Kui terroristide motiivid on üldjuhul usulist või poliitilist laadi, siis sarimõrvarite liikumapanevaks jõuks on enamasti (v)iha, mis on käinud nendega kaasas lapsepõlvest saati. Foto on illustreeriv.

Foto: Zoonar GmbH / Alamy / Vida Press
Maailm
22. oktoober 2023 18:25

KÕRBEVAMPIIRIST KIRVEMEHENI: terroristide kõrval on Lähis-Idas tegutsenud ka äärmiselt võikaid sarimõrvareid (1)

Kuulsamad Lähis-Ida terroristid ei vaja ilmselt pikemat tutvustamist. Nimed nagu Osama bin Laden, Abu Bakr al-Baghdadi või isegi väiksemat sorti tegelased nagu Džihaadi John või ISISe Biitlid on teada-tuntud nimed. Ent kes on mõned kurikuulsamad Lähis-Ida sarimõrtsukad? Milliste kohutavate tegudega paistsid silma näiteks Teherani Kõrbevampiir, Kiirrong, Tapjaämblik või Kirvemees?

Lähis-Ida on teatavasti piirkond, kus kipuvad esile kerkima kõige ohtlikumad terroristid. Ent kuidas on olukord sarimõrvaritega? Kahtlemata ei ole tegemist ühe ja sama asjaga – terroristi ja sarimõrvari vahel on palju erinevusi. Kui esimest neist võib kaudselt kirjeldada lihtsa(meelse) võitlejana, n-ö „otsustusvõimeta droonina“, siis sarimõrvarid on üldjuhul intelligentsed, ent äärmiselt haiglase mõistusega indiviidid.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99