halvem või parem? Ühe nägemuse sellest on kirja pannud islamivastaste sõnavõttudega tuntud Michel Houellebecq.
99

Valu: kes kannatab, ei pruugi kauem elada

14:40, 6. jaanuar 2017
Valu on asi, mida iga inimene kogeb vähemalt korra elus. Lühiajalise ja mööduvana ei tekita ta suuremat kahju, kuid krooniline valu võib mõjutada tervet elu. 
2

ARVUSTUS | "Sada põnevat lugu Tallinnast" pakub ka teadjamale üllatuspalukesi

09:24, 21. detsember 2016
Jaak Juske "Sada põnevat lugu Tallinnast" jääb silma juba Mart Kivisilla maitseka kaanekujundusega ja sisaldab ohtralt mustvalgeid fotosid kunagisest Tallinnast ning püstitamatagi jäänud ehitistest, ent sisuski ei pea pettuma. Kas teadsite näiteks, et Stockholm on aastasadade eest  lühikest aega Tallinnale kuulunud? 
0

ARVUSTUS: Mis oli sõjas, ei jää sõtta

21:29, 18. detsember 2016
Usun, et nii mõnigi sõdur on kätte võtnud tühja märkmiku ning hakanud kirjutama selleks, et jäädvustada teenistuse meeleolukaid seikasid, aga ka selleks, et hoida teravana vaim ja tulla toime üksindusega. Võrno ei ole selles mõttes enda päevikutega mingi erand. Mis algas muheda ajaviiteprojektina – panna kirja missiooni kuldhetked – lõppes eneseteraapiana.
43

ARVUSTUS: „Kuidas rikkalt surra?“ näitab, et rikaski võib muutuda kerjuseks

12:51, 14. november 2016
Kas leidub mõni jumal, kes andestaks meile ebaausal teel rikastumise, eriti kui sellest tulenev sündmusteahel on nõudnud meile armsa inimese elu? Allan Keiani rahatriloogia kolmandas osas jõuab peategelane Adrian Aus Tai kloostris mungaelu elades järeldusele, et sellist jumalat pole siia ilma veel loodud.
1

Tammsaare seisis enne "Tõe ja õiguse" kirjutamist kaks korda surmasuus

04:00, 29. oktoober 2016
"Tammsaare ei olekski "Tõde ja õigust" kirjutanud, kui ta poleks õnnesärgis sündinud," avaldab kirjandusteadlane Maarja Vaino. "Tudengipõlves avastati tal tiisikus, mis oli tol ajal surmaga lõppev haigus. Pärast tiisikusest paranemist oli tal maolõikus, mille kohta ütles doktor, kes teda lõikama asus, et operatsiooni õnnestumise tõenäosus on kaks protsenti."
1

ARVUSTUS: Mart Kadastiku „Nüüd ma siis kirjutan“ – isiklik sissevaade meediamaailma

14:21, 22. oktoober 2016
„Ajakirjanik on alati alasti, tema ei saa oma nõrkusi varjata,“ sedastab mõjukas ajakirjandustegelane Mart Kadastik oma uusimas raamatus, mida ta ise nimetab elutööraamatuks. Kirjanduse rindel seostub Kadastiku nimi avameelsete, seksuaalsust lahkavate romaanidega, ent sellest teosest seksi ei leia. Avameelne on see siiski.
15

"Maailm paksude mätta otsast": musklimeestele toodi värskelt pressitud mahla, aga pakse kostitati limonaadi ja vorstisaiadega

08:35, 19. oktoober 2016
Kairi Kuuri ja Fausto Gobbi “Maailm paksude mätta otsast“, raamat on saadaval hästivarustatud poodides üle Eesti.
9

"Maailm paksude mätta otsast": mõni kelner siiski märkab, et paks ei mahu tooli ära

10:11, 29. september 2016
Kairi Kuuri ja Fausto Gobbi raamat “Maailm paksude mätta otsast” ilmub 10. oktoobril. 
9

Kuidas süüa nii, et meel ja mõistus erksad püsiksid?

16:50, 28. september 2016
Viimasel ajal räägitakse palju kehakaalust ja sellega seonduvast toitumisest. Kuid – söödav ei pea vaid kaalu korras hoidma, see võiks hoolitseda ka aju eest, sest mäluhäired järjest levinum probleem nii vanemate kui nooremate seas.
1

Kristallravi: pane maa iidne energia iseenda teenistusse

16:10, 27. september 2016
Kristallide populaarsus on viimasel ajal meeletult kasvanud. Küllap on põhjuseks tõik, et inimesed on kristallide väge enda heaks ära kasutanud iidsetest aegadest peale ning selle vastu on hakatud järjest enam huvi tundma ka tänapäevases materialistlikus maailmas.
1

"Maailm paksude mätta otsast": järsku oli ta mu kõrval ja tervitas mind meelalt

11:05, 27. september 2016
Kairi Kuuri ja Fausto Gobbi raamat “Maailm paksude mätta otsast” ilmub 10. oktoobril. 
3

UUS SEADUS: raamatukogudesse läheb vähem säilituseksemplare, kogutakse ka digitaalset algmaterjali

12:25, 21. september 2016
Alates jaanuarist tuleb kirjastajatel raamatuid, ajakirjandusväljaandeid, heliplaate, DVDsid, maakaarte ja noote loovutada raamatukogudele säilitamiseks senise kaheksa eksemplari asemel neli. See-eest korjab Eesti rahvusraamatukogu kokku avaldamiseelsed digitaalsed failid.
5

ARVUSTUS: "Harry Potter ja neetud laps" – kulunud ajas rändamise motiiv, aga haaravalt põnev lugu

15:32, 11. september 2016
Rowlingu Harry Potteri lugudega üles kasvanud põlvkond ja muudki fännid hoidsid mitmel põhjusel hinge kinni, kui kaheksas Potteri-raamat poelettidele jõudis. Ühelt poolt küll nostalgiast ja rõõmust, kuid teisalt hirmust, et ega teise autori, Jack Thorne’i kirja pandud ja veel näidendi vormis teos neile armsaks saanud romaanisarjale kuidagi varju heida.
0

LOE: katkend uuest Hercule Poirot’ romaanist "Suletud kirst"

11:42, 5. september 2016
Sel sügisel möödub 100 aastat krimikuninganna Agatha Christie kuulsaima kangelase Hercule Poirot’ sünnist. Homme ilmub selle tähistamiseks üheaegselt maailma eri paigus uus Poirot’-romaan „Suletud kirst“, mille on Agatha Christie Fondi tellimusel kirjutanud Briti kirjanik Sophie Hannah.
3

"Kõige tumedam tund" hoiab lugeja köidikuis viimase leheküljeni

19:30, 29. august 2016
Varraku ajaviitesarjas on taas ilmunud romaan, mis ei ole mõeldud pretensioonitule naislugejale – tugevalt ajaloolistest sündmustest mõjutatud "Kõige tumedam tund" annab võimaluse mõtiskleda ajalooliste sündmuste üle ning paneb teadmishimulisi ajalooraamatutest lisagi otsima.
0

Kirjastaja Krista Kaer: eesti rahvas on asunud väga innukalt kirjutama

04:00, 27. august 2016
„Mitte päris iga päev, aga raamatuid pakutakse ikka üsna palju. Eesti rahvas on asunud väga innukalt kirjutama. Öeldakse, et inimesed loevad vähem, kuid kirjutatakse küll väga palju,“ kinnitab Varraku pikaaegne peatoimetaja Krista Kaer. Tekste laekub tema sõnul rohkem kui näiteks viis aastat tagasi.
2

Rimi korjab müügilt eluohtlikke tervisenõuandeid jagava raamatu

14:08, 25. august 2016
Rimi korjab müügilt Gennadi Malahhovi raamatu, milles antakse eluohtlikke tervisenõuandeid vähihaigetele. Raamatut müüdi Mustakivi ja Ülemiste Rimides.
7

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis