Midri ökojumestuse blogi

Mida teha, et suvine jume meigi varju ei jääks?

10:07, 27. august 2014
Praeguseks on kindlasti enamik meist saanud suuremal või vähemal määral nautida päikest ja sooja suve Eestimaal. Et suvel saadud kuldset jumet ja puhanud palet mitte jumestuse varju peita, siis tulevad siit mõned soovitused, kuidas saada loomulik, aga samas praeguste ilmadega sobiv meik.
10

Jumestajatöö pole sugugi nii glamuurne, kui arvatakse!

10:10, 4. august 2014
Viimaste aastatega on jumestustööst saanud väga populaarne ala. Samuti on võimalused jumestajaks õppida lihtsalt kättesaadavad. Tulenevalt suurest huvist on kasvanud ka hinnad mitmetes koolituskeskustes, aga tundub, et huvi ei rauge veel niipea.
5

Geneetiliselt muundatud tooraine kosmeetikas - kas kiita heaks või hoiduda?

10:18, 29. juuli 2014
Esmakordselt 90´ndate lõpus üldsusele kättesaadavaks muutunud geneetiliselt muundatud toiduained on maailmas levinud siiani. Seda õnneks küll enamjaolt USA´s, kus erinevalt Euroopale ei ole kohustuslik GMO sisaldusega toodetele vastavat märgist lisada. GMO (genetically modified organisms) või GEO (genetically engineered organisms) on õitsev trend ka kosmeetikas, mille puhul leiab nii vastaseid kui ka poolehoidjaid.
1

Fakte loomkatsetest

22:41, 23. juuli 2014
Üle saja aasta tagasi sai loodud esimene ühing, mis hakkas võitlema loomkatsete vastu. Üle neljakümne aasta tagasi tuli esimest korda avalikkuse ette idee lõpetamaks loomkatsed kosmeetika tootmisel. Selle aja vältel on toimunud palju arvestatava mastaabiga meeleavaldusi, kogutud allkirju, et saavutada üldsuse ja valitsuste silmis tõsiseltvõetavus.
0

Mida panna tähele, kui tellida ökokosmeetikat veebist?

13:49, 16. juuli 2014
Eesti ökojumestuse turg on viimaste aastatega tublisti kasvanud. Kui aga siiski pole võimalik leida tooteid, mis konkreetsele inimesele sobilikud, siis tasub uurida ja proovida ka välismaiseid brände, kelle toodang siia pole veel jõudnud.
0

Millist ökoripsmetušši eelistada?

22:36, 9. juuli 2014
Ripsmetušš on üks jumestustoodetest, mida tavaliselt kasutavad ka vähese meigi kandjad. Neil, kes suvel otsustavad kunstripsmete ja keemilise värvimise/koolutamise asemel ripsmetušši kasuks, on õigustatult kõrged ootused tootele.
6

Looduslikku päritolu säilitusained vs. sünteetilised. I osa

13:41, 23. juuni 2014
Kas valida tootesse mahedamaid, ökoloogiliselt puhtamaid säilitusaineid sünteetiliste asemel, selle dilemma ees seisavad paljud kosmeetikatoodete tootjad. Säilitusainetest sõltub nii palju – lõhn, välimus, tekstuur, toote püsimine stabiilsena, mis on põhiline eesmärk säilitusainete puhul. Aga valides nende kahe äärmuse vahel on ennekõike oluline ohutus.
1

Mis juhtus juukseid ökojuuksevärviga värvides?

10:50, 20. juuni 2014
Eelmises postituses mainitud juukseid pleegitav vedelik siiski ei andnud soovitud tulemust.
9

Minu kogemus ökojuuksevärvidega

22:28, 11. juuni 2014
Galeriis on eelmisel aastal läbiviidud sessioonist pildid. Modelliks oli imeilus Kertu Saaroja. Tegemist on Jane Iredale´i reklaampiltidega.
4

Ole ettevaatlik! Ökoks kuulutatud ilutooted on tihti reklaamitrikk!

09:57, 6. juuni 2014
Kosmeetikatööstus kulutab pea neljandiku oma aastatulust reklaamile. Poodi jumestustoodete varusid täiendama minnes hakkavad kindlasti silma kõik need värvilised ja uskumatult häid tulemusi lubavad sildid. Samuti sildid, mis lubavad, et toode on 100% looduslik, üritades selle väitega tarbijas tekitada segadust. Kas tegu on siis 100% kahjulikust keemiast puutumata tootega või on selle väite taga mõni teine mõte? Tõsiselt võetav ökokosmeetikabränd ei saa endale sellist üldistust lubada.
3

Ökojumestus tuntud disainerite moelaval

10:29, 2. juuni 2014
Möödunud neljapäeval oli mul au osaleda jumestuskunstnikuna andekate Eesti disainerite ühis- moeetendusel. Üritus leidis aset Baltika kvartali moetänaval asuvas Zero butiigis ning jumestuste eest hoolitsesin jällegi mulle väga armsa Dr. Hauschka tiimiga. Tähelepanu keskmes oli Eesti brändide Jukocute(disainer Julia Korovina), Oomyo ja Kätlin Kaljuvee looming.
0

Sammhaaval korraliku meigipõhjani

10:35, 30. mai 2014
Galeriis nähtavad pildid on tehtud põhimõttega, et näidata kuidas tavainimesest saab võluda välja kaanestaari. Ettevalmistuseks ainult professionaalne jumestus, hästi ettevalmistatud fotosessioon ja voi´la - ongi valmis. Pildid on tulem ühest projektist, mille viisin läbi fotograaf Gerli Niilo´ga.
0

Ökorõivad ja ökokosmeetika käsikäes

10:33, 26. mai 2014
Mai keskpaigas tegin jumestuse ja soengu fotosessioonil, kus leidsid kasutust nö ökokangastest rõivad. Selle all peetakse silmas kangaid, mis on valmistatud pestitsiidide poolt pritsimata toorainest ja on keemiliselt töötlemata. Näiteks ökosiidi puhulgi ei kasutata kahjuritõrje vahendeid ning selle tulemusel jäävad protsessi käigus ellu siidiussid, kelle kookonite sisust siidi valmistatakse. Keemiaga pritsitud kangaste loomisel siidiussid hävinevad.
1

Uut ökojumestusbrändi avastamas!

10:34, 23. mai 2014
Mai keskpaigas toimus Tartus Ilu Mess. Läksin spetsiaalselt kohale, et uurida ühe Eestis vähemtuntud jumestusbrändi kohta. Tegemist on Prantsuse ökojumestusbrändiga, mis on tunnustatud EcoCert sertifikaadiga.
1

Kodustes tingimustes aknega võitlemine on viga!

10:21, 19. mai 2014
Kui on tegemist tugevalt nahka kahjustava ägedakujulise aknega, siis on soovitatav lisaks seesmisele puhastusele ja tasakaalustamisele toetada ka välist poolt professionaali poole pöördudes. Viga, mis ma tegin üritasin kodustes tingimustes probleemiga võidelda.
5

Akne ravi tuleks alustada organismi puhastusest

11:05, 16. mai 2014
Eelmine postitus tekitas ühes lugejas küsimuse ayurveda toidulisandite koostise kohta. Kõlas väide, et need on ju keemilised preparaadid. Rahustuseks ütlen, et nii see tegelikult ei ole. Ayurveda lähtub põhimõttest, et kui organismis puudub tasakaal, siis dosha´d on tasakaalust väljas. Dosha´d on siis nagu organismi- või kehatüübid, kui laias laastus öelda. Tasakaalu saavutamiseks on lihtsaim viis kasutada ayurveda toidulisandeid ning panna tähele, milline toitumine ja millised toiduained organismile hästi mõjuvad, mis ei tekita kehva enesetunnet.Üheks toidulisandiks, mida nahaprobleemide puhul välja kirjutatakse on Neem. Et kinnitada toidulisandi puhtust toon välja Neemi koostise:Neemipuu leht(Azadirachta Indica) – on Indiast pärit puu, mille lehti tarvitatakse ennekõike põletike raviks. Kapslis esineb puru kujul. Indias on kasutatud neemipuu lehti ka hambahügieenis. Näritakse lehti, et hoida puhtust suuõõnes.Taimne tselluloos(hydroxypropyl methyl cellulose) – taime rakukest
4

Aknest vabaks!

10:36, 12. mai 2014
Alustanud ravi kõikvõimalike paiksete vahenditega ning jõudnud lõpuks organismiga manipuleerivate seespidiste preparaatide juurde, sealjuures püsivat abi või leevendustki leidmata, tekib küsimus miks miski ei aita?Mis on nii valesti, et olukord ei parane?Mida ma valesti teen?Mis on selle lõppematu jada põhjuseks?Viimane küsimus on õige suhtumise algus. Loodusmeditsiinis rõhutatakse nii palju seda, kui tähtis on probleemile läheneda selle põhjusi uurides, mitte tagajärgi peita püüdes.Nii on ka akne raviga.Võin öelda, et minu teekond algas natuke rohkem kui aasta tagasi. Siinkohal mainin, et akne on ikka veel olemas, aga aja möödudes on näha, et olukord paraneb.Pärast aastast antibeebipillide võtmist ja siis lõpetamist tuli tagasilöök, milleks olin juba valmistunud. Olin seadnud endale eesmärgi, et enam keemiliste preparaatidega tegemist ei tee ja paikseid akneravimeid, mida arsti poolt välja kirjutatakse, samuti ei kasuta.Pöördusin ayurveda arsti poole. Konsultatsiooni tulemus
4

Traditsiooniline akneravi

10:56, 9. mai 2014
Akne ravimeid on tänapäeval tohutus valikus ja kogu aeg töötatakse välja uusi lahendusi. Isiklikust kogemusest lähtudes toon välja mõned neist.
2

Akne kaardistamine

09:24, 5. mai 2014
Aknega on vähemalt teismeliseeas võidelnud enamik meist. Mõnedel jätkub probleem ka hilisemas vanuses.Minul on akne olnud nüüdseks ca 12 aastat. Vahepeal kergemakujuliselt ja siis jälle ägenenud.Peetakse tavaliseks, et puberteedieas akne välja lööb, aga kui see kestab ka kahekümnendates ja nahaarstilt abi ei ole võimalik saada, siis peaks üle vaatama oma elustiili. Sealhulgas mitte ainult liikumise, nahahooldusrutiini ja tooted, mida kasutatakse vaid ka toiduained, mida tarbitakse igapäevaselt ning mõningatel juhtudel ka emotsionaalse tervise probleemid.
2

Kust ostad Sina oma ökokosmeetikatooteid?

14:21, 2. mai 2014
Üheks üsna uueks ning väga armsaks kohaks Tallinnas on Mimesis´se looduskosmeetika butiik Telliskivi poetänaval.Valikus on kehahooldustooteid, juuksehooldus- ja ka näohooldustooteid . Varem võis leida ka mineraalkosmeetikat, kuid nüüdseks on selle asemel end mugavalt sisse sättinud Dr. Hauschka ilunurgake jumestustoodetega.Sellega seoses on mul ka kõigile lugejatele üleskutse tulla uudistama laupäeval, 3ndal mail, Mimesis´esse. Olen ajavahemikul 12.00-15.00 kohal konsultatsioonideks ning annan nõu jumestus- ja nahahooldustoodete valimisel.Mimesis sai alguse 2013 aasta sügisel loojate isiklikust huvist looduskosmeetika ja tervist toetavate eluviiside vastu. Mimesis´e seisukoht on, et Eesti looduskosmeetika väärib senisest palju rohkem tähelepanu. Teenimatult on väiksemad ja vähemtuntud looduskosmeetika brändid tagaplaanile jäänud ning tuntumad brändid üldsuse suurema tähelepanu pälvinud. Mimesis´e üheks eesmärgiks ongi anda võimalus vähem tuntud, aga usaldusväärsetele brändide
7

Veel mineraaltoodete kasutamisel esineda võivatest ohtudest!

10:26, 28. aprill 2014
Rääkides nanoosakestest ja mikroniseeritud koostisosadest tootes, siis kosmeetikatööstuses tagavad need imepisikesed osad väga hea katvuse, läike, pehme ja sileda tulemuse nahal.
1

Mineraalkosmeetika pole nii süütu kui tundub!

11:51, 25. aprill 2014
Mineraaljumestustooted pole Eesti turul enam väga uus trend, aga võrreldes teiste jumestustoodetega on need maailmaturul siiski mitte nii palju testitud ja suhteliselt vähe uuritud.
6

Kerge kevadine jumestus mineraaltoodetega

10:23, 21. aprill 2014
 Ma tänan eelmise postituse kommenteerijaid konstruktiivse kriitika eest. Selline tagasiside annab aimu, kui sügavuti on mõtet asja uurida, et see veel lugeja jaoks huvitav oleks. Toote koostise teemaga jätkan mõnes tulevases postituses. Praegu aga suundun tagasi jumestuse juurde.
1

Mineraalpuudrist lähemalt

15:22, 18. aprill 2014
Tegin analüüsi ühele mineraalpuudrile, mida ise olen kasutanud. Tegemist on BareFaced Beauty Mineral Foundation´iga(toon Gracious).Milliseid koostiosi sisaldab:Mica e. vilgukivi(CI 77019) – sätendust andev osa, mis on saadud looduses leiduvast sätendava pinnaga kivimist – vilgukivi. Vilgukivi on hinnatud komponent ka oma katvuse poolest.
6

Ökojumestusega modellid ja kuidas ökotooteid peale kanda

10:25, 14. aprill 2014
Nagu eelmises postituses lubasin saate näha pildimaterjali moeetendusest, mille puhul modellid on jumestatud vaid ökotoodetega.
0

Miks on puhastus- ja niisutustooted jumestajate jaoks tihtipeale tooted, milleta hakkama ei saa?

10:58, 11. aprill 2014
Korralikult puhastatud nahk, millel on hea niiskustasakaal, muudab jumestuskunstniku töö hulga lihtsamaks. Tooted kinnituvad paremini nahale.
0

Ühendusest, mis reguleerib looduslike kosmeetikatoodete turgu

10:36, 7. aprill 2014
Eelmises postituses oli juttu sertifikaatidest. Mõned nimetatud sertifikaatide loojatest on ühistööna loonud süsteemi, mis seab piirangud ja nõuded toodetele.
0

Mille järgi saab aru, kas jumestustooted on ökoloogilised?

10:19, 4. aprill 2014
Kas kevad on toonud beebibuumi? Minu tutvusringkonnas küll. Sellega seoses leidis möödunud teisipäeval aset fotosessioon ühe väga kauni lapseootel naisega. Jumestus nagu arvata võite on tehtud ökoloogiliselt puhaste toodetega. Lapseootuse ajal on see eriti oluline.Aga kuidas saame olla kindlad, et tooted on usaldusväärsed ja „puhtad"?Üks võimalus on tunda usaldusväärseid ja üldtunnustatud sertifikaate ning tasub uurida ka need loonud organisatsioonide tausta.
4

Saage tuttavaks Õhtulehe uue ilublogijaga!

17:00, 31. märts 2014
Alates tänasest liitub Õhtulehe blogijatega Martina. Et Martina ja tema ökojumestuse blogiga lähemalt tuttavaks saada, esitasime talle mõned küsimused.
5

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis