Kaja KallasFoto: Stanislav Moškov
Toimetas Hindrek Pärg 28. aprill 2020 08:48
Kui praegu on ministritel riigikogu arupärimistele vastamiseks aega terve kuu, siis Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid soovivad selle lühendamist neljale päevale.

"Arupärimiste tähtaeg on niivõrd pikk, et näiteks eriolukorra ajal esitatud küsimus koolide avamisest või eksamite toimumisest tuleb vastamisele alles juunis, kui see enam päevakorras ei ole. Ja seetõttu – kuna valitsus on teinud kõikvõimalike muudatusi, siis tegelikult peaks tegema ka muudatuse, et sellistes erakorralistes oludes tulevad ministrid parlamendile vastama nelja tööpäeva jooksul," ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas ERR-ile.

Küsimust ei ole veel riigikogu põhiseaduskomisjonis arutatud, aga Kallas avaldas lootust, et seda arutatakse eriolukorda arvestades kiiresti.

"Ja arvestades ka seda, et mitmed valitsuse liikmed on keeldunud riigikogu komisjonidesse tulemast, öeldes, et neil ei ole parlamendi jaoks aega – parlamentaarses riigis ei tohiks see nii olla, et valitsus toimetab lihtsalt omatahtsi," lisas Kallas.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Paul Puustusmaa ütles, et kommenteerib opositsiooni ettepanekut pärast seda, kui see on komisjonis arutusel olnud.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

29. aprill 2020 14:29
...MIKS SKHAKHASTH PILT KOGU AEG ARVUTIS?MINU LAPSED OSKAVAD PEALE PILDI NÄGEMIST KA LUGEDA.OTSE KARDAVAD.VAJA AGA E- KOOLIS ÕPPIDA JA ARVUTI LAHTI TEHA.KOGU AEG KARDAVAD SEDA TÄDI.MILLES ASI.MINU MEELEST KENA INIMENE JA VÄGA TARK POLIITIK.ILUSAD KLEIDID JA VÄGA MAITSEKAS JA HARITUD KÕNEPRUUGIGA.MA TÕESTI EI SAA ARU.

SISUTURUNDUS