Eesti uudised

TS Laevad on praamiliikluse taastamiseks valmis 

Johanna-Kadri Kuusk, 28. aprill 2020 12:00
Saaremaa praam Tõll Foto: Teet Malsroos
Esmaspäeva õhtul teatas valitsus, et leevendab Eesti saarte eriolukorra tingimusi, lastes piiratud erilubadega inimestel saarte ja mandri vahel liikuda. Praamiliikluse taastamiseks ollakse igatahes valmis. 

Saaremaa vallavanem Madis Kallas kommenteeris, et alates esmaspäevast on TS Laevad lisanud Saaremaa kriisikomisjoni ettepanekul eriolukorra sõiduplaani väljumised Virtsust kell 11.25 ja Kuivastust kell 12.00.

Samal teemal

Teisipäeval kommenteeris Kallas ERRile, et alates õhtusest valitsuse korraldusest kuni teisipäeva hommikuni on Saaremaale ja Muhumaale sõitmise avaldusi laekunud rohkem kui 100 ja laekub veelgi. Kallase sõnul saavad esialgu eriloa need, kellel on tarvis tööasjus mandrile saada, kuid avaldas lootust, et alates järgmisest nädalast saavad võimaluse ka need, kes omavad saarel näiteks kinnisvara.

TS Laevad juhatuse liikme ja teenindusvaldkonna juhi Ave Metsla sõnul koostatakse reiside arv ja graafik koos maanteeametiga. „Kuna  eriolukorras on sõidukite arv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga  langenud keskmiselt 75 protsenti ja reisijate arv keskmiselt 87 protsenti, siis ka valitsuse planeeritava eriolukorrast etapiviisilise väljatuleku ja piirangute võimaliku leevendamise korral on eeldust arvata, et mahtude taastumine maikuus on vähetõenäoline,“ seletas Metsla ja lisas, et parvlaevad jätkavad vastavalt maanteeameti tellimusele maikuus hõrendatud sõiduplaanidega.

„Loomulikult loodame ka meie, nagu kõik teised ettevõtjad, et viiruse aktiivsele levikule suudetakse piir panna ning on võimalik teenuste järkjärguline avamine. Meie oleme piirangute leevendamiseks valmis,“ kinnitas Metsla. Ettevõte võimaldab reisijatel pileteid osta kontaktivabalt nende kodulehelt. Laevade salongid on suletud ja reisjatel on võimalus viibida tekil oma autodes. Jalgsi reisijatele on eraldi salong. Samuti on kõigil laevadel, sealhulgas laeva autotekil, tagatud desinfitseerimisvahendid ja pindasid puhastatakse regulaarselt. „Oleme mõelnud ka salongide etapiviisilisele avamisele, reisijate laeval liikumise ja toidu-joogi ostmise lahendustele. Oleme olukorra muutustele ja piirangute kehtestamisele kogu aeg paindlikult reageerinud, kaitstes nii reisijaid kui meie enda eesliini töötajaid ning piiratud mahus oleme kliente teenindanud ka terve kriisi vältel, eelkõige kaubavedusid,“ lisas ta.

Maanteeameti ühistranspordiosakonna juhtiveksperdi Mika Männiku sõnul on nad valmis sõidugraafikud vastavalt valitsuse otsustele uuesti üle vaatama ja muutma. „Kui kauba- ja sõitjatevood hakkavad taastuma, siis järk-järgult taastame ka esialgseid graafikuid,“ kinnitas ta.

Samal teemal

28.03.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: valitsus soovib saarte liikumispiirangud kaotada maikuu jooksul
27.03.2020
VALITSUSE ERITEADE: Saaremaal ja Muhumaal leevenevad eriolukorra piirangud
27.03.2020
VIDEO | INFOTUNDIDE TOP | Saarlaste puhul saab esimeste sammudena rääkida mandrile lubamisest töö ja pere tõttu