Seisukoht

Seisukoht | EKRE ihaleb kolhoosikorda (5)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 28. aprill 2020 17:12
Foto: Teet Malsroos
Maaeluminister Arvo Alleri idee lisaks ajateenijate põllule lubamisega saata saagikoristusele ka õpilased ja tudengid toob meelde muidugi nõukaaja ja kolhoosikorra. Ega siis asjata peetud Rahvaliitu kolhoosnike parteiks ning EKRE kui sellest erakonnast võrsunu pöördub lihtsalt oma juurte juurde tagasi.

Õpilaste põllule saatmise kava tähendab aga mõtlemise kinnikiilumist. Kui muid lahendusi tööjõukriisile pole, siis sirutatakse käsi endisaegsete kommete juurde tagasi. Kuna EKRE minister ei näi õppimist kui täiskohaga tegevust tähtsustavat, sest seda võivat teha ka õhtuti ärast kapsakoristust, siis kas võiks eeskujuks olla tsaariaegne külaromantika, kui külakooli mindi oktoobris pärast sügistöid ja koolist lahkuti aprillis karjalaskeajal. Õppida võis siis, kui muust tähtsamast aega üle jäi. Isegi haridusminister Mailis Reps ei näe pakkumises midagi taunimisväärset - noortele on töökogemusi vaja.

Aller on selili oma erakonna võttest, sest suureks eesmärgiks on vöörtööjõust iga hinna eest loobumine. Selle plaani käigus aga ununes üks pisiasi – kes hakkab põllul ja laudas tööle siis, kui ukrainlasi siia ei lasta. Nii tulevadki mängu ajateenijad ja õpilased ning muud toredad mõtted.

Otsa võiks lahti teha EKRE noored Sinisest Äratusest, kes võiks nagu üks mees lippude lehvides kapsapõllule marssides näidata, kuidas patriootiline noorsugu füüsilist tööd ei põlga.      

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee