Õhtulehe blogid

TREILER | Vaata, kuidas Marveli järgmine kangelane vanatädile vastu vahtimist virutab

12:24, 19. september 2018
Järjekordne koomiksifilm saab ahjusooja treileriga uhkustada. Sel korral astub rambivalgusesse Marveli filmiuniversumi naiskangelane Kapten Marvel.
0

Imelike Filmide Festival toob Eestisse aegade kõige halvema filmi loojad

16:05, 18. september 2018
Kaheldava väärtusega kultusfilmide näitamise poolest tuntud Imelike Filmide Festival andis äsja enda Facebooki lehel teada, et koostöös PÖFF-iga tuuakse käesoleva aasta novembrikuu lõpus Maarjamaale ühe aegade halvima filmi, „The Room“ loojad – Tommy Wiseau ning Greg Sestero.
2

ARVUSTUS | „Nico, 1988“ – viisteist minutit kuulsust, mis hävitab elu

22:40, 17. september 2018
Tänapäeval, Eestist ja põhjaliku popkultuurikihita on ilmselt raske mõista Andy Warholi tõelist tähtsust. Fakt on see, et tema Factory-kambast tuli suuremaid ja väiksemaid staarikesi, ühe sellise kurb saatus hakkab sellest nädalast jooksma kinodes.
2

Ats Kuldkepp | Koondis jõudis Serbiast eluga tagasi, ees ootab karm talv

21:46, 17. september 2018
Nii kummalisi nädalaid pole korvpallikoondisel juba ammu olnud.
10

ARVUSTUS | Film sellest, kuidas mees ja naine joovad poolteist tundi veini ja räägivad

15:04, 17. september 2018
Lindsay ja Frank on oma loomult vihkajad. Neile ei meeldi mitte miski. Ei meeldi neile kontvõõrad ega ka tuttavad inimesed. Nad vihkavad maailma, vihkavad oma sõpru ja vanemaid ning vihkavad iseennast. Kui paarike esmakordselt kohtub, hakkavad nad - üllatus, üllatus - vihkama ka teineteist.
4

Pluss, miinus, ennustus | Kübaratriki-Tänak, raskustes rahvuskoondised ja Euroopa klubivuti stardipauk

00:05, 17. september 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb väikese ettevaate tulevikku. Järgnevalt meie 16. septembri valik.
0

Karl Juhkami | Si*t, millel on tulevik

00:05, 17. september 2018
Eesti korvpallikoondis sai möödunud nädalal hakkama lausa uskumatu vägiteoga, kui suutis kodusaalis NBA-meestega vürtsitatud Saksamaa vastu visata vaid 43 punkti. Sellega pühiti ajaloo prügikasti senine antirekord, milleks oli 2007. aastal Horvaatia vastu riputatud 47 sanga.
2

Kuidas Pärnu rand sai oma „Diogenese“

17:46, 16. september 2018
„Rannakõrtsi läheduses silman laudadest kokkuklopsitud kastisarnast hoonet, mille ümber suur hulk inimesi. Trügin lähemale ning näen ringi keskel väikest 50aastast meest, kes pajatab, et ta saanud linnavalitsusest loa ehitada rannale väikese hüti. Olevat endine kingsepp, nüüd linna hoolealune. Randa ehitas onni, mis peaaegu kuup, iga mõõde umbes süld (pisut üle kahe meetri).
0

ARVUSTUS | „Otsing“ ehk film sellest, kuidas lapsevanem õpib arvutit kasutama

15:30, 14. september 2018
Filme, mis kasutavad sündmuste edasikandmiseks peamiselt filmitegelaste enda arvutiekraani, saab ühe käe sõrmedel üles lugeda. Senimaani on toda nippi rakendanud õudusfilmiseeria „Unfriended“ kaks linateost, ent teinud seda võrdlemisi kehvalt. Õnneks suudab „Otsing“ eelnevate vigu vältida, olles seejuures ka hea film!
0

KOMMENTAAR | Gerd Kanter on olnud sadade, kui mitte tuhandete noorte sportlaste iidol

14:18, 14. september 2018
Gerd Kanteri karjäär sai neljapäeva õhtul toimunud lahkumisvõistlusega väärika punkti ning üks ajajärk on sellega lõppenud. Ajajärk, mil Eesti koondis sai pea igal tiitlivõistlusel kindel olla, et küll see Kanter taas kastanid tulest välja toob ja koondise au päästab. Tõele au andes oli seesuguseid tiitlivõistlusi ikka uskumatu hulk – 11 suurvõistluste medalit ei valeta.
3

ARVUSTUS | 85 minutit hingematvat põnevust ühe näitleja ja paari telefoniga

11:05, 14. september 2018
Kõigest nädal tagasi nägin nüüdseks suurte fanfaaridega kinodesse jõudnud, ühel arvutiekraanil kulgevat filmi „Otsing“. Nüüd viivad taanlased minimalismi miinimumini ja piirdutakse kahe toa, ühe peategelase ja suure kriisiga.
0

Kuidas Tuulemäele observatoorium kerkis

06:53, 14. september 2018
Vana ja auväärne aastail 1808–1810 püstitatud Tartu tähetorn võitis kuulsust tänu oma hilisema direktorile Friedrich Georg Wilhelm Struvele, sai tosina aasta pärast tolle aja maailma suurima, üheksatollise Fraunhoferi läätsteleskoobi ja täienes aja jooksul veelgi. Kuid lõpuks hakkas linna valgus tähtede uurimist segama.
0

FILMISAADE „DUUBEL“ | Miks halvad filmid roppumoodi raha teenivad?

16:32, 13. september 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
7

Kuidas „Vanuatu diplomaat“ Eestis ilma tegi

07:13, 13. september 2018
25aastase Erik V. pahandused algasid 1996. aastal. Eesti ärimehed olid juba piisavalt mammonat kogunud, aga Mercedese edevaid kupeesid veel kõigil istumise all polnud. Sestap ärataski politsei tähelepanu Tallinna Raekoja platsil kurseeriv mersu, mis peale erandlikkuse oli varustatud siniste diplomaatiliste numbritega. Hilisemal uurimisel tuli välja, et need viitasid Eestis peaaegu tundmatule saareiigile Vaikses ookeanis. Vanuatuga polnud meil tol ajal isegi diplomaatilisi suhteid.
4

Kuidas Eesti NSV rahva ajupesu korraldas

06:39, 12. september 2018
„Ameerika häält“ kõik ei kuulanud. Seda enam, et Tõnismäe all praeguse ühisministeeriumi lähedal seisnud tornid, rahvasuus Kolm Õde, tegid kõik, et nende saateid vastiku generaatoriraginaga summutada.
34

Mart Treial | Rahvuste liiga õõnestab EMi mainet

00:04, 11. september 2018
Vastalanud jalgpalli Rahvuste liiga näib esmamulje põhjal väga tervitatav ettevõtmine, kuid sel on üks suur miinus: see õõnestab Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri mainet.
2

KATRIN LUSTI BLOGI | Dansket läbis sada miljonit eurot päevas ja keegi ei pannud seda tähele

15:08, 10. september 2018
Viimaste nädalate jooksul on Danske panga rahapesu kohta ilmunud erinevaid numbreid.
88

RASSISM HOLLYWOODIS? 8 juhtumit, mil filmirolli valiti „vale“ nahavärviga näitleja

11:54, 10. september 2018
Vahel ikka juhtub, et internet hoiab väljamõeldud tegelasi kõige kõrgema poodiumi peal ning kui filmitegijad algmaterjalisse pisut lõdvemalt suhtuvad, satutakse raevu. Sama situatsioon toimub ka tagurpidi – mõnikord mõtlevad Hollywoodi tähtsamad ninad, et tähtis pole mitte tegelaste identiteet, vaid see, et neid kehastaks tuntud näitleja, kes rahva kinno meelitaks.
16

Ats Kuldkepp | Loobumiste kaskaad. Inimlikult arusaadav, aga tuleb aeg, mil Eesti ei saa seda enam lubada

00:10, 10. september 2018
Kas keegi suudab täpselt ennustada, kes esindavad Eesti korvpallikoondist 2019. aasta novembris? Just siis hakkame üle pika aja mängima mõisa peale, ära tuleb võtta 2021. aasta EM-finaalturniiri pilet.
4

Kuidas elasid poluvernikud Peipsi põhjarannal

00:01, 10. september 2018
Poluvernikud oli venelaste ja vadjalaste segunemisel tekkinud rahvakild, kes Eestis elas algul vaid Iisaku ümbruse külades, kuid Kaja 1934. aasta andmeil ulatus nende asuala siis juba Iisakust pisut üle Tarumaa rajagi.
4

Kuidas Lauluväljakul kaikus "Vabaduse laul"

08:25, 8. september 2018
Oli pühapäev, 8. september 1991. Ilm polnud kiita. Kui kella kolmeks pärastlõunal rahvas Lauluväljakule kogunes, oli jahe ja vahepeal tuli vingeid vihmasagaraid. Kuid umbes sajatuhandepealine rahvahulk ei lasknud ennast sellest häirida. „Jää vabaks Eesti meri, jää vabaks Eesti pind!“ rõkkas ühislaul.
2

FILMIBLOGI | Kas õudukad tekitavad tõesti naistele erutuse?

15:28, 7. september 2018
Mulle tegelikult ei meeldi õudukad. Ma ütlen ausalt välja, et mulle ei meeldi eriti ehmatused ja õudusunenäod, mida need mingil põhjusel juba keskeale liginevana põhjustavad. Sageli olen õudukaid kuidagi eelarvamuslikult eriti rumalate inimeste meelelahutuseks pidanud, kuna ehmatus on ju kõige lihtsamini saavutatav emotsioon kinolinalt.
13

Kuidas eurorong taheti kraavi ajada

12:30, 7. september 2018
Oli pühapäev, 7. september 2003, kui kella kolme paiku pärastlõunal hakkas Haapsalust liikuma Res Publica ja Reformierakonna europropaganda rong. Ümmarguselt 300 inimesega taheti sõita Ristile, et seal ja vahepealsetes jaamades kutsuda inimesi minema Euroopa Liidu rahvahääletusele.
2

FILMISAADE „DUUBEL“ | Lapsevanemad, ärge laske enda võsukestele jama näidata!

11:59, 7. september 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
0

ARVUSTUS | Uus Eesti film „Võta või jäta” ei jäta külmaks kedagi

13:57, 6. september 2018
Tänavu Oscarit püüdma minev kodumaine isadusdraama „Võta või jäta” ei tohiks külmaks jätta ühtegi kinosaalis istujat. Hakkama on saadud millegi äärmiselt elutruu ja südantlõhestavaga. Lapsevanemaks olemine ei ole lihtne. Isegi mitte siis, kui su kõrval on toetav partner. Ikka tulevad jõuetus ja lootusetus, aga kuidas saada hakkama siis, kui oled üksikisa?
5

Kuidas Tallinn sai esimese surnuauto

08:15, 6. september 2018
„Eile oli palju sugulasi-sõpru ilmunud pärastlõunal Pühavaimu kirikusse saatma lahkunud seltsimeest tema viimsele teekonnale. Aga oli ka kadunule täiesti võhivõõraid inimesi, kes seisatasid kiriku ees. Huvi põhjuseks oli vahend, millega lahkunu toimetati viimsesse rahupaika – surnuauto. Tallinnas on selline auto esimene, millega on mõistetav publiku suur huvi,“ kirjutab Uudisleht 6. septembril 1935.
0

Ville Arike | Selgitus Valdo Randperele, miks Serena Williams looma häält tegi

12:50, 5. september 2018
Reformierakondlasest poliitik Valdo Randpere võttis eile sotsiaalmeedias sõna ning kiitis oma tundmatut sõpra, kes nimetas maailma kõigi aegade üht paremat naistennisisti Serena Williamsit loomaks. Sportlikust vaatevinklist vaadates jäi siinkirjutajale aga Randpere räägitust silma miski muu.
62

Kuidas lõpetati KGB tegevus Eestis

06:22, 4. september 2018
Valitsus oli käskinud toonast Eesti KGB esimeest Rein Sillarit peatada tema asutuse tegevus 26. augustist 1991. Kõik tööruumid suleti ja pitseeriti.
19

Pluss, miinus, ennustus | Kuldne Sildaru, alt läinud Kontaveit ning taasalustav vutikoondis

10:23, 3. september 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb väikese ettevaate tulevikku. Järgnevalt meie 3. septembri valik.
3

Ville Arike | Aitäh, korvpallivõlur Emanuel Ginobili!

00:03, 3. september 2018
Iga teekond saab kord otsa. Sealhulgas tippsportlaste oma ja isegi nendel, kes näivad olevat igiliikurid. Kümne päeva pärast peab tippsportlasena oma viimase võistluse Gerd Kanter, kel 2004. aasta Ateena olümpia oli viimane suurvõistlus, kus tal jäi esitosinasse murdmata. Ning just tol olümpial sain ühel teisel alal ühe oma kõigi aegade suurematest spordielamustest.
0

Kuidas ulgueestlastele kodumaast kirjutati

00:01, 3. september 2018
„Läänemaal Karuse vallas täitsid esimestena liha, piima ja munade normid Anne Oltskivi, Andrei Jõgi, August Viigimäe, Juuli Koel ja Tõnis Mitt... Rapla keskkoolis on matemaatika õpetajannaks Armilda Puskar. Õpilastest on teada Kamo Kase... Olustvere valla kolhoosi Võit esinaine on Marie Rüütel... Valgas on raudtee teemeistriks Eisler...“
0

TOP 10 | Need kooliteemalised filmid aitavad vaimu uueks õppeaastaks valmis panna

17:51, 31. august 2018
Osad jumbud alustasid oma kooliteed juba eelmisel nädalal, teistel õnnestus paar päeva rohkem puhata. Pole oluline, kas ranits on juba pikalt seljas või mitte – kooliaasta alguseks tasub end ühel või teisel moel mentaalselt valmis panna ning mis saaks olla parem viis, kui vaadata mõnda kooliteemalist filmi.
2

FILMISAADE „DUUBEL“ | Film popkornipugijatele – jah või ei?

16:13, 30. august 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
0

Kuidas Vene spioon Koltšaki usaldusmeest mängis

00:01, 30. august 2018
Kõige nooblim ja artistlikum salakuulaja, iseloomustavad omaaegsed ajalehed Nikolai Poljakovi, kes Leningradis opteerumiskomisjoni ilmus ja end Tartu ülikooli lõpetanud arstina esitles. Ta seletas, et on sündinud Pärnus ja on aadlik, tema isa olnud Soomes asekuberner. Toeka altkäemaksu eest tunnistas opteerumisametnik asja õigeks ning tee Eestisse oli avatud.
0

ARVUSTUS | Jess, Jason Stathami uusim film „Meg“ on totaalne rämps!

12:39, 29. august 2018
Jason Statham on teatud sorti kvaliteedimärk – kui tema nimi suurelt filmipostril ilutseb, võib juba eos enda hullumeelseks sõiduks valmis panna. Vahel sõna otseses mõttes („Kiired ja Vihased“ seeria, „Transporter“, „Death Race“), vahel kaudses („Crank“). Mehe viimase linateose „Meg“ võib julgelt ülejäänutega samale pulgale tõsta, sest tegu on kvaliteetse rämpsfilmiga.
5

Ville Arike | Mullu üllatas Kanepi, kas nüüd Kontaveit?

00:05, 27. august 2018
Aasta viimase suurturniiri aeg on kätte jõudnud, täna algab New Yorgis USA lahtiste tennisemeistrivõistluste põhiturniir. Eesti on taas esindatud Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepiga, meestest lõppes Jürgen Zopi teekond kahjuks kvalifikatsioonis.
7

ARVUSTUS | John Travolta uusim film „Gotti“ on kriminaalselt halb

18:01, 26. august 2018
„Ärge usaldage rumalaid kriitikuid,“ ütlesid krimidraama „Gotti - maffiabossi tõus ja langus“ loojad peale seda, kui filmiarvustuste hindeid kokku koguv veebiportaal Rotten Tomatoes rehkendused lõpetanud oli ning keskmiseks skooriks kujunes suur ja ümmargune null. „Usaldage tõeliste filmisõprade arvamust!“
5

FILMISAADE „DUUBEL“ | Mustadele meestele suur püstine pöial!

16:33, 24. august 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
7

KATRIN LUSTI BLOGI | Avalik pöördumine Eesti advokatuuri aukohtu poole

12:37, 22. august 2018
Lugupeetud vandeadvokaadid! Palun teilt hinnangut kolleeg Maksim Greinomani käitumisele.
103

KATRIN LUSTI BLOGI | „Kuuuurija“ kaubamärk kaaperdati ja mult pressitakse raha välja

14:29, 21. august 2018
Juuni keskpaigas kirjutas mulle "Kuuuurija" saate fänn, et keegi advokaat Maksim Greinoman on registreerimas Euroopa Liidu tasandil "Kuuuurija" kaubamärki.
228

Kuidas perekonnaleht kombeõpetust jagas

01:30, 21. august 2018
Perekonnaleht Linda trükkis noorsoole mõeldes pikema kombeõpetuse 1903. aastal mitmes lehenumbris.
3

Pluss, miinus, ennustus | Tubli Tänak, lootustandev vollekoondis ja loodetust madalamalt lendavad korvpallurid

00:10, 21. august 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb väikese ettevaate tulevikku. Järgnevalt meie 21. augusti valik.
3

Deivil Tserp | Kahepalgelised kergejõustiklased

00:05, 21. august 2018
Kui ma pühapäeval Pärnu rannastaadionil rahvusvahelist kergejõustikuvõistlust vaatasin, kangastusid silme ette virisevad sportlased ja treenerid, kes üsna sageli kiruvad, et Eestis pole piisavalt häid võistlusi.
13

FILMISAADE „DUUBEL“ | Märulid on ägedad, õudukad aga puhas rämps?

10:53, 17. august 2018
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna ning millistest linateostest peaks kauge kaarega mööda käima.
8

Mart Treial | Emotsioonitu superkarikas

16:59, 16. august 2018
Maailma parim jalgpalliklubi (kuidas teisiti nimetada Madridi Reali, kes on võitnud kolm korda järjest Meistrite liiga?) ja tema tubli linnarivaal taovad Lillekülas palli. Gareth Bale Tallinnas! Antoine Griezmann meie oma hoovis! Sajandi matš? Andke andeks, aga mitte minu jaoks.
10

KATRIN LUSTI BLOGI | Kas Paavo Pettai hakkab tegema Keskerakonna uut valimiskampaaniat?

09:59, 16. august 2018
Kuulsin raadiost uudist selle kohta, kuidas Keskerakond on otsustanud kampaaniameister Paavo Pettai kohtusse anda.
14

Kuidas raamatuid kirvega puruks raiuti

00:01, 16. august 2018
Uskuge või mitte, aga 1941. aasta suvel veeti Tartus ülikooli raamatukogu trepikotta puupakk, millel kirvega raamatuid tükkideks lõhuti. Ja mitte vähe. Kümneid tonne raamatutükke saadeti vagunis Venemaale paberitehasesse ümbertöötamiseks.
10

Mart Treial | Kuidas mu lugupidamine Kanteri suhtes tohutult kasvas

11:34, 13. august 2018
Seoses kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanteri (39) viimase tiitlivõistlusega meenus üks lugu.
5

Kaarel Täll | Vallandamine kahe olümpia vahel

01:21, 13. august 2018
„Vallandatud. Istu, 2! Järeltöö toimub järgmise aasta septembris,“ mõtiskles Rio olümpial neljanda koha saanud kettaheitja Martin Kupper Berliini EMi järel. Kahe aasta eest kerkis ta Eesti Olümpiakomitee (EOK) reeglite põhjal B-taseme sportlaseks. Kontole laekus korralik palk ja ettevalmistustoetus. Nüüd on pidu läbi. Vigastuste kiuste sai Kupper mullu MMil 17. ja tänavu EMil 13. koha.
18

Pluss, miinus, ennustus | Kergejõustiklased nii üleval- kui ka allpoolt latti, kas Tänak võidab teise ralli järjest?

01:00, 13. august 2018
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb väikese ettevaate tulevikku. Järgnevalt meie 13. augusti valik.
0

Kuidas Vanemuise oma maja avati

22:25, 12. august 2018
„Hüüd kõlas Eestis, Tartus löödi lokku: uus kunstikoda valmis Taaramäel...“ kirjutas Jakob Tamm esmaspäeval, 14. augustil 1906 Postimehe avaküljel tervitusluuletuses.
2

Kuidas kirvega mindi vabaduse juurte kallale

00:01, 11. august 2018
Pealkirja laenasin ajalehest Vaba Maa, kus käsitleti sotside ajalehes Rahva Sõna 1933. aasta augusti alul ilmunud uudispommi: vabadussõjalased olevat juba riigipöörde päeva kindlaks määranud.
2

ARVUSTUS | „Võimatu missioon: tagajärjed“ ehk Tom Cruise'i plahvatuslik keskeakriis

10:56, 9. august 2018
„Võimatu missiooni“ filmiseeria on minu jaoks üpriski kaugeks jäänud. Märulifilme on üleüldse nii palju, et igaühe pulsil sõrme hoida ei jõua. Ometigi on Tom Cruise suutnud rohkem kui 20 aastat kinoekraanidel püsida, samas kui minul meenub seeria kõikide eelmiste filmide kohta ainult kaks konkreetset stseeni. Aga see selleks, eksole. Me tulime siia ikkagi sellest kõige uuemast linateosest rääkima!
3

ARVUSTUS | Teistmoodi natsifilm „Kapten": kuidas surmahirm meid julmuriks (ja pagana heaks näitlejaks) muudab

15:37, 7. august 2018
Saksa režissööri Robert Schwentke uusim film „Kapten“ („Der Hauptmann“) ei ole tüüpiline maailmasõja- ja natsifilm. Kahetunnises linaloos ei näidata kordagi Hitlerit, kuigi füürerist on pidevalt juttu. Tegevus ei toimu rindel, vaid tagalas. Ja kui hammas enam välisvaenlase peale ei hakka, notivad sakslased (oletatavatest) väejooksikutest rahvuskaaslasi.
2

ÕL BERLIINIS | EMi blogi | Berliini kuumuses meenus Kanteri piinlemine Moskvas ja Noole kõrbemine Sevillas

00:06, 7. august 2018
Sünoptikute sõnum Berliinis EMil võistlevatele kergejõustiklastele on pehmelt öeldes ebameeldiv: Aafrika kuumus jõuab Saksamaale ja kõige palavamatel päevadel võib elavhõbedasammas tõusta 38 soojakraadini.
4

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis