Õhtulehe pulmablogi

Pulmablogi: mida toob abiellumine kaasa Hollandis?

13:08, 2. detsember 2014
Nüüdseks olen ma abielus olnud juba 3 kuud ja mõned tähelepanekud, mida siis uus abielustaatus siin Hollandis endaga kaasa toob.
2

Pulmablogi: kas kogu see pulmatrall oli seda kõike väärt?

11:45, 17. november 2014
Nii küsis minult üks sõbranna, kel endalgi pulmad peetud on. Tema pulmapidu oli tunduvalt väiksem ja seegi oli temale üsna närvesööv ning kurnav.
18

Pulmablogi: pulmareis, 5.osa

11:56, 5. november 2014
Viimasel õhtul Sarajevos otsustasime siis ka midagi muud, kui vaid McDonaldsi õunakoogi hõrgutisi süüa ning läksime lähedal asuvat söögikohtadest tulvil tänavat uurima.
2

Pulmablogi: pulmareis, 4.osa

16:45, 28. oktoober 2014
Sarajevo võttis meid vastu suviselt sooja päikesepaistega. Ilm oli kohe nii ilus, et Hollandlane oli nõus jala bussijaamast hotelli kõndima. Ja seda oli oma 3 kilomeetrit. Mina ise maadlesin küll peavaluga (ilmselt oli põhjuseks üsna saastatud õhk ning võibolla ka mägine asukoht, sest Tuzla on 245 meetrit üle merepinna ja Sarajevo lausa 518 meetrit), aga ei hakanud ka vastu vaidlema. Kui jala, siis jala, need paar kilomeetrit elan üle küll. Ja ei pea taksot võtma või trammiga seiklema.
1

Pulmablogi: pulmareis, 3.osa

11:43, 22. oktoober 2014
Kas hotellis olles tasub alati luksust ja mugavust oodata või tasub ka pisut vähem glamuurseteks asjadeks valmis olla? Mina üldiselt eriti hotellides-hostelites vinguja ei ole, sest noh... kohad on erinevad ja minu jaoks elementaarsed asjad polegi nii iseenesest mõistetavad teistes riikides.
3

Pulmablogi: pulmareis, 2. osa

10:22, 17. oktoober 2014
Kas on võimalik pulmareisile vaid käsipagasiga minna? Selgus, et saab täitsa hakkama. Ega muidu need lennupiletid nii odavad oleks olnud, kui oleks kasvõi ühe suure kohvri veel lisaks võtnud. Ja Wizzairil on üldse oma teema käsipagasiga- selgub, et on olemas "väike käsipagas" ja "suur käsipagas". Mõlemad peavad ju lennukis kuidagi ära mahtuma, aga hind on neil erinev.
3

Pulmablogi: pulmareis, 1. osa ehk kuhu ja miks ikka just sinna?

20:59, 8. oktoober 2014
Lõpuks siis minu lemmik osa pulmadest. Mesinädalad!!! Olen täiesti sõltuvuses reisimisest ning nii hoidsin pidevalt silma peal ja mõtted ärksad selles osas. Plaanid muutusid aga kogu organiseerimise käigus mitu korda ja lõpptulemus oli vist kõigile üllatuseks. Aga siis algusest.
1

Pulmablogi: pulmapäev, 4.osa

16:20, 29. september 2014
Esimene osa pulmapäevast oli möödas. Ega erilist tunnet küll ei olnud, et "issand, issand, nüüd olemegi abielus". Oli lihtsalt hea meel, et see osa nüüd möödas on, see osa, mis vist kõik mehed hirmsasti pabinasse ajab ja vähemalt ei vedanud Hollandlase närvid teda alt. Kuidas tseremoonia ajal nutma hakatakse, ma küll aru ei saa. NII ilus ja liigutav see nüüd ka ei ole. Aga see selleks.
5

Pulmablogi: pulmapäev, 3.osa

17:09, 22. september 2014
Olin korduvalt osadele külalistele rääkinud, kuidas ma ei taha, et keegi tseremoonia ajal pilte teeb ja neid veel Facebooki üles paneb. Osadele tähendas neid, kelle puhul ma juba tean ette - nemad postitavad Facebookis kõike.
8

Pulmablogi: pulmapäev, 2.osa

11:35, 14. september 2014
Ma ei kannata, kui inimesed hilinevad. Eriti ei salli, kui inimesed teavad, et nad PEAVAD olema õigel ajal kohal, aga ei tee seda ja teada ka ei anna. Ja ma ei tea, võib-olla ma reageerin üle, aga kui su pulmapäeval ajagraafikut rahumeeli ignoreeritakse, siis ajab ikka vihale küll. Eriti, kui sa oled korduvalt ja korduvalt asju üle korranud.
7

Pulmablogi: pulmapäev, 1.osa

17:35, 11. september 2014
Ja oligi siis lõpuks käes esmaspäev, 25. august. Ütlen ausalt, et ootasin seda päeva, sest siis saab lõpuks asjaga pihta hakata ja on asi tehtud. Mingit erilist pulmaelevust mul küll ei olnud, vaid stress, stress ja rohkem stressi.
1

Pulmablogi: viimased meeleheitlikud ettevalmistused

18:24, 8. september 2014
Algul tundus, et pulmadeni on nii pikk maa veel minna ja aega laialt. Ja suurt midagi planeerida ka polnud. Viimased nädalat läksid aga üsna kiireks. Ikka sellepärast, et mul tuli hunnik uusi ideid. Üheks oli teha jääkuubikuid, kus roosilehed sees on (seda siiski ei juhtunud, aga oli mu "vaja teha" nimekirjas kuni viimase päevani. Siis loobusin).
2

Pulmablogi: pulmaauto - kas ainus asi, mille peigmees organiseerib?

18:15, 4. september 2014
Üks osa pulmade planeerimisest on samuti kajastamata. Pulmaauto nimelt. Ja kui muidu kogu see planeerimine-organiseerimine-närveerimine peigmeest ei puuduta, siis auto on ilmselt üks asi, mis on iga mehe jaoks oluline. Vähemalt meie peres küll, on ju Hollandlane suur sportautode fänn.
11

Pulmablogi: abieluleping, kas vaid suhtes kõhklejatele?

10:08, 3. september 2014
Üks asi, millest eriti abiellumisega seoses ei räägita, on abieluleping. On levinud arvamus, et vaid oma suhtes kahtlejad tahavad seda teha. Või et on ilmatu halb enne juba enne abiellumist mõelda, mis siis saab, kui ikkagi lahku minnakse. On ju tore mõelda küll, et abielu kestab elu lõpuni ja kauemgi veel, aga ometi, statistika räägib ideaalelust unistamisele vastu. Ja õnnetuste eest pole meist ju keegi kaitstud. Nii oli koheselt ka meie eelarves ja plaanides punkt- sõlmida abieluleping.
1

Pulmablogi: minu tüdrukuteõhtu, lihtne ja lahe

12:37, 1. september 2014
Kui ma paar kuud tagasi kirjutasin soovituslikust ajaplaneerimisest, oli üheks punktiks "ebameeldivate üllatuste vältimiseks broneeri ise vahva tüdrukuteõhtu“.
11

Pulmablogi: kui midagi saab untsu minna, siis see ka läheb

11:03, 20. august 2014
Vana hea Murphy seadus, mis ikka ja jälle paika peab. Loomulikult olin ma juba arvestanud, et hulk asju nagunii läheb nii või naa omasoodu, sellest kirjutasin juba kuid tagasi siin. Aga lõpus, vaid paar nädalat enne pulmi võiks ju asjad enamvähem kombes olla? Kas seda on siis tõesti palju tahetud?
20

Pulmablogi: kleidist vol 3 ehk kleidiproovides käimine

11:31, 18. august 2014
Kleiditegu algas veel enne, kui ma ise Eestisse jõudsin. Nimelt pidin esimese asjana veel Hollandis olles oma peamised mõõdud õmblejale saatma. Ikka kleidi üldpikkus ja rinna-, vöö- ja puusaümbermõõt ning rinnakõrgus.
0

Pulmablogi: pruudikimp - kas valida traditsiooniline või midagi erilist?

15:49, 12. august 2014
Räägiks siis lilledest ka. Väga lühidalt oma esimesest kogemusest. Minu esimene pruudikimp oli selline, mille sai käe külge siduda. Teate küll, nagu Ameerikas poisid toovad tüdrukutele enne balli. Ja see idee meeldis mulle nii siis, kui ka praegu.
3

Pulmablogi: Kleidist vol 2 ehk leia usaldusväärne õmbleja

13:45, 8. august 2014
Jätkan siis kleiditeemal. Olen juba mitu korda maininud, kuidas ma oma külalisi ja ämma hirmu all hoian jutuga "kleiti pole, see saab veidi enne pulmi õmmeldud". Paljude arvates on tegu ikka nii riskantse julgustükiga, et nad ei oska muud teha, kui etteheitvalt pead raputada ja omaette jumalat paluda. No kes sellist asja enne näinud on, et kleidi tegemine või valimine nii viimasele hetkele jäetakse?
2

Pulmablogi: pulmakutsed telli tegijalt!

13:58, 4. august 2014
Kutsed on üks asi, mis kindlasti pulmade juures meelde jääb. Et kas on tavaline, klassikaline, eriline või lihtsalt üliilus. Mina kohe algul suure hurraaga mõtlesin, et "vohh, teen ise, mis see siis ära ei ole!“. Natuke olen varem kaarte teinud ja käsitööd oskan ka, asi see siis ühed pulmakutsed ära teha pole. Eriti veel endale, tulevadki just omanäolised ja minulikud.
4

Pulmablogi: pulmatraditsioonid, kas ajast ja arust?

11:15, 31. juuli 2014
Kõndisime ämmaga Laulupeo rongkäigu ajal mööda ühest pruudisalongist ja vaateaknal oli just selline kleit, nagu minagi omale tahtsin.
6

Pulmablogi: kes on pulmas tunnistajad ja kuidas käib nimevahetus Hollandi moodi?

10:41, 29. juuli 2014
Meenub, et ma pole üldse kahest huvitavast asjast kirjutanud. Ehk siis need kuulsad ja kummalised "tunnistajad" Hollandi pulmades ning kõigi jaoks meelierutav nimevahetuse teema. Alustan siis algusest ehk tunnistajatest.
3

Pulmablogi: kuidas ma oma pulma fotograafi leidsin

15:32, 25. juuli 2014
Mina olen suur piltide fänn. Filme meeldib ka vaadata, aga kodukootud videod jätavad mu üldiselt külmaks. Ja kuigi ma armastan end igal võimalusel piltidelt ja filmiklippidelt vaadata, siis videote puhul häirib mind see, et mu hääl kõlab nii imelikult. Noh, minu arvates siis vähemalt. Seega ei tulnud üldse mõttessegi, et meie pulmas ka keegi filmiks.
2

Pulmablogi: pruutkleidist vol 1 ehk miks ja milline?

16:48, 22. juuli 2014
Lõpuks siis kauaoodatud postitus pulmakleidi kohta. Kleit on ju üks peamisi asju, mis pulmadega üldse huvi pakub (lisaks kuupäevale ning faktile, kui suur pidu plaanis on). Ja vist kõikide üllatuseks olen ma enamuse planeerimise aja saanud vastata "ei, kleit ei ole veel valitud. Kleit pole isegi mitte veel õmmeldud. Kleidiga ju aega on".
0

Pulmablogi: paberimajandus vol 3 ehk lõpp paistab

15:22, 17. juuli 2014
Oma eelmisest paberimajanduse järjekordsest etapist kirjutasin siin, nüüdseks on möödas lausa kaks käiku linnavalitsusse ja tundub, et hakkab looma. Aga kõigest siis järjekorras.
0

Mitu kihti peab pulmatordil olema?

14:39, 2. juuli 2014
Pulmatort. Jah. Ilmselgelt pole ma oma söömisharjumusi eriti kontrolli alla saanud, sest niipea, kui sõnale "tort" mõtlen, hakkan ma koheselt unistama millestki heast ja paremast.
8

Pulmablogi: pulmadeni on jäänud kaks kuud, kas püsime ikka graafikus?

17:22, 25. juuni 2014
Pulmad on umbes kahe kuu pärast ja aegajalt saan sõpradelt sõnumeid stiilis "juhuu,  juba väga-väga varsti! Kas oled elevil?". Vahel on küll tunne, et suurt midagi ei toimu. Tuttavad muudkui küsivad kas ja kuidas organiseerimine toimub. Mõni ei julge augusti jooksul küllatulekutki planeerida, sest siis ma ju nii hõivatud. Ise vaatan, et enda arvates asjad on kontrolli all ja mis siin ikka pikalt ette pabistada.
2

Pulmablogi: paberimajandus vol 2 ehk kaua võib?

11:36, 20. juuni 2014
Oma ühes varasemas sissekandes kirjutasin lootusrikkalt ja naiivselt, et korra on meil Hollandlasega veel kohalikku linnavalitusse vaja minna (tunnistajate nimed ja muud pisiasjad). Sel nädala on ootamas loodetavasti tõepoolest VIIMANE käik sinna majja, et oma dokumendid lõpuks korda saada. Ometi on vahepeal tulnud see tee ette võtta mitmel korral, ka Saksamaal käidud. Kõigest siis järgemööda.
4

Pulmablogi: pulmadeks saledaks ehk 1800 minuti väljakutse

18:54, 13. juuni 2014
Mulle meeldivad igasugused "väljakutsed", eriti sellised, mis kaalukaotusele kaasa aitavad. Omaette dieeditada ja nokitseda on ju palju igavam, ikka lahedam, kui väike võistlusmoment juures või lihtsalt miski, mis regulaarselt trenni tegema sunnib. Sest ilmselgelt on kaalukaotamine väga populaarne, kõik "elavad" kaasa.
2

Pulmablogi: kas valida traditsiooniline või moodne abielusõrmus?

10:36, 2. juuni 2014
Mu Hollandlase vend ütles kord suure nördimusega, et "muidu on kullast sõrmused täitsa hea hinnaga. Aga niipea, kui sul on VAJA abielusõrmust, siis need on kohe omaette hinnaklassist. Ei tea miks?".
8

Pulmablogi: millist ülikonda peigmehele osta?

15:47, 11. mai 2014
Ülikond. Järjekordne punkt eelarves. Seda oli meil kindlasti vaja, sest kuigi varasemalt on Hollandlasel ülikond isegi kuskil olemas, siis on see pärit nii kaugest ajast, et enam selga ei mahu.
6

Pulmablogi: kuhu minna pulmareisile?

13:03, 28. aprill 2014
Minu arust parim osa pulmade juures ongi asjaolu, et pärast saab reisile minna. No reisida saab alati, aga siiski- iga uus väljasõit on kulla hinnaga. Seega mesinädalate planeerimine on minu jaoks sama tähtis, kui kleidi valik ja külaliste kutsumine. Võib-olla isegi tähtsam.
0

Pulmablogi: esimesed tagasilöögid planeerimises

14:47, 15. aprill 2014
Kui arvate, et pulmade planeerimine ning organiseerimine on üks suur lust ja lillepidu ning tore, kui suhkrusai, siis eksite rängalt. Isegi lihtne pulm, kus suurt midagi planeerida polegi, on paras peavalu. Eriti, kui asjad ei lähe nii, nagu loodetud.
8

21 asja, mida kindlasti enne pulmi võiks teada (2. osa)

11:22, 6. aprill 2014
12. Ära planeeri oma fotosessiooni lõunaks, kui päike on kõige eredam. 
8

21 asja, mida kindlasti enne pulmi võiks teada (1. osa)

11:37, 3. aprill 2014
Ehk nagu ühest leitud artiklis kangesti manitsetakse, „miljon ja üks asja võivad valesti minna“. No see on küll üllatus, eks? Asjad lähevad nagunii valesti, kõigel ei saa lihtsalt silma peal hoida ja midagi läheb ikka untsu. Ma olen sellega kohe täitsa arvestanud. Aga et olla paremini kursis, mis asjad siis ikkagi närve söövad, siis siin on peamised 21 faktorit, mis paljudele üllatusena tulevad. Isegi mulle :)
2

Pulmablogi: pulmadeks saledaks ehk 30-päevane väljakutse

09:59, 27. märts 2014
Minu esimesed dieedikatsetused polnud küll tulemuste poolest eriti edukad. Samas sain mitmeid lahedaid ideid, nii toitumise kui trennide osas. Seega kuigi kaalukaotus oli minimaalne, siis kõige hullem polnudki. Vähemalt sain uusi mõtteid, mida proovida.
5

Kas on olemas lahedat tüdrukute õhtut?

17:36, 18. märts 2014
Kui oma eelmises postituses kirjutasin neist 31. punktist, mida pulmi planeerides arvestama peaks, siis ise lisaks ma sinna veel punkti nr 32. Ja selleks oleks - tüdrukute õhtu. Ehk siis: „kui soovid, et tüdrukute õhtu oleks lahedalt korraldatud, siis räägi oma soovidest ja asjadest, mida kindlasti jälestad. Ja parima tulemuse saavutamiseks löö ise kampa!“.
2

Kas ma planeerin ikka õigesti oma pulmi?

13:37, 14. märts 2014
"Kuidas siis planeerimine läheb? Kas kleiti oled juba valinud? Ah sa tead, millist kleiti sa tahad! Kas sa siis oled sellest stiilis kleite proovinud, et ikka kindel olla, et see sulle sobib? Ei ole? Issand, see on küll suur risk... Mis siis saab, kui kleit ikkagi ei istu seljas valatult?“
8

Pulmadeks saledaks vol 2 ehk kuidas edenes Maggy dieet?

11:26, 3. märts 2014
Dieedi alguse kehakaal 88,2 kg. Jah, ma olen tõesti suur (kasv 178cm), ma juba näen oma kujutluses, kuidas kõik mu sõbrad ja tuttavad ahhetama hakkavad ning uskuda ei suuda, et ma aastate jooksul nii paksuks olen läinud.
10

Pulmablogi: kui palju maksab abiellumine Hollandis?

11:27, 27. veebruar 2014
Saime siis Hollandlasega lõpuks kuupäeva kirja. Aega läks selle protseduuriga sellepärast, et enne oli vaja raha koguda. On lihtsalt uskumatu, KUI palju selline lihtne asi nagu abielu registreerimine siin Hollandis maksab.
5

Kõige tähtsam küsimus ehk keda kutsuda pulma?

13:59, 21. veebruar 2014
Keda kutsuda? See on peamine küsimus. Kas ja kui palju sõpru, millised pereliikmed? Kui ühte sugulast kutsuda, siis peaks ju teist ka? Äkki üks solvub, kui teda ei kutsuta? Kui palju välismaalt kutsuda? Kas nad tuleks? Kuhu nad ööbima panna? Jne, jne.
4

Pulmablogi: pulmadeks saledaks ehk millist dieeti valida?

14:51, 18. veebruar 2014
Kas sul kleit on juba valitud? Millal sa pruutkleiti ostma lähed? Kas sa seda ja seda saiti oled juba vaadanud, neil on lahedad kleidid?
5

Pulmablogi: kas minust saab ka Bridezilla?

11:55, 12. veebruar 2014
Vaatame Hollandlasega igal tööpäeva õhtul "Bridezilla" saadet ehk siis eesti keeles "Monsterpruut". Seal saab üksjagu nalja, kuigi enamasti on see küll halenaljakas.
3

Pulmablogi: millised on minu unistuste pulmad?

18:51, 5. veebruar 2014
Mu lapsepõlvekodus on üks kingakarp, mis on täis lahtiseid pilte. Kui enamik pilte on aegade jooksul ikka kenasti albumitesse paigutatud, siis on ometi suur hulk neid, mis lihtsalt seal karbis ootavad.
1

Pulmablogi: ma olen kihlatud!!!

10:38, 3. veebruar 2014
Jess! Ma olen kihlatud! Esimest korda elus! Juuhhuuu!!!! Nii oleks tahtnud kõikidele oma sõpradele ja sugulastele hõisata. Aga ma ei teinud seda. Pidasin paremaks hoopis Facebooki vahendusel oma uudist teatada.
3

Pulmablogi: hõissa, pulmad?!?!?!

12:37, 28. jaanuar 2014
Hollandis elav Meelike Eenpuu-Villup hakkab Õhtulehes kirjutama oma pulmadest ja nende planeerimisest.
2

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis