Teatavasti polnud Anatoli Moskvinil (taustafotol) ei nekro- ega pedofiilseid kalduvusi – ta kohtles laibanukke sõprade või pigem isegi omaenda lastena.

Foto: Kollaaž (AP/Scanpix, 4 x Youtube.com/@by_atheism)
Maailm
15. november 2023 18:20

„Jutustasin neile lugusid ja laulsin laule.“ Üksildane hauarüvetaja Anatoli valmistas surnukehadest õõvastavaid nukke

Koos vanematega Nižni Novgorodi hruštšovkas elanud Anatoli Moskvini ei saa kirjeldada kaugeltki tavalise hauarüüstajana. Mõne kolleegi poolt isegi geeniuseks nimetatud ajaloolane ja filoloog kogus ja mumifitseeris noorte tüdrukute laipu ning valmistas neist kodus võikaid nukke, keda oli kokku vähemalt 26! Ise põhjendas Moskvin oma tegusid täiesti uskumatute väidetega.

Ametivõimude hinnangul nägi Moskvini ja tema vanemate elupaik esmapilgul välja kui täiesti tavaline nõukogudeaegse sisustusega korter. Riiulitel oli palju raamatuid ning klaasvitriinide taga portselanist nukud. Ent ajaloolase tuppa sisenedes astuti otsekui teise maailma. Erinevalt elutoast polnud sealsed „nukud“ portselanist. Mumifitseerinud laibad olid riietatud kleitidesse ning asetatud erinevatesse kohtadesse istuma. Näiteks olid osad neist laua taga ja „imiteerisid tee joomist“ – nende ette oli asetatud lastele mõeldud teekomplekt. Ent kõige kohutavam oli asjaolu, et laipade seest kostus hääli…

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99