Ilona LeibFoto: Tiina Kõrtsini
Eesti Päevaleht 28. aprill 2020 08:34
Terviseamet palkas ilma konkursita ajutised kommunikatsioonitöötajad, kes hakkavad saama suuremat töötasu kui kriisistaabi meditsiinijuht doktor Arkadi Popov.

Terviseameti juhi Merike Jürilo otsusega käsunduslepinguga alates aprillist palgale võetud kommunikatsioonibüroo PR Partnerid neli suhtekorraldajat, muu hulgas büroojuht Ilona Leib, saavad kuus keskmiselt 2600 eurot puhtalt kätte, kirjutab Eesti Päevaleht. Samal ajal teenib kriisistaabi meditsiinijuht doktor Arkadi Popov terviseametiga sõlmitud lepingu kohaselt tavatööajaga ligi 2300-eurost brutopalka, mis jätab pärast makse alles umbes 1770 eurot.

Kommunikatsioonitöötajate värbamisel võttis Jürilo ühendust Leivaga, kuna teadis, et viimane on pädev kriisikommunikatsioonispetsialist ning palus tal soovitada teisi spetsialiste, kes saaksid kohe tööle hakata ega vajaks koolitust. Leib soovitas Jürilole oma büroo inimesi, kellega Jürilo vestles enne nendega lepingute sõlmimist.

Ehkki avalikku asutusse kedagi tööle võttes tuleks olenevalt palkamisviisist korraldada hange või avalik konkurss, siis riigihangete registrist ei nähtu, et hange oleks tehtud ning samuti pole terviseamet kommunikatsiooniosakonda lisajõu leidmiseks korraldanud ühtegi avalikku konkurssi, kirjutab Päevaleht. Jürilo selgitas, et kuna kriisisuhtluseks värvati spetsialiste hädaolukorras ja kiiruga, tehti seda läbirääkimiste teel, mis on tema sõnutsi aktsepteeritav otsustamisviis.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Maamiis 28. aprill 2020 14:15
Kes luges EPL siis tuli ju välja ,et tegu lihtsa riigivargusega .Mite mingit vajadust neid palgata ju ei olnud .kuna teistes riigiammetites töötavad nõustajad tegid neil selle töö oma põhipalga eest ära ja oleks ka edaspidi seda teinud.
Sisu ja vormi ühtsus 28. aprill 2020 11:14
Sõbrannad Siseministeeriumi ajast. Tallinna kõige inetuma büroohoone Paldiski maanteel omab järjest inetuma sisu. Ka WHO Eesti kontor on samas majas.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS