Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: eneseanalüüsi oskus on oluline

10:49, 22. aprill 2015
Igale isiksusele on oluline hea eneseanalüüsi oskus. Inimene peab oskama enda tugevusi ja nõrkusi analüüsida, sest kui on endast selge ettekujutus, saab teha teadlikke valikuid ja vajadusel midagi ette võtta.
2

Psühholoogia blogi: õpi ennast armastama

10:44, 18. aprill 2015
Mõned inimesed armastavad ennast ja mõned vihkavad ennast. Kõige õigem oleks õppida ennast armastama just sellisena nagu sa oled. Eripära on rikkus, mida võiks teadlikult välja tuua.
2

Psühholoogia blogi: mida teha paanikahoogudega?

12:46, 14. aprill 2015
Mis on paanika ja kuidas sellega toime tulla, sellest ma lähemalt kirjutangi. Paanikahäire võib esineda paanikahoogudena, mis tekivad sellistes olukordades, kus reaalne oht puudub. Paanikahäirele on iseloomulikud: südamekloppimine, valud rindkeres, lämbumistunne, higistamine, nõrkus, lihaste tõmblused, hirm surra, kardetakse kaotada enesekontroll või minna hulluks.
2

Psühholoogia blogi: lapsed vajavad piire

19:35, 10. aprill 2015
Tänapäeval on moes lapsi kasvatada võimalikult väheste keeldudega ja see viib vahel probleemideni nii koolis kui ka kodus. Minu seisukoht on, et lapsed vajavad piire, sest siis ta teab, mida temalt vanemad ootavad.
6

Psühholoogia blogi: tervislik liikumine koos lapsega

19:34, 7. aprill 2015
Me kõik teame, et füüsiliselt aktiivne olemine on tervisele kasulik, kuid kui sageli me liigume? Täiskasvanud inimene peaks liikuma vähemalt 30 minutit päevas ja lapsed vajaksid umbes 60 minutit mõõduka intensiivsusega füüsilist tegevust päevas.
0

Psühholoogia blogi: kõigile on vaja privaatsust

11:13, 27. veebruar 2015
Meile kõigile on vaja privaatsust, olenemata kas, oled abielus, vallaline, laps või vanur. Kui mõelda lapse peale, siis oleks hea, kui lapsel on oma tuba, mille ta saaks ise kujundada vastavalt oma maitsele ja kuhu ka lapsevanem siseneks uksele koputades.
7

Psühholoogia blogi: lõputööks valmistumine

12:07, 24. veebruar 2015
Kindlasti on palju neid, kes kusagil õpivad ja peavad kevadel tegema kursusetöö või lõputöö. Järgnevalt annan mõned lihtsad soovitused, kuidas sellega valutult toime tulla.
0

Psühholoogia blogi: võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju

12:11, 20. veebruar 2015
Kaasajal on ostuhulluse tekitamine kaupmeestele kasulik, kus nad kasutavad  väga oskuslikult ära  moeõnu "öko" või "mahe".
8

Psühholoogia blogi: õpi märkama positiivset

11:10, 17. veebruar 2015
Meie elus on iga päev palju positiivset, millest võiksime rõõmu tunda. Kuid kui sageli me seda tähele paneme? Pidevalt on kõigil kiire ja me ei vaevu teist inimest isegi ära kuulama.
0

Psühholoogia blogi: elu ilma lõbutüdrukuteta

10:28, 13. veebruar 2015
Mehed, kas te kujutate oma elu lõbutüdrukuteta? Oleks see ilusam või kurvem? Mina usun siiralt, et naiste armastus ei ole ostetav ja müüdav. Armastus on suur tunne, mida peaks hoidma ainult oma abikaasale. Mina pean oluliseks, et inimesed abielluksid ja looksid tugevad perekonnad, kus oleksid ka lapsed.
14

Psühholoogia blogi: hea une saladused

11:08, 10. veebruar 2015
Hea ja sügav uni on inimesele väga vajalik, kuid paraku ei maga kõik rahulikult. Mida selleks teha, et uni oleks korralik? Mõnel ei kipu õhtul und tulema ja see ajab mõne inimese täiesti närvi.
1

Psühholoogia blogi: üksinda reisile

10:23, 29. jaanuar 2015
Kas oleksite nõus minema üksinda reisile? Kas see mõte tundub põnev väljakutse või pisut hirmutav oleneb minu arvates suhtumisest.
1

Psühholoogia blogi: kust saada inspiratsiooni?

10:22, 27. jaanuar 2015
Millest või kellest ammutada inspiratsiooni, et loominguga tegeleda? Eks igal inimesel ole omad viisid, kus inspiratsiooni käia kogumas. Kindel on see, et puhanult on inspiratsiooni kergem leida.
0

Psühholoogia blogi: kuidas minna tööintervjuule?

10:27, 22. jaanuar 2015
Läheneb kevad ja paljud lõpetavad ülikooli ja tekib vajadus minna tööle. Kuidas valmistuda tööintervjuuks? Siin toongi mõned soovitused, mida tasub järgida.
0

Psühholoogia blogi: mitu elu meil on?

10:18, 20. jaanuar 2015
Noored arvavad ja elavad tavaliselt nagu neil oleks mitu elu. Sageli rikutakse teadlikult oma tervist, tarvitatakse narkootikume, suitsetatakse ja liialdatakse alkohooliga. Kõik vajalik, mida teha tuleks, lükatakse kaugesse tulevikku.
13

Psühholoogia blogi: erootikakaupluseid pole üldse vaja

10:17, 13. jaanuar 2015
Tänapäeval tehakse kõigega äri ja eriti just seksi ja erootikaga. Seks müüb ja seda teavad kõik turundajad ja ärimehed. Eestiski on palju erootikakaupluseid, mis toovad omanikele korralikult sisse. Minu seisukoht on küll, et neid erootikakaupluseid ei ole üldse vaja. See on lihtsalt üks äritegemise viis ja inimese  psühhikale midagi juurde ei anna.
22

Psühholoogia blogi: talverõõmude aeg

13:13, 6. jaanuar 2015
Käes on talv ja puud on härmas ning lumevaip katab Eestimaad. Käes on aeg nautida talverõõme. Nii vähe kui meil on lumiseid talvepäevi, tuleb nautida seda ilu täiel rinnal.
0

Psühholoogia blogi: kuidas teha aasta kokkuvõtet?

12:06, 26. detsember 2014
Käes on detsembri lõpp ja aasta hakkab lõppema ning on sobiv aeg möödunud teguderohke aasta kokku võtta. Hea on teha aasta kokkuvõtet kirjalikult ja arvutis, siis saab selle lihtsalt ära salvestada ja alles hoida, et tulevikuski saaks vaadata ja võrrelda, kuidas aasta on läinud.
1

Psühholoogia blogi: kas tasub horoskoope uskuda?

12:32, 24. detsember 2014
Tänapäeval on paljudes lehtedes ja ajakirjades horoskoobid, mida tehakse tähtkujude järgi järgmiseks päevaks, järgmiseks kuuks või isegi aastaks. Inimesed on ikka huvi tundnud selle vastu, mis neid tulevikus ees ootab ja kas saavad rikkaks, mis abielust saab jne. Loomulik on, et inimene soovib teada, mis tulemas on ja milleks peab valmis olema.
38

Psühholoogia blogi: kuidas sa näed iseennast?

12:20, 19. detsember 2014
Tõlkisin väliskirjandusest ühe testi, mis õpetab sind oma karjääri kujundama. Järgnevalt on küsimused, mis aitavad sul ennast paremini tundma õppida ja see test on eriti kasulik nendele, kes soovivad minna ülikooli mingit eriala õppima. Hea on, kui keegi esitab sulle õigeid küsimusi, mida tuleks enne eriala valikut läbi mõelda.
4

Psühholoogia blogi: näost näkku kohtumise tähtsus

12:09, 17. detsember 2014
Väga oluline on mulje, mille inimene jätab. Muljet saab teadlikult kujundada positiivsemaks. Üks nipp on korraldada nii palju näost näkku kohtumisi kui võimalik.
0

Psühholoogia blogi: mida saab lapsevanem teha, kui tema laps on konfliktis?

12:05, 10. detsember 2014
Elus tuleb ikka ette konflikte ja seda ka laste puhul. Lapsed ei oska sageli veel väga hästi konflikte lahendada ja lapsevanema töö on oma lapsele konflikti juhtimise tehnikaid õpetada.
2

Psühholoogia blogi: mõtlus ehk meditatsioon

12:19, 5. detsember 2014
Eesti keeles võiks kasutada sõna meditatsioon asemel sõna mõtlus. Mõtluse tegemisest on palju meedias räägitud, kuid paljud ei kujuta ette, kuidas seda ikkagi peaks tegema.
1

Psühholoogia blogi: tööle vabakutselisena

11:35, 1. detsember 2014
Üks võimalus on töötada vabakutselisena ja see on väga hea võimalus ülikooli kõrvalt karjääri alustamiseks. Vabakutseline saab valida endale sobiva töökoormuse ja seejuures saab valida ka aja, millal ta tööd teeb. Paindlik töökorraldus on just see, miks mulle endale see töövorm meeldis.
3

Psühholoogia blogi: mis tekitab depressiooni?

11:24, 24. november 2014
Osadel inimestel on suurem tõenäosus depressiooni haigestuda kui teistel. Suuremad stressorid on näiteks naiste jaoks: abikaasa surm, lahutus, lähedase sugulase surm, abikaasast lahusolek, vanglakaristus, pensionile jäämine. Stressist võib halvemal juhul välja kasvada haigus, mille nimi on depressioon. Veel on suuremad stressorid: autoavariid, suguhaigused, vägivaldne abikaasa, lahkumine sõpradest, auto ärandamine, üksildus. Igal inimesel on elu jooksul paremaid ja halvemaid aegu ja kõigist stressoritest ei kujune veel depressioon.
1

Psühholoogia blogi: kuidas vabaneda kahjulikust harjumusest?

11:24, 20. november 2014
Me kõik kipume olema harjumuste orjad ja suuri muutusi on väga raske oma elus teha. Sageli me teame, et muutus oleks väga vajalik, kuid lükkame selle ikka ja jälle edasi. Tuleb aga otsustada, et just täna on see päev, kui muutus tuleb minu ellu. Enam ei lükka edasi ja ei otsi vabandusi miks ei saa, tuleb hakata mõtlema teisiti, et kuidas saan oma elu muuta.
5

Psühholoogia blogi: tagasiside tähtsus

11:16, 13. november 2014
Enda isiku või organisatsiooni maine kujundamine on väga pikaajaline protsess, kuid selle lõhkumine võib võtta vaid hetke. Üks viis, kuidas mainet kujundada on anda tagasisidet. Inimesed ootavad, et nende kirjadele vastatakse ja öeldakse, kas ettepanekuga ollakse nõus või mitte või kas võeti tööle, kui on tegemist kandideerimisega. Kandideerides kuhugi ootab inimene kindlasti vastust, sest see on tema jaoks oluline. Eriti hea oleks, kui lihtsalt tagasisidele oleks ka lühike põhjendus juures, et inimene saaks õppida ja areneda.
0

Psühholoogia blogi: kui negatiivsed tunded "keevad üle pea"

11:26, 12. november 2014
Vahel võib juhtuda, et negatiivsed tunded justkui "keevad üle pea". Mida siis teha ja kuidas tasakaal saavutada olukorra üle?
0

Psühholoogia blogi: vajadused abielus 2. osa

11:27, 8. november 2014
Jälgige oma sõnu, eriti sõprade ees, mida üksteise kohta räägite. Näägutamine ei motiveeri meest. Räägi probleem kodus lahti ja palu, et enam seda ei juhtu.
10

Psühholoogia blogi: kuidas kaalust alla võtta?

11:30, 4. november 2014
Paljudel naistel on probleeme oma liigse kehakaaluga. Mida siis teha, et kehakaal normi saada? Midagi erilist selleks ei peagi tegema ja erilist dieeti ka pole vaja.  Kirjeldangi lähemalt, kuidas ma oma 8 liigsest kilost vabanesin.
4

Psühholoogia blogi: esimest korda elus psühholoogi juurde 2. osa

16:57, 4. oktoober 2014
Kui kliendil on väga palju erinevaid probleeme, mille üle kurdab, siis võiks proovida erinevad probleemid viia ühiste nimetajate alla, sest siis tundub probleeme vähem.  Näiteks, kui klient kaebab unehäirete, söögiisu, kõrge vererõhu, jõuetuse, huvi puuduse üle, võib arvata, et tegu on depressiooniga. Vahel tuleb aga suur probleem jagada väiksemateks lahendatavateks ühikuteks, mis ei käi kliendile üle jõu.
2

Psühholoogia blogi: esimest korda elus psühholoogi juures 1. osa

16:53, 3. oktoober 2014
Üks hea võimalus eluraskustega toime tulla on minna psühholoogi vastuvõtule. Psühholoog on inimene, kes aitab nõuga, temal ei ole õigust ravimeid kirjutada.  Psühhiaater aga kirjutab vajadusel ravimid. Psühholoogi vastuvõtule minekut ei ole vaja peljata ega ka edasi lükata, sest midagi hullu ees ei oota.
2

Psühholoogia blogi: mis mõjutab sinu karjääri?

16:02, 25. september 2014
Käesolev kirjutis kõneleb tulevikust  - sinu tulevikust.  Meie elus on palju faktoreid, mis meid karjääri valikus mõjutavad, nendeks on sisemised tegurid (iseenda tundmine ja isiksuseomadused) ja välimised tegurid (vanemad, sõbrad, kool jne).
0

Psühholoogia blogi: kuidas tulla toime laste agressiivse käitumisega

17:03, 22. september 2014
80% meestest on uuringute järgi enne 40. eluaastat vähemalt korra teinud midagi kriminaalselt, kuid kõik ei ole karistust saanud. Naistel on see näitaja 40–60 %. Mida nooremalt inimene kriminaalsema teoga hakkama saab, seda halvem, sest seda suurem tõenäosus on, et ta seda tegu kordab ka tulevikus.
8

Psühholoogia blogi: südamest rahul

17:14, 14. september 2014
Kas sa oled oma eluga rahul? Südamest rahul? Või ihkab sinu hing mingit muutust? Kui jah, siis järgnev jutt on kirjutatud sinu jaoks.
0

Psühholoogia blogi: kuidas saada õnnelikuks?

17:13, 11. september 2014
Kes meist ei igatseks õnnelikuks saada? Mis see õnn õieti on? Sellel teemal püüangi järgnevalt arutleda.
1

Psühholoogia blogi: milleks plaan teha?

17:13, 8. september 2014
Üks väga hea võte aega juhtida on teha plaane ja need ka kirja panna. Inimesed teevad neid tegevusi suurema tõenäosusega, mis on eelnevalt kirja pandud.
1

Psühholoogia blogi: andestamine ja teisega arvestamine on kooselus vajalik oskus

13:39, 22. august 2014
Jätke eelarvamused oma kaaslase suhtes, ükski inimene pole alati täpselt selline, nagu arvate.
6

Psühholoogia blogi: kuidas tulla toime agressiivse käitumisega? (2. osa)

13:48, 22. juuni 2014
80% meestest on uuringute järgi enne 40. eluaastat vähemalt korra teinud midagi kriminaalselt, kuid kõik ei ole karistus saanud. Naistel on see näitaja umbes 40-60 %.
14

Psühholoogia blogi: kuidas tulla toime agressiivse käitumisega? (1. osa)

13:45, 18. juuni 2014
Vahel tuleb ette olukordi, kui näiteks tööl tuleb tulla toime agressiivsete inimestega. Minu järgnevad nõuanded on mõeldud eeskätt agressiivsete lastega toime tulekuks.
10

Psühholoogia blogi: milleks tegelda hobidega?

13:44, 15. juuni 2014
Milleks on hobid head? Kas hobid ei röövi meilt aega? Kindlasti mitte, sest hobidega tegelemine on meie kvaliteetaeg. Iga inimene peaks leidma endale tegevuse, mis pakuks talle rõõmu. Mõned  hobid võtavad rohkem raha, aga võib ka leida neid tegevusi, mis ei ole eriti kulukad.
0

Psühholoogia blogi: valik on sinu, kuid see võib mõjutada saatust

19:43, 9. juuni 2014
Elame demokraatlikus ühiskonnas ja meil endil on õigus ise oma elutee valida. Keegi ei ütle meile ette, milliseid valikuid peame tegema. Saame elada just nii nagu ise soovime ja oskame.
6

Psühholoogia blogi: perepuhkus ei pea olema väga kallis

11:43, 5. juuni 2014
Varsti on puhkuste aeg käes ja praegu on paras aeg hakata oma puhkust planeerima. Tore oleks puhata koos perega. Selleks, et perepuhkust kogu perekond naudiks, tuleks esmalt küsida kõigilt pereliikmetelt, kuidas nad soovivad oma puhkust sisustada.  Isegi kui ei ole paksu rahakotti, saab puhkust väga sisukalt korraldada. Parimad asjad meie elus on tasuta – päike, õhk ja vesi.
2

Psühholoogia blogi: puudutuste ja üllatuste tähtsus kooselus

11:45, 1. juuni 2014
Suhtlemine ja koos asjade tegemine on kooselus väga tähtis, sest see teeb teid teineteisele lähedasemaks. Maailmas on palju asju, mida armastavad inimesed saavad koos teha.  Läbi erinevate tegevuste on hea teist tundma õppida. Väljenda nii sõnade kui ka tegevustega, et sind huvitab see, mida kaaslane teeb.
6

Psühholoogi blogi: mida teha, kui alaealine laps suitsetab?

11:48, 26. mai 2014
Paljudes peredes on tulnud ette olukordi, kus lapsevanem saab teada, et tema laps suitsetab. Kindlasti kuulub selline kõnelus raskete teemade hulka, sest vaevalt, et ükski vanem soovib, et tema alaealine laps suitsetab.
10

Psühholoogia blogi: gestaltteraapias saab nutta, naerda ja tundeid välja elada

10:17, 11. mai 2014
Gestaltpsühhoterapeudi Kaire Valgeväli räägib, et selles teraapias saab nutta, naerda, vihastada ja nautida - oma tundeid välja elada ja ennast üles leida.
0

Psühholoogia blogi: karjääri alustamine vabatahtlikuna

12:18, 8. mai 2014
Kui ühel päeval tekib vajadus tööle minna selleks, et kogemusi omandada, siis sel juhul ma arvan, et üheks suurepäraseks võimaluseks on hakata vabatahtlikuks.
2

Psühholoogia blogi: andesta, kuid mitte vägivalla puhul

10:24, 6. mai 2014
Abielulepingut võib pidada andmise lepinguks, mitte ei oma tähtsust, mis ma abielludes saan.
0

Psühholoogia blogi: vajadused abielus 1. osa

12:48, 1. mai 2014
Mehel ja naisel on osaliselt erinevad vajadused abielus ja sellega tuleb leppida ja arvestada. Ka on mehel ja naisel erinev roll.
5

Psühholoogia blogi: miks tasub olla loov?

15:28, 28. aprill 2014
Kõik inimesed võivad olla loovad, sest see on arendatav. Näiteks Tallinna Ülikoolis õpetatakse õpetajatele loovust. Eesti keeles on ilmunud mitmeid loovuse teemalisi raamatuid ja kõik, kes selle valdkonna vastu huvi tunnevad, peaksid lihtsalt materjale leidma.
2

Psühholoogia blogi: kuidas kooselus oskuslikult tülitseda?

11:58, 23. aprill 2014
Oskuslik tülitsemine on pingete maandamiseks hea. Kindlasti tuleb teada, et vägivald on out. Mis siis tülitsemine on ja kuidas seda oskuslikult teha kooselus?
2

Psühholoogia blogi: millise sõnumi saadad oma kehaga?

11:54, 20. aprill 2014
Inimesed suhtlevad nii verbaalselt kui ka mitteverbaalselt, kasutades kehakeelt. Umbes 60-90% teise inimese tajumisest langeb kehakeelele, kehakeelt kasutavad vähem või rohkem kõik, kuid mõistavad vaid vähesed.
1

Psühholoogia blogi: kuidas rääkida lapsega surmast?

11:54, 16. aprill 2014
Surma teema on väga raske teema ka täiskasvanute jaoks. Lastele on see teema võõras ja paljud lapsevanemad tahavad lapsi sellest raskest teemast hoida. Loomulikult on mõistetav, et lapsevanemad tahavad lapsi kurbadest asjadest säästa.
4

Ärge unustage: ühesse inimesse võib mitu korda armuda

16:33, 3. aprill 2014
Paarisuhe peaks olema püha ja sellega tuleb töötada. Paarisuhe on just nagu elav taim, mis vajab hoolitsust. Kuidas saaksime hoolitseda oma paarisuhte eest?
3

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis