Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kui palju last keelata?

12:29, 28. juuni 2015
Reisil sattusin ma pealt nägema sellist olukorda, kus umbes 10-aastane poiss astus minu kõrval päevitava ema juurde ja nõudis raha, et ta saaks poest krõpsu osta.
15

Malluka beebiblogi: lapse uued kombed

16:29, 25. juuni 2015
Ma küsisin täna Kardolt, et huvitav, miks me nii ammu koos sarju vaadanud pole. Selle peale mõeldes ei pidanud väga kaua vastuse üle juurdlema - Maril on viimasel ajal tekkinud paar uut harjumust, mis meile kohe üks teps ei meeldi.
14

Malluka beebiblogi: imelikud asjad, mida lastele teha meeldib

14:01, 4. juuni 2015
Täitsa uskumatu, aga mu laps on sadist! Sellest sain ma aru loetud päevad tagasi, kui Kardo mind kõdistama kukkus. Minu kilkamise ja karjumise peale tormas kohale Mari, kes hoolimata mu röökimisest: "Mari, kutsu politsei!", siis naeris ja plaksutas väike mugul nii kõvasti, et hakkas lausa luksuma ja vajus suurest itsitamisest põlvili. Nii kaua kuni Kardo mind piinas, lagistas Mari naeru. Mis kummaline laps?! Täna istusin Kardol niimoodi kägaras süles, kui Kardo mind nalja pärast vastu kannikat lõi. Loomulikult kukkus Mari naeru lagistama. Hea isana tahtis Kardo lapsele veel rõõmu teha ja muudkui nüpeldas mind lapse naeru saatel. Mul hakkas lõpuks üks kann juba valutama, mille peale tahtsin ma proovida, et kas ka Kardo peksmine lapse naerma ajab. Ei ajanud. Talle meeldib vaid MINU peksmist ja piinamist vaadata. Ei teagi kohe, kas peaks ennast puudutatuna tundma, või hoopiski juurdlema, et mida ma siin ilmas halba olen teinud, et mu ainus lihane laps peab minu kiusamist maailm
0

Malluka beebiblogi: lapse unepaanika

14:23, 2. juuni 2015
Sõbranna rääkis mulle mõni aeg tagasi, et tema laps ärkab keset ööd hüsteeriliselt üles. Meil oli enne sellist asja juhtunud küll, et Mari ärkas öösel üles ja kui ta kohe lutti ei leidnud, siis läks tuju küll üsna kehvaks. Hüsteeriast muidugi rääkida ei saanud, sest kohe kui lutt leitud oli, siis jäi Mari uuesti magama.
2

Malluka beebiblogi: laps lõpuks lutist vaba!

12:37, 12. mai 2015
Ma olen sada korda rääkinud, kuidas ma tahaks Mari lutivabaks saada, aga iga kord on see tundunud kuidagi jube keeruline. Tõesti - ilma lutita hakkas Mari jorisema ja lutti taga otsima ja jaurama. KERGEM oli talle lutt kätte anda ja palvetada, et ta enne esimest klassi on nõus luti ikka koju jätma.  Olukord lahenes aga nii, nagu nad ikka lahenevad - ISE. Vot selle pärast ma vist millegagi tegeleda ei viitsi, ma tean, et asjad nagunii lahenevad lõpuks nii, nagu nad minema peavad. Nõnda sai lõpp ka lutitamisel täitsa ootamatult. Nimelt trippis Mari neljapäeva hommikul lutiga ringi, kuni kaotas selle ühel hetkel ära. Meil peaks siin maja peale pea 10 lutti KUSKIL olema, aga tol hetkel ei suutnud me neid kuskilt leida ja seega läks Mari lõunaunne ilma lutita.  Kui ka õhtuks lutt välja ei tulnud, siis pidi vaene laps leppima ka lutitu ööunega. Ühe korra ärkas ta öösel küll üles, et lutti otsida. Ma oleks talle selle hea meelega andnud, sest unesegasena oli viimane asi s
13

Malluka beebiblogi: appi, ma kaotasin peaaegu lapse ära!

12:46, 11. mai 2015
Eile juubeldasin, kui hirmus hea ema ma olen ja sama päeva õhtuks oleksin ma äärepealt oma lapse ära kaotanud. Nimelt oli meil eile suuremat sorti aiapäev. Riisusin mina Milvi sitta, Kardo tegi mulle peenraid ja õhtu lõpetasime sõpradega terrassil grillides.
10

Malluka beebiblogi: üks igavesti hea ema!

13:44, 8. mai 2015
Kuigi mulle seda pidevalt anonüümselt ette heidetakse, et ma olen kehva ema, pean mina ennast vastupidiselt väga heaks emaks. Muidugi üüratult suurt rolli mängib siin Mari ise, kes on lihtsalt nii hea laps ja teeb selle heaks emaks olemise imelihtsaks.
5

Malluka beebiblogi: head emad ostavad lastele auto ja korteri?

11:54, 25. aprill 2015
Minult hakati ükspäev uurima, et kas ma ikka Marile juba raha kogun. Ütlen ausalt, et ei kogu ma midagi. Ma tean, et raha väärtus paraku kahaneb ajaga nii ehk naa, seega isegi kui ma iga kuu paneksin 100 eurot kõrvale (mis on ju suur raha), võib 17-aasta pärast olla nii tühine summa, et sellel ajal saab Mari heal juhul sõpradele ühe korraliku peo pidada ja asi ants.  Ma vist isegi julgesin ennast niimoodi väljendada, et ma usun, et ma olen piisavalt võimekas inimene, et suudan oma last majanduslikult aidata ka ilma raha kogumata. "Ahsoo, et sa siis suudad oma lapsele ilma kogumata auto ja korteri osta, kui ta seda täisealisena soovib?" uuriti minult. Ei, seda ma küll ei arva, aga päris ausalt ma ei arva, et ma seda ka tegema peaks. Muidugi oleks tore, et kui ma olen selleks ajaks oma eluga sealmaal, et oman piisavalt suuri sissetulekuid, et oma lapsele seda võimaldada, kuid kui ma elan ütleme näiteks sama elu, mis praegu, siis ma ei leia küll, et see kuidagi väga vale o
7

Malluka beebiblogi: poolteist aastat armastust

13:14, 13. aprill 2015
Ei mina tea, kuidas on see võimalik, et sa, Marikene, juba poolteist aastat vana oled? Tundub, et alles eilne päev vedelesin ma põrgupiinades ITK haiglas ja plaanisin ennast salfakatega lämmatada, sest mulle ei tundunud reaalne, et sa minust välja mahud või üldse tulla tahaksid. Joppas ja sa siiski tulid. Ma ei mäleta isegi, kas sa nutsid? Igatahes, kui sind mu sülle pandi ei nutnud sa üldse, vaid tsillisid oma võrgust mütsiga mu peal ja olid üsna tasakesti.  Esimesed pool tundi olid nagu läbi udu - keegi sorkis, õmbles, pressis ja vajutas mind nagu karjalooma, aga kui meid lõpuks omaette jäeti, tegelesin ma mitu tundi sinu vaatamisega. "Joppas, et meile terve haigla kõige ilusam beebi anti!" kirjutasin ma su armsale isale smsi.  Nüüd, poolteist aastat hiljem, on ikka nii armsad need hetked, kuidas sa magades mu käest kinni võtad (kui sa meie voodis juhtud olema) ja kuidas sa vaikselt kaissu poed ja niimoodi laiutad, et meie Kardoga magame pool kanni voodiäärest ül
4

Malluka beebiblogi: kas ostaksid kasutatud rattatooli?

09:37, 10. aprill 2015
Nagu ehk mäletate, võitsin ma eelmine aasta Vitamin Welliga endale linnaratta. Sõitsin sellega päris palju ringi, aga rohkem siin Männiku vahel, sest piinlik lugu, mul polnud kiivrit.
2

Malluka beebiblogi: kuidas see kellakeeramine lastele mõjub?

10:33, 7. aprill 2015
Kooli ajal oli see kellakeeramine ikka tõeline piin või lõbu - olenevalt siis sellest, mis poole seda va kella keerati. Kui sai kauem magada, siis oli küll halleluuja ja pidupäev. Kui vähem, siis natukene omakeskis virisesime, aga ma ei mäleta küll, et organism kuidagi kaua sellega harjunud oleks.
6

Malluka beebiblogi: viltused hambad beebil, mida teha?

10:24, 2. aprill 2015
Tere tali, jälle mina siin lapse hambakammiga. Alles see oli, kui ma aasta otsa halasin, et kus need lapse hambad on, ei paistnud teisi kuskilt. Olgu nüüd siis öeldud, et Marile tuli esimene hammas aasta ja ühekuuselt, nüüd, pea viis kuud hiljem, on ta, hambaid umbes 10-12.
16

Malluka beebiblogi: ma ei taha oma pulma lapsi!

10:23, 30. märts 2015
Loomulikult on Mari meie pulma oodatud, aga vot teised lapsed ei ole. Ma tean, et osad ütlevad seda, et kui pulmas oleks keegi, kes lastega tegeleks, siis tuleks osad inimesed suurema tõenäosusega, sest muidu pole neil lapsi kuskile jätta.
29

Malluka beebiblogi: miks vanemad laste pärast pidevalt kardavad?

11:56, 24. märts 2015
Täna küsisin Kardolt, kas ta ka meie lapse pärast kardab. "Mis mõttes kardan?" ei saanud ta mu küsimusest aru.
0

Malluka beebiblogi: kahtlen oma otsuses laps hoidu viia

13:36, 19. märts 2015
Täna läksime me Mariga esimest korda Väike Päike lastehoidu. Hoiuvärgiga on meil siiani natukene kehvasti läinud. Minu töö hakkas ju sel nädalal, mis tähendab, et eelmisel nädalal pidime Mari hoidu harjutamas käima. Marikesel oli aga nohu ja nõnda me teda sinna loomulikult ei viinud. Lõpuks sai nohu läbi ja saime harjutama hakata. Kuna täna oli nn esimene harjutamise päev, siis olime seal vaid poolteist tundi ja loomulikult koos.
8

Malluka beebiblogi: aasta ja viis kuud armastust

11:36, 16. märts 2015
Marimumm, ma loodan, et sa andestad mulle selle, et ma eelmine kuu sulle ei kirjutanud. Ma ei tea, kuhu see aeg kadus ja ma isegi ei mäleta piisavalt eelmist kuud, et ma saaksin mõne hea vabanduse välja mõelda. Aga see eest kirjutan ma nüüd!
0

Malluka beebiblogi: keda huvitavad võõraste laste pildid?

13:42, 12. märts 2015
Kui mul endal last ei olnud, ei oleks mul saanud rohkem ükskõik olla, millised teiste inimeste lapsed välja näevad. Kuna mul tegelikult sõprusringkonnas eriti lastega emasid nagunii ei olnud, siis ega eriti sellise asjaga kokku ei puutunudki, et keegi oleks täiega oma lapsepiltidega vehkima hakanud. Töökaaslastel küll on lapsed, aga vist mitte nii väiksed, või ma ei tea, igatahes ei näidanud ka siin oluliselt keegi mingisuguseid titepilte.
12

Malluka beebiblogi: kas teie tahaksite, et teie mees oleks kodune isa?

13:44, 9. märts 2015
Teate, mis mu suur soov on? Et ma teeniksin nii palju raha, et Kardo saaks mitte tööl käia, vaid hoopis kodus istuda. Mõelda vaid, kui tore see oleks. Mari ei peaks hoius olema, Kardo saaks kogu aeg Mariga koos olla, aeda ilusaks kõpitseda ja teha neid asju, mida ikka inimesed teevad, et kodu korras ja kena oleks.
3

Malluka beebiblogi: millest sina lapsena valesti aru said?

12:45, 8. märts 2015
Hakkasime naistega omavahel rääkima arusaamadest, mis meil lapsena olid. Siin blogis olen ma juba rääkinud alatutest valedest, mida vanemad meile rääkisid (LINK), aga teinekord ei pea lastele valetamagi, et nad igasugu naljakaid asju arvaksid ja elust teisiti aru saaks. Oh seda õnnist lapsepõlve!
3

Malluka beebiblogi: maga, maga lapsuke!

12:56, 4. märts 2015
Ei tea mina, kas Maril tuleb hambaid juurde, või siis on tal nohuga jube ebamugav olla, aga olukord on selline, et umbes nädalakese keeldub Mari magama jäämast varem kui kell 12 ja siis ärkab täitsa lambist kell 3 öösel üles.
1

Malluka beebiblogi: kas minna lapsega juuksurisse?

11:55, 27. veebruar 2015
Mari näeb pidevalt välja, nagu oleks keegi talle elektrit andnud (ausalt ei ole). Mõned teadjamad on kommenteerinud, et see on väikeste laste puhul tavaline, et juuksed just tagantpoolt sassi ja varesepesasse lähevad.
11

Malluka beebiblogi: Mari esimene hoiukogemus

10:09, 20. veebruar 2015
Kuna mina hakkan märtsist tööd rabama ja seetõttu tuli mõte Mari kaheks päevaks nädalaks hoidu panna. Mitte, et ämm hakkama ei saaks, aga ikkagi on tal ka mõnusam, kui saab paar päeva Marivabalt olla.
2

Malluka beebiblogi: kuidas see lutist võõrutamine käibki?

11:03, 17. veebruar 2015
Mäletan, et kunagi lubasin endale, et üle aastane laps küll lutti imeda ei tohiks. Vahepeal mõtlesin lausa, et kui laps kõnnib, et siis on ka tobe, kui nii suur laps ikka veel lutiga ringi käib. Loomulikult jagasin ma oma piiritut tarkust naabrinaisele, kelle aasta ja 7 kuune mulle NII SUUR laps tundus, kes juba vähemalt aasta tagasi lutist loobuma pidanud oleks.
13

Malluka beebiblogi: kas ainult lapse esimene eluaasta pidavat raske olema?

15:08, 30. jaanuar 2015
Juba enne Mari sündi olin ma ennast vaimselt ette valmistunud selleks, et ma ei maga vähemalt terve aasta, mu juuksed kukuvad peast ja minust saab magamata närvihaige, kellel on 90% tõenäosus oma mehest lahku minna.
13

Malluka beebiblogi: milliseid kodumaiseid riidest mähkmeid eelistada?

11:29, 22. jaanuar 2015
Nagu te teate, siis nii palju kui mul meelde tuleb ja kätte satub, panen ma Marile riidest mähkmeid alla. Kunagi ammu-ammu, kui Mari alles sündis, testisin ma Hipsikuid ja pean tunnistama, et ei jäänud eriti rahule. Mis siis, et laps pissis siis vähe, lekkisid need kuidagi ja no ei olnud nii mõnusad kasutada kui teised riidest mähkmed, mis mul kodus olemas olid.
0

Malluka beebiblogi: kas lapse saamine viib sõbrad?

11:25, 20. jaanuar 2015
Sain täna kirja ühelt lugejalt, kus neiu on hädas sellega, et lapse saamisega kadusid ka sõbrad.
4

Malluka beebiblogi: lasteaeda panek tekitab küsimusi

11:31, 15. jaanuar 2015
Tegime siin parasjagu reisikindlustust ja kuna mul Mari isikukood peas ei ole, siis otsisin seda oma meilidest, sest mulle meenus, et ma kunagi lasteaiajärjekorda panemise ajal saatsin seda meiliga kuskile.
13

Malluka beebiblogi: emme väike beebi

11:23, 12. jaanuar 2015
Viimase kuuga on Mari tohutult muutunud. Esiteks sellised välised asjad, nagu kaks lisahammast üles (nüüd on üleval neli ja all üks) ja ta väike mulletike on ka pikemaks kasvanud. Sellega meenub mulle Leenu küsimus, et miks ma Mari tuusti normaalseks ei lõika, aga siinkohal mainin ära, et minu meelest see tuust on nii armas ja kui ta kiigub, siis ta väike juuksetutt vuhiseb ja lendleb nii armsalt tuules, et ma ei suuda ära õhata.
5

Malluka beebiblogi: kes kirjutaks beebide manuaali?

13:20, 8. jaanuar 2015
Mõnikord ma mõtlen, et miks ei tule lapsed manuaaliga? Et kui laps teeb vot nii, siis sina tee nii, sest see on õige ja tulevikus talle kasulik. Mulle aga tundub, et mõnikord käitun ma iseendale nii risti vastu, et pole imestadagi vaja, et miks Mari mõnda asja teeb või ei tee.
3

Malluka beebiblogi: unekool ja beebigrupid

15:33, 2. detsember 2014
Ma juba ammuilma pidin kirjutama postituse sellest, kuidas ma jälle pean oma sõnu sööma. Kunagi kiitsin siin taevani beebigruppe, nüüd on mind enda omast ammu välja heidetud (:D) ja ma ei saaks rohkem rahul olla.
10

Malluka beebiblogi: kui kaua sobib lapsele lutti anda?

13:45, 14. november 2014
Kui ma veel õikal elasin, siis ausalt vaatasin väga viltu sellele, kuidas üle kahe aasta vana naabritüdruk ikka veel usinalt lutti nõudis, ise oskas juba rääkida ja oli nagu päris inimene, aga näed, imes lutti nagu väike beebi.
12

Malluka beebiblogi: lapse magama panemise rõõmud

13:18, 10. november 2014
Hakkasin siis mina Mari magama panema. No tee mis tahad, ei jää see väike inimene oma voodis magama. Kuna meie suurte inimestega tegelesime terve nädalavahetuse koristustöödega, kibelesin ma juba alla tagasi, et kööki natukene veel inimlikumaks teha. Seega haarasin ma Mari meie voodisse kaissu, et ta kiiremini magama jääks. Tavaliselt töötab see päris hästi, kuid eile…
2

Malluka beebiblogi: olen vist halvem ema kui teised?

15:23, 5. november 2014
Naljakas – mulle üldse ei meeldi, kui inimesed oma lapsi tibudeks kutsuvad. Noh ala "me tuleme tibuga sulle külla". Ma ei tea, see tundub mulle nii…kanaemalik? Mitte, et see muidugi minu asi oleks. Iga inimene, kes on kellegi endast välja pressinud, omab peale seda õigust kutsuda oma last just nii nagu soovib. Lihtsalt mul riivab kohe kõrva.
26

Malluka beebiblogi: kuidas korraldada lapse esimene sünnipäev?

13:20, 27. oktoober 2014
Minu soovitus on see, et kui vähegi suuremat pidu korraldada tahad, siis tuleks mõelda mõne mängutoa peale. Kari aastaseid lapsi võib su kodu esiteks sekunditega pea peale pöörata ja teiseks ei ole see peojärgne koristamine seda mõndakümment eurot väärt.
4

Malluka beebiblogi: kaksteist kuud armastust

13:02, 16. oktoober 2014
Kallis tütar,
5

Malluka beebiblogi: isa kiri tütrele

13:01, 14. oktoober 2014
Kallis Mari,
11

Malluka beebiblogi: kui mu laps oleks gei?

12:48, 7. oktoober 2014
Kuna olen tulihingeline geiõiguste pooldaja, siis on minult korduvalt küsitud, et praegu sa küll kaagutad siin kaasa, aga mis sa siis teeksid, kui sinu tütar ühel päeval koju tuleks ja ütleks sulle, et ta on lesbi.
47

Malluka beebiblogi: mida kinkida aastasele lapsele?

14:04, 3. oktoober 2014
Maril on üsna peatselt tulemas ta esimene suur sünnipäev. Ah, no mis ma ikka siin ütlen, et üsna peatselt, tegelikult on sinna ju veel pea poolteist kuud aega, aga mulle tundub ikkagi, et see on nüüd kohe-kohe käes.
11

Malluka beebiblogi: üksteist kuud armastust

18:59, 11. september 2014
Minu kallis tütrekene! Täna on sul viimast korda igakuine sünnipäev ja edaspidi pead sa leppima nende pidamisega vaid igaaastaselt. Ma loodan, et sellest suurt hullu pole, sest suure tõenäosusega sa isegi ei mäleta kunagi hiljem, et ammustel aegadel iga kuu sai sünnipäevatatud.
9

Malluka beebiblogi: kas paneme lapsele kohe genitaalrõnga ka?

19:15, 4. september 2014
Taas sattusin vestlusesse, kus käis teemaks lapsele kõrvaaukude tegemine. “Mees ei ole nõus ja oma tutvusringkonnast olen palju kriitikanooli kuulnud, aga ikka teen, sest MINA TAHAN!”.
32

Malluka beebiblogi: kes on kasvatamatud lapsed?

17:56, 26. august 2014
Eks see ole vist nii, et nagu minus ärkab emalõvi selle peale, kui minu lapsele füüsiliselt haiget tehakse, ärkab see vanemate laste emadel ka siis, kui neile öelda, et nende lapsed on kasvatamatud või halvasti kasvatatud.
15

Malluka beebiblogi: kauaks tohiks last jätta vanemateta?

11:19, 23. august 2014
Teinekord on nii, et vanemad peavad kuskile minema ja jätma oma lapsed hoidu. Kuna mul muud hoidu pole, kui ainult lapse vanavanemad, siis minu jutt kehtib ainult just vanavanemate kohta, mitte suvalised lapsehoiud, kuhu saab lapsi ööseks jätta.
16

Malluka beebiblogi: kuidas üle elada pikad autosõidud?

14:11, 20. august 2014
Käisin esimest korda Mariga pikemal autosõidul, mille käigus avastasin esiteks, et ma pean lapsele kiiremas korras turvatooli ostma, ja teiseks, et mul pole õrna aimugi, kuidas pikemas perspektiivis lõbustada last, kes peab tunde olema autosse kinni traksitud.
8

Malluka beebiblogi: kus pidada lapse esimest sünnipäeva?

10:24, 18. august 2014
Lapse esimene sünnipäev tundub tähtis hetk. Siiski millegi algus, mis saadab teda terve elu - sünnipäevad. Ühtlasi tähistab see lapsevanemale ka seda, et tema beebi on nüüdsest väikelaps. Tundub ju nagu päris uhke põhjus peo pidamiseks, või mis?
11

Malluka beebiblogi: miks osta kalleid mänguasju?

15:56, 12. august 2014
Kõik lapsevanemad kinnitavad alati, et osta sa lapsele nii kalleid mänguasju kui soovid, kõige armastatuimad lelud on alati need, mis ei olegi tegelikult mänguasjad. Nõnda ongi Mari kõige kallim vara ja põnevaim asi üks vana kotitükk, mille peal kuldne pannal.
9

Malluka beebiblogi: kas teid häirivad rannas paljad tited?

14:42, 8. august 2014
Ma kunagi rääkisin ka siin sellest teemast, et ühes beebigrupis läks kisa lahti, sest keegi julges üles riputada pildi, kus lapse pepu natsa paistis. Minu meelest ei olnud seegi väga suur asi, aga nüüd suveajal on mõndadele veel suurem probleem paljad lapsed rannas.
74

Malluka beebiblogi: kui laps teeb haiget

14:10, 17. juuli 2014
Eile asetas Kardo Mari voodi peale, kus mina parasjagu lebotasin. "Eiii! Kardo, pane ta maha palun."
1

Malluka beebiblogi: kuidas mõõta emaarmastust?

17:45, 27. juuni 2014
Minu meelest on emadevahelise "võistluse" suurim alaliik see, et kes on siis see rongaema. Kes on parem ema? Mis on selle "parema" ema tunnused.
14

Malluka beebiblogi: mida arvata potitreeningust?

18:52, 25. juuni 2014
Kuna Mari alles hiljuti veel istuda ei osanud, siis ei ole mina sellest potitreeningust suuremat arvanud. Ta on ju alles beebi ja ta ei pea oskama potil käia. Kuna aga ma elan koos ämmaga, kes kõiki oma lapsi alates teisest elukuust potile pani (ja kõik need lapsed olid aastaselt juba 100% potilapsed), siis hakkas ta mulle mingi aeg rääkima, et tuleb ikka pott osta, sest tema tahaks hakata Mari peale sööki potile panema.
21

Malluka beebiblogi: kas lapsed vajavad tõesti unekooli?

14:44, 18. juuni 2014
Mäletan, kui laps oli umbes viiekuune ja teiste samavanuste emad hakkasid rääkima sellest, kuidas nüüd on õige aeg unekooli teha. Kuna Maril pole magamisega iial probleeme olnud, siis minul seda muret ei olnud ja nõnda ma isegi ei süvenenud, et mis see unekool täpselt on. Nüüd olen aga paar korda sattunud sel teemal pealt kuulma eriti tuliseid vestluseid.
15

Malluka beebiblogi: kes on süüdi, kui lapsega juhtub õnnetus avalikus kohas?

13:45, 12. juuni 2014
Nii internetis kui ka telekas sai näha uudist, kus naine kaebab Säästumarketi peale, sest tema poja jalg oli seal ukse vahele jäänud. Ma saan aru küll, et kurb ja halb on, kui laps saab haiget ja veel hullem, luid murrab, kuid kelle süü selline õnnetus siis ikkagi on?
75

Malluka beebiblogi: kallis laps, miks sa ennast ära tappa tahad?!

10:30, 9. juuni 2014
Kuna minu Marike oli võrreldes osadega üsna aeglase arenguga, siis ei saanud ma üldse aru, kuidas saab olla raske lapsega tegeleda. Paned ta mänguasjahunniku kõrvale maha ja seal ta mängib. Marikene võis niimoodi omaette teinekord tunde asjatada.
28

Malluka beebiblogi: kas kõik emad peavad olema ühesugused?

18:05, 4. juuni 2014
Kui mõtlen sõnale ema, tuleb mulle alati silme ette rõõmsameelne naisterahvas põllega, kes ootab lapsi koolist koju lõunasöögi ja magustoiduks valmistatud koogiga. Embab neid õrnalt ja küsib, kuidas neil päev läinud on. Tundub, et see on mingisugune "ideaalema" stereotüüp, või midagi säärast.
19

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis