Poliitika

Opositsioon soovib ministreid kiiremini riigikogu ette küsimustele vastama (2)

Toimetas Hindrek Pärg, 28. aprill 2020 08:48
Kaja KallasFoto: Stanislav Moškov
Kui praegu on ministritel riigikogu arupärimistele vastamiseks aega terve kuu, siis Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid soovivad selle lühendamist neljale päevale.

"Arupärimiste tähtaeg on niivõrd pikk, et näiteks eriolukorra ajal esitatud küsimus koolide avamisest või eksamite toimumisest tuleb vastamisele alles juunis, kui see enam päevakorras ei ole. Ja seetõttu – kuna valitsus on teinud kõikvõimalike muudatusi, siis tegelikult peaks tegema ka muudatuse, et sellistes erakorralistes oludes tulevad ministrid parlamendile vastama nelja tööpäeva jooksul," ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas ERR-ile.

Küsimust ei ole veel riigikogu põhiseaduskomisjonis arutatud, aga Kallas avaldas lootust, et seda arutatakse eriolukorda arvestades kiiresti.

"Ja arvestades ka seda, et mitmed valitsuse liikmed on keeldunud riigikogu komisjonidesse tulemast, öeldes, et neil ei ole parlamendi jaoks aega – parlamentaarses riigis ei tohiks see nii olla, et valitsus toimetab lihtsalt omatahtsi," lisas Kallas.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Paul Puustusmaa ütles, et kommenteerib opositsiooni ettepanekut pärast seda, kui see on komisjonis arutusel olnud.

Samal teemal

23.04.2020
SÕNASÕDA RIIGIKOGUS! Põlluaas: opositsioon püüab kriisist profiiti lõigata. Kallas: see on järjekordne vale!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee