Õpetajablogi

Õpetaja blogi: vanemad kipuvad oma lastelt nõudma seda, mis endal lapseeas puudu jäi

13:57, 1. mai 2014
Kas mäletate, kui olite ise laps? Missugused te olite? Missugune oli teie mõtlemis- ja käitumismall? Kas olite alati kõigeks valmis ja olite energiastpakatavad julged ning hakkamist täis lapsed?
5

Õpetaja blogi: kas tänapäeva laps elaks vanaaja lapse kogetud õudused üle?

12:01, 28. aprill 2014
Ma ei arva, et kõik tänapäeva lapsed peaksid malli võtma vanaaja lastest, kuid tänapäeva lapsed on ärahellitatud. Ma usun, et lapsega ei juhtu mitte midagi halba, kui ta arvutist eemale kiskuda ja igapäevastesse tegevustesse kaasata.
22

Õpetaja blogi: ma tahan, et ma taevast alla ei kuku

15:45, 24. märts 2014
Nii vastas mu seitsme-aastane poeg küsimusele: mida sa mitte kunagi teha ei taha? Aga selleks, et taevast mitte alla kukkuda, peab kõigepealt taevasse saama, vastasin. Jah, muidugi.
1

Need õudsad ja hirmuäratavad kommentaatorid?

13:55, 3. märts 2014
Lugesin äsja läbi Katrin Lusti teema kas kommentaarid peaks netist kaotama. Sellest noorest neiust, kes ei suutnud taluda enda pihta suunatud tuld, võttes endalt elu. Kui habras on ikka inimhing ja vaim. Väga kurb. Ei ole minu öelda, kas too tüdruk käitus õigesti või valesti, jätan lihtsalt kadunukese rahule.
44

Õpetaja blogi: lapsed koolivägivallast ja -kiusamisest

11:09, 9. veebruar 2014
Olen töötanud nii eesti kui vene koolis. Viimases olen praegugi. Puhtalt oma kogemustest võin nentida, et vene koolis on vägivaldset käitumist, kiusamist ja narrimist vähem. Peaaegu polegi. Eks väikseid arusaamatusi ja konflikte ikka tekib, aga need kõik on kergesti lahendatavad ega vaja suuremat sekkumist. Ei taha siinkohal väita, et asi on puhtalt rahvuses ja ühed on head ja teised halvad, kuid mõningast rahvuslikku eripära on siiski märgata.
12

Õpetaja blogi: vähem virisemist ja rohkem tegutsemist

11:07, 4. veebruar 2014
Olen arvamusel, et inimene on oma mõtete vili. Mõtted on need, millesse erinevatel ajaetappidel uskunud oleme. Mõnede veendumuste ja tõekspidamisteni oleme jõudnud loogiliste mõtiskluste teel, tuginedes olemasolevatele kogemustele. Meie alateadvus on loodud ühtaegu teiste inimeste kaasabil ja meie endi vahetul osavõtul sisenduste või veenmiste teel.
8

Õpetaja blogi: avastage oma lapse isikupära ja anded

14:42, 14. jaanuar 2014
Ei olegi vaja last saata kõikvõimalikesse kallitesse huviringidesse, vaid odavam meetod on täiesti tasuta ise lapse huvisid ja annet märgata ja üheskoos tegutseda.
1

Õpetaja blogi: hinged lähevad maa alla

12:15, 3. jaanuar 2014
Eks ole juba lapse sündides tema loomus tasapisi hoomatav. Mõni on temperamentsem, teine rahulikum; mõni on iseseisvam, teine ripub vanemate küljes; mõni on passiivsem, teine agaram ja impulsiivsem jne.
4

Lapsevanemad, kas ikka teate, kellele õpivad teie lapsed?

17:20, 15. detsember 2013
Suured lapsed juba teavad, et õpivad endale, aga nooremad teavad, et õpivad õpetajale või oma vanematele. Seega on ka õpimotivatsioon madal ja kõik kohustused ja õppimine veeretatakse hoopis vanemate õlule. On häid vanemaid, kes lahkelt teevad oma võsukeste kodused ülesanded ära, aga on ka neid, kes jätavad selle raske ülesande laste kanda. Mis on tulemus?
24

Õpetaja blogi: lapsevanemad, leidke aega oma lastele!

10:41, 9. detsember 2013
Kurb on näha, kuidas tööle minnes tuleb ikka ja jälle manitseda suitsetavaid alaealisi.
10

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis