Õhtulehe blogid

Mart Treial | Aeg lõpetada suusatajate naeruvääristamine!

14:15, 11. detsember 2017
Veel kuu aega tagasi kirjutasid ajalehed, et Eesti suusatajaid tänavu MK-sarjas ei näe, sest Team Haanja mehed pole nõus allkirjastama suusaliidu pakutud lepingut. Ja ülejäänud ei vea sportlikult välja. Nii mõnedki avaldasid arvamust, et vahest nii ongi parem. Sõita nad ju niikuinii ei jaksa. Pole sportlast, pole häbi.
1

VAATA | Need 3 märulirohket filmitreilerit nõuavad su tähelepanu

12:12, 11. detsember 2017
Möödunud nädal tõi meieni ohtras koguses erinevaid filmitreilereid, osad üllatavamad kui mõned. Teiste seast paistsid aga ühel või teisel moel välja just need kolm parajat märulit täis teost.
0

Kuidas eestlased Lääne-Saksamaale põgenesid ja mõrtsukaiks said

09:05, 11. detsember 2017
„Kaks eestlast hüppasid ära Punaarmeest,“ kirjutab 12. detsembril 1986 Stockholmi Eesti Päevaleht. „Lääne-Saksa ametivõimud teatavad, et laupäeva, 6. detsembri varahommikul kell 7.40 põgenesid Helsmsfedti juures üle Ida-Saksa piiri kaks Nõukogude sõdurit. Mõlemad eesti rahvusest ja 19 aastat vanad. Noormeestest üks on teeninud Punaarmees üheksa, teine ainult ühe kuu. Noorukid ületasid tõkestatud piiriala jalgsi ja nii õnnelikult, et miinid ei plahvatanud ning neid ei avastatud.“
1

PLUSS, MIINUS ja ENNUSTUS | Talisportlaste südantsoojendavad esitused, kuidas lõpeb Baltimaade derbi?

00:12, 11. detsember 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate tulevikku. Niisugune on meie 11. detsembri valik.
1

Ville Arike | Kirik keset küla

00:10, 11. detsember 2017
 Läinud nädala tähtsaim spordiuudis ei tulnud kahjuks mõnelt võistluselt, vaid kabinetivaikusest. Rahvusvaheline olümpiakomitee otsustas Venemaa olümpiakomitee ajutiselt diskvalifitseerida, mis tähendab, et PyeongChangi taliolümpial ei näe ametlikult Venemaa lippu ega kuule selle riigi hümni. Küll saavad dopingupuhtad Venemaa sportlased teatud tingimuste täitmisel mängudel osaleda.
0

MINU PUPSIK | Lumehelbekesest karastub inimene

07:57, 9. detsember 2017
Kui mõnda filmi või etendust kaunistatakse eesliitega "kogupere", võib kindel olla, et tegu on lastekaga, mis täiskasvanu haigutama ajab. Ent uues Prantsuse komöödias "Minu Pupsik" võivad tõesti vaatamisväärset leida nii teismelised noored kui kuldses keskeas vaatajad.
2

ÕHTULEHE FILMISPIKKER | Uus nädal toob uue „Tähesõdade“ filmi!

16:40, 8. detsember 2017
Sügisel leiab kinodest mitmeid kõrgelt hinnatud filme, ent mida ja kuhu vaatama minna? Õhtuleht aitab leida tulevaks nädalaks parimad filmid, toome ka välja veebilehtede Rotten Tomatoes või IMDB hinnangu filmidele. 
10

ARVUSTUS | Saage aru, ilma „Visa hingeta“ ei ole mingeid jõule!

14:57, 7. detsember 2017
Jõulud on aegade algusest olnud rahu ja armastuse aeg. Seetõttu on mõnusalt irooniline, et 1988. aasta juulikuus ilmunud Bruce Willise märulifilm „Visa hing“ aastakümnete jooksul jõulufilmi staatuse on omistanud.
7

VIDEO | Filmisaade „Duubel“: „Visa Hing“ on aegade parim jõulufilm

17:31, 6. detsember 2017
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
4

Pluss, miinus, ennustus | korvpallikoondise vajalik võit, haiged sportlased ja Seimi medalivõimalused

00:05, 4. detsember 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 4. detsembri valik.
0

Mart Treial | Vunts on aetud, vohagu vunts!

00:05, 4. detsember 2017
Kas vuntsijuttu sai liiga palju? Piisavalt? Või hoopis vähe? Olen kuulnud arvamusi seinast seina.
0

ARVUSTUS | Sulev Keeduse uus film „Mehetapja/Süütu/Vari“ on ülim kunstisnobism

14:38, 1. detsember 2017
Rea Lest paneb surnud tuvi pea endale suhu, peale mida too hingeheitnud linnuke taaskord ellu ärkab. Kõnealune stseen on Sulev Keeduse uue filmi „Mehetapja/Süütu/Vari“ üks arusaadavamaid momente.
12

VIDEO | Filmisaade „Duubel“: Mida peale PÖFFi lõppu vaadata?

16:10, 30. november 2017
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
1

PÖFFI-RADAR | 13. päev - prosecco ja Tai väärtfilm ei käi kohe üldse kokku

11:12, 30. november 2017
Teate küll neid tüüpilisi filmiarvustusi – kasutatakse sõnu efemeerne, fragmentaarne, diskursus, narratiiv, metafoor ja kõiki muid selliseid väljendeid, mille tähendust normaalne inimene ÕS-ist otsib. Ärge kartke, Õhtuleht mõtleb tavalistele inimestele ja otsib PÖFFilt filme tavalistele vaatajatele, vastates kõige olulisematele küsimustele: "Kas filmist midagi aru sai?" ja "Kas filmis paljaid inimesi nägi?"
47

VAATA | „Tasujad: Igaviku sõda“ esimene treiler on märulifänni märg unenägu

15:55, 29. november 2017
Samal ajal, kui DC vaevleb sellega, et enda kangelaste põhjal häid filme valmis vorpida, avaldab Marvel järjekordse treileri linateosele, mis tundub eelkäijatest suurejoonelisem, humoorikam ja sündmusterohkem.
0

U2 ja Bono jälle skandaalis - seekord üsna kummalises

09:04, 28. november 2017
Alles kuu tagasi sai maailma "kõige pühalikuma" laulja Bono maine suure pleki, kui nn. paradiisipaberitest selgus, et muidu maksupettureid ja rikkureid kritiseeriv muusik on lihtlabane kahepalgeline valetaja, sest skeemitas enda miljardeid investeerides täpselt samal kombel ehk makse optimeerides. Nüüd selgus, et U2 seni ilmumata plaat jõudis väga maineka muusikaajakirja Rolling Stone aasta parimate plaatide edetabelis kolmandale kohale ainuüksi seepärast, et ajakirja omanik on Bono lähedane sõber.
2

Trükimuuseumis valmib "Väikese printsi" käsitöötrükk

11:26, 26. november 2017
Trüki- ja paberimuuseum annabvälja ajalooliste pressidega piiratud tiraažis käsitööversiooni Antoine de Saint-Exupéry armastatud teosest “Väike prints”. Kokku 250 numereeritud „Väikese printsi“ eksemplari valmistamiseks on muuseum ühisrahastuse abil kogunud üle 6000 euro ning käimas on ajalooliste seadmete häälestamine.Eesti trüki- ja paberimuuseumi direktori Lemmit Kaplinski sõnul otsustas muuseum 2017. aasta sügisel esmakordselt ette võtta tervikteose trükkimise ja köitmise muuseumi kogus olevate seadmetega. Viimati kasutati sarnaseid tehnoloogiaid raamatu valmistamiseks möödunud sajandil.“Siin on peidus ilus metafoor. “Väike prints“ on siiras lugu, mis õpetab vaatama südamega. Seal, kus mõned nägid vanarauda, väärtusetut ja iganenud tehnikat, nägime meie võimalust rääkida lugusid inimkonna püüdlusest jagada oma teadmisi läbi kirjasõna,” kommenteeris Kaplinski teose valikut.Trükki läheb Ott Ojamaa esimene eestikeel
6

VIDEO | Filmisaade „Duubel“ soovitab: 7 filmi, mida PÖFFile vaatama minna

17:16, 24. november 2017
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
0

PLUSS, MIINUS JA ENNUSTUS | Ägedad rallimehed, kahvatud suusatajad ja kossukoondise avalöök

00:10, 20. november 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 20. novembri valik.
0

Deivil Tserp | Ja nii nad hävitasidki Eesti tippspordi maine

00:05, 20. november 2017
Eelmisel reedel lõppes Eesti suusaliidu ja Team Haanja kahe aasta pikkune lepingusaaga ning meie surematu spordiajakirjandus võttis sündmused kokku tuntud headuses: veebiuudistes anti huvilistele teada, et tüli on lõppenud ja sõjakirves maha maetud.
13

BLOGI | Kes on Danske panga jaoks piisavalt rammus klient?

14:09, 18. november 2017
Järgnevad tähelepanekud Danske panga töökorraldusest ei ole varjatud reklaam, vaid ajakirjanik Katrin Lusti enda kogemuste subjektiivne kirjeldus. 
36

ARVUSTUS | Ben Affleck teeb „Õigluse liiga“ Batmanist maailma suurima möku

13:54, 17. november 2017
Koomiksite alusel on filme vändatud juba aastakümneid, ent see suurem buum plahvatas siis, kui Marvel avastas, et ise filme teha on tunduvalt ägedam, kui oma õiguseid kõikidele teistele maha parseldada ning väljastas 2008. aastal esimese „Raudmehe“ filmi.
3

„Ülelahe pumpernikkel“: natuke liiga põgus vaade Soome eestlaste ellu

17:57, 16. november 2017
Kersti Salulaidi „Ülelahe pumpernikkel. Soome tööle“ on küll kerge ja kiire lugemine, kuid jääb natuke liiga lahjaks nii sisus kui pikkuses. Öökapiraamatuks või pika lennureisi ajal lugemiseks sobib ta siiski hästi.
11

VIDEO | 6 Kevin Spacey filmirolli, mida me ei vaata enam kunagi sama pilguga

14:06, 15. november 2017
Kevin Spacey on läbi aegade olnud suurepärane näitleja meeldejäävate rollisooritustega. Peale tema ahistamisskandaalide avalikuks tulekut on aga võimatu vaadata tema filme sama pilguga, mis varem. Panime kokku video, mis vaatleb 6 erinevat linateost, milles leiduv sõnum ja allegooria on tänaseks päevaks kardinaalselt muutunud.
18

ARVUSTUS | Kui sa ikka veel Netflixi eest maksad, vaata „The Babysitter“ ära

14:13, 14. november 2017
Mul pole õrna aimugi kui paljud eestlased peale seda esimest hurraad, kui Netflix kodumaale jõudis, enda tellimused tühistasid, ent vahel tekib sinna ikka päris ägedaid vaadatavaid asju (eelkõige just „Stranger Things “).
2

VIDEO | Filmisaade „Duubel“ õpetab, mida teha, kui kinos pole ühtegi head filmi

11:37, 14. november 2017
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
2

Siim Kera | Aitäh, Kaia! Sportlase koostis: 100% inimene

21:12, 12. november 2017
„Mind see Kanepi muidu üldse ei huvita, aga nüüd on küll põnev!“ Umbes nii tunnistas mulle möödunud nädalal üks sõber. Kindlasti polnud ta ainuke, kelle peas selline mõte mõlkus. Eesti aegade ühe parema tennisisti Kaia Kanepi äsjailmunud elulooraamatust meediasse jõudnud üdini isiklikud lõigud tekitasid parajalt furoori. Voodid. Treenerid. Toitumishäired. Rahvas kihas. Paljudel ajas see kopsu üle maksa – ei mahtunud pähe, miks on tarvis niivõrd isiklikke detaile igaveseks ajaks maailmasse paisata. Teised võtsid mütsi maha ning aplodeerisid.
7

VIDEO | Need 6 meest on filmiajaloo kõige vingemad issid

17:02, 12. november 2017
Isadepäeva puhul viskasime pilgu peale kuuele erinevale isale, kes aastate jooksul kinolinale on jõudnud. Kuigi nende ülesastumised erinevad üksteisest nii mõnegi aspekti poolest, on neil kõigil üks ühine joon – mõõtmatult suur armastus enda laste vastu.
1

GALERII | Mart Kivastik tutvustas vastset esseekogumikku

10:20, 10. november 2017
„Ühel hetkel ma avastasin, et esseede kirjutamine on hea võimalus kirjutada seda, mida sa ise tahad, ilma et seal sõndagi muudetaks,“ ütles kirjanik Mart Kivastik oma vastilmunud kogumiku „Armastuse vormid“ neljapäevasel esitlusel Tartus, Tasku keskuse Rahva Raamatu kaupluses.
0

Kommipaber, mis viis meid rahvusvahelisse skandaali? Ehk kuidas Eesti on seotud Putini, Rossi ja Trumpiga

22:05, 8. november 2017
Mitu päeva on meile räägitud sellest, kuidas kohe saavad "Panama paberid" "Paradiisi paberite" näol jätku ehk kohe kohe-kohe paljastatakse kolmnurk - Putin, Trump ja Eesti.
39

ARVUSTUS | „Björn Borg ja McEnroe“ – liiga palju tennist, liiga vähe seksi!

16:25, 7. november 2017
Hiljuti kinno jõudnud elulooline spordidraama „Björn Borg ja McEnroe“ võiks teoreetiliselt olla suur maiuspala spordisõpradele – eriti just neile, kel meeldib vaadata, kuidas kaks inimest pikka aega ühe väljaku peal ringi jooksevad ja väikest palli reketitega teineteise poole löövad (tennis noh, nad mängivad tennist).
1

VIDEO | Filmisaade „Duubel“: Aronofsky uus film on totaalne ajun*ss!

11:49, 7. november 2017
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad uudised.
1

ARVUSTUS | Aronofsky „ema!“ ei jäta kedagi külmaks

16:57, 6. november 2017
Ma ei osanud Darren Aronofsky uuest filmist „ema!“ (enne veel, kui kommentaarid väidavad, et filmide nimed kirjutatakse ikka suure tähega, olgu öeldud, et tegemist on totaalselt korrektse ja taotusliku kirjapildiga) midagi oodata.
1

Ville Arike | Pyeongchangile vastu, liigse optimismita

00:10, 6. november 2017
Läinud kesknädalal jäi Pyeongchangi taliolümpiamängude alguseni täpselt 100 päeva ning olümpiarong kogub üha suuremaid tuure. Kui suuri lootusi võivad Eesti spordisõbrad üles kruvida?
0

Pluss, miinus, ennustus | Suvise suurpeo naasmine, Leedu treeneri harvanähtav žest ja vutikoondis Soomes

00:10, 6. november 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 6. novembri valik.
1

BLOGI | Miks on Jüri Ratase ID-kaart uuendamata? Kas tegu on julgeolekuriskiga?

00:25, 5. november 2017
Vaatasin laupäeval „Aktuaalset kaamerat“. Peaminister Jüri Ratas külastas täna Tallinnas Politsei ja Piirivalveameti bürood, kus uuendati parasjagu ID-kaardi sertifikaate. Hirmuga vaatasin, kuidas Eesti Vabariigi peaminister ütles enesekindlalt, et tema oma isikliku ID-kaardi sertifikaati uuendanud pole. 
111

ARVUSTUS | „Stranger Things 2“ jääb esimesele hooajale napilt alla

15:50, 3. november 2017
„Stranger Things“ oli justkui pauk luuavarrest – keegi ei osanud selle tulekut oodata, ent kohale jõudes kuulsid kõik kärakat ja rääkisid, kui vali see ikka oli.
1

VIDEO | Filmisaade „Duubel“ pärgab aegade parima koomiksifilmi

11:31, 2. november 2017
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad filmiuudised.
1

ARVUSTUS | „Saag VIII: Jigsaw“ tekitab tahtmise peaga vastu seina peksta

16:20, 1. november 2017
Kui on midagi, millele saab elu jooksul alati kindel olla, siis on selleks fakt, et me kõik jääme vanaks. Koos vanusega kaasnevad aga kõrvalnähtused ning keha ja mõistus ei tööta enam niivõrd teravalt nagu varases nooruses. Ometigi mõtlevad paljud meist, et oleme ikka veel sama krapsakad kui 13 aastat tagasi ja suudame hüpata üle oma varju. Täpselt sama probleem rõhub ka õudusfilmiseeriat „Saag“.
5

Miks õppida ja mida õppida?

15:09, 1. november 2017
Enda arendamine on tänapäeval saanud üha olulisemaks. Kiired muutused ühiskonnas ning tehnoloogia pidev areng nõuavad, et teadmised ja oskused käiksid ajaga kaasas. Seetõttu pöörataksegi pilk üha enam elukestva õppe poole.
0

ARVUSTUS | „Kes kaotas Venemaa?“: maiuspala välispoliitika huvilistele

17:47, 31. oktoober 2017
Aastaid Moskvas töötanud ajakirjaniku Peter Conradi „Kes kaotas Venemaa? Kuidas maailm astus uude külma sõtta“ on suurepärane leid neile, keda huvitavad välispoliitikas eriti riigijuhtide omavahelised suhted ja maailmapoliitika mõju tavainimestele. Raamat on äärmiselt kaasahaarav ning pakub vaimukaid kirjeldusi suurmeeste kohtumistest, vestlustest ja sellest, mida üksteisest arvatakse, ilmestades seda, mis maailmas viimastel aastakümnetel toimunud on ja miks.
2

ARVUSTUS | „Thor: Ragnarök“ on esmaklassiline koomiksifilm

11:04, 31. oktoober 2017
Piksejumal Thori seiklustest pajatav filmiseeria on igati mitmekülgne, sest praeguse seisuga kuuluvad sinna nii Marveli nõrgim lüli filmi „Thor: Pimeduse Maailm“ näol kui ka stuudio kõige eredam täht, milleks on justnimelt värske „Thor: Ragnarök“.
0

AJALOOLINE VIDEO | Vaata Aarne Üksküla kõige esimest filmirolli

14:54, 30. oktoober 2017
1960. aastal oli Aarne Üksküla veel 22-aastane lavakatudeng, kuid juba siis sai ta esimesed tuleristsed filmilinal. Tõsi, nagu nii mitmelgi teisel suurel näitlejal kogu maailmas, tuli ka Ükskülal esimeses filmis leppida väga napi rolliga.
18

Siim Kera | Stiilne nohik Flora ei rahmelda

00:05, 30. oktoober 2017
244 päeva enne laupäeval toimunud ning Florale 11. Eesti jalgpalli meistritiitli kindlustanud matši Tartu Tammekaga piinlesid rohevalgete mängijad ning fännid Sportland Arenal, kus mängiti välja hooajaeelne superkarikas. Löödi üks, teine, kolmas, ka neljas ning viies. Skoorijaks polnud aga Flora, vaid tänavu täielikult hävinud ning neljanda kohaga lõpetav mullune meister Infonet. Kes oleks võinud toona arvata, et hooaeg kujuneb tollele mängule risti vastupidiselt? Vähesed. Vaevalt Nostradamuski.
7

Pluss, miinus, ennustus | Käsipallurite ärkamine, kõleda sügistuule kurb naer Kalev/Cramo üle ja Robert Rooba Meistrite liigas

22:21, 29. oktoober 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 29. oktoobri valik.
0

„Seitsme kuningriigi rüütel“ – lihtsamalt kirjutatud kui „Jää ja tule laul", siivas ja sobiv teismeliselegi

15:12, 29. oktoober 2017
„Jää ja tule laulu“ raamatusari ning „Troonide mängu“ teleseriaal on tuttavad paljudele. Fännid ootavad pikisilmi kuuenda romaani „Talvetuuled“ ilmumist. Nüüd laseb George R. R. Martin neil teha tutvust Westerosega sadakond aastat enne „Troonide mängu".
0

VIDEO | Henrik Kalmet ja Priit Pius lähevad larpides tülli

18:13, 28. oktoober 2017
Juba kaks nädalat jookseb kinodes Paavo Piigi stsenaariumi põhjal valminud film "Keti lõpp". Esimese nädalaga üle 5000 vaataja kogunud komöödias mängivad peaosades Maiken Schmidt ja Hendrik Toompere juunior, aga lisaks neile mitmeid tuntud näitlejaid.
2

VIDEO | Vaata Linkin Parki laulja Chester Benningtoni mälestuskontserti

17:41, 28. oktoober 2017
Chester Benningtoni surmast on möödas juba kolm kuud. Linkin Parkiga nu-metali laineharjal eelmise dekaadi sümboliks saanud laulja kannatas depressiooni all ja läks vabasurma.
0

ARVUSTUS | „Lumememm“ – kas tõesti kehvem kui „Emoji film“?

17:13, 24. oktoober 2017
Aasta lõpuni on jäänud pisut rohkem kui kaks kuud, ent juba praegu on nii kriitikud kui ka paljud kinokülastajad ja filmisõbrad jõudnud üksmeelele, et Norra autori Jo Nesbø samanimelisel romaanil põhinev linateos „Lumememm“ pistab tänavuse aasta halvima filmi auhinna mängleva kerglusega enda taskusse. Ent kas taolisel arvamusel on alust?
1

Ville Arike | Varrak leidis Permi vastu toimiva viisiku. Miks ta seda rohkem ei kasutanud?

15:32, 24. oktoober 2017
Kui Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo suutis suvel endale hoida suure osa eelmise hooaja tuumikust eesotsas Cedric Simmonsi ja Branko Mirkoviciga, värbas uusi huvitavaid mängijaid eesotsas Kristjan Kanguri ja Janari Jõesaarega, võis alanud sügisele vastu vaadata optimistlikult. Reaalsus kipub aga paraku jalaga taguma.
3

VIDEO | Filmisaade „Duubel“ vaatleb käesoleva aasta seni halvimat filmi

12:48, 24. oktoober 2017
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad filmiuudised.
2

Pluss, miinus, ennustus | fenomenaalne Beljajeva, kahvatud tennisistid ja Flora suur šanss

00:20, 23. oktoober 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 23. oktoobri valik.
1

Ats Kuldkepp | Ott Tänak pole reetur

00:05, 23. oktoober 2017
Kuigi Ott Tänak polnud kõigi märkide järgi suures vaimustuses, et tema liitumine Toyota rallitiimiga tehti avalikuks juba kolmapäeval, siis ilmselt tuleb Tänaku järgnev kuu lihtsam ja pingevabam kui saladusloori polnuks kergitatud. Eesti rallihuvilistest ja ajakirjanikest rääkimata – umbmääraste spekulatsioonide asemel on nüüd fookus hoopis teravam ja piltlikult öeldes rahu majas.
11

„Mees, kes otsis oma varju“ – hoogne, sünge, teravalt ühiskonnakriitiline

09:51, 22. oktoober 2017
Pealkirjas välja käidud iseloomustus reedab, et Millenniumi saaga viies raamat – sealjuures teine, mille on kirjutanud Stieg Larssoni mantlipärija David Lagercrantz – hoiab romaanisarja lippu kõrgel. Kui Lagercrantzi esimesest Milleniumi-raamatust „See, mis ei tapa“ võis leida pikemaid kirjeldusi, siis nüüdses osas on justkui iga sõna hoolega läbi kaalutud – ei midagi, mis tempot maha võtaks.
3

VIDEO | Filmisaade „Duubel“ lahkab Jackie Chani draamarolli

10:24, 19. oktoober 2017
Teie ees on „Duubel“ – Õhtulehe iganädalane filmisaade, kus soovitame, mida hetkel kinno vaatama minna, millised linateosed sinna lähiajal jõuavad ning käime üle ka mõned huvitavamad filmiuudised.
0

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis