Korvpalli MM 2014 blogi

Ville Arike | USA esitas enesekindluse ja õigete harjumuste musterõppetunni

14:46, 15. september 2014
Korvpalli MMil oodati algusest peale finaali, sest Hispaanias nähti ainsat võimalikku USA-le vastu hakkajat. Kui võõrustajad enneaegu konkurentsist pudenesid, jäi lootus play-off'is samuti võimsat mängu näidanud Serbia peale, aga ei. Kullamäng sai sisuliselt läbi esimese veerandajaga.
2

James Harden – USA koondise kõige vastuolulisem vedur

10:22, 14. september 2014
Ta jääb kaitses passima palliga meest ja unustab vahel koomilisel  kombel enda mängija ära. Ta ei kavatsegi meeskonnakaaslastele sööta kiirrünnaku ajal. Talle meeldib jätkata peale viskamist ka siis, kui visked ei kuku sisse.
0

Ott Järvela | Hispaania põrumine tõi hingerahu ja -soojuse

15:51, 11. september 2014
Juba mitu nädalat enne korvpalli MMi esimest hüppepalli tõdesin, et maailmakord kipub käest ära olema. Korvpallisõprade õhinapõhine vadistamine, kuidas Hispaania meeskond seekord jänkidele koha kätte näitab, tekitas kummastust, et mitte öelda tülgastust.
11

Ville Arike | Brasiilia vajas naabrile ärapanemiseks Argentiina kullatreenerit

16:43, 8. september 2014
Korvpalli MM-i kaheksandikfinaalid on mängitud ning homme-ülehomme tulevad veerandfinaalid. Mis jäi nädalavahetusest kõige enam meelde?
0

Ville Arike | Mis jõud aitaks Euroopat FIBAs?

10:00, 8. september 2014
Tänavustel korvpalli maailmameistrivõistlustel on asjad viimast korda vanamoodi. Ehk nii nagu praegu. Järgmisel korral (2019) ei mängita enam jalgpalli MMiga samal aastal, suureneb osavõtjate arv (24-lt 32-le) ja ... Euroopa kohti jääb protsentuaalselt veel vähemaks.
0

FOTOD: Soome kaotas MMi avamängus ameeriklastele 59 punktiga

00:14, 31. august 2014
Korvpalli MMi avamängus said põhjanaabrid soomlased kohe avapäeval madistada USA staaridega. Ilmselt tahetakse see mäng aga kiiremas korras ära unustada, sest vastu tuli võtta 59-punktine kaotus 55:114. Juba esimese poolaja järel oli Soome seis hapu mis hapu, ameeriklased juhtisid siis 42 punktiga 60:18.
1

Ville Arike | Kas eestlane elab Leedu korvpallikoondisele kaasa samamoodi nagu 90ndatel?

14:00, 28. august 2014
Neil päevil sai Balti keti moodustamisest 25 aastat. Ses ketis seisnuna tundub mulle ajas tagasi vaadates, et just see üritus ühendas NSV Liidu lõpuaastatel eestlasi, lätlasi ja leedulasi paremini kui miski muu. Meie keeled on erinevad ning ka olemus veidi erinev (nemad pole soomeugrilased), aga neil aastatel tundusid lätlased-leedulased küll omad.