Eesti uudised

Terviseamet maksab ajutistele suhtekorraldajatele rohkem kui Popovile (9)

Eesti Päevaleht, 28. aprill 2020 08:34
Ilona LeibFoto: Tiina Kõrtsini
Terviseamet palkas ilma konkursita ajutised kommunikatsioonitöötajad, kes hakkavad saama suuremat töötasu kui kriisistaabi meditsiinijuht doktor Arkadi Popov.

Terviseameti juhi Merike Jürilo otsusega käsunduslepinguga alates aprillist palgale võetud kommunikatsioonibüroo PR Partnerid neli suhtekorraldajat, muu hulgas büroojuht Ilona Leib, saavad kuus keskmiselt 2600 eurot puhtalt kätte, kirjutab Eesti Päevaleht. Samal ajal teenib kriisistaabi meditsiinijuht doktor Arkadi Popov terviseametiga sõlmitud lepingu kohaselt tavatööajaga ligi 2300-eurost brutopalka, mis jätab pärast makse alles umbes 1770 eurot.

Samal teemal

Kommunikatsioonitöötajate värbamisel võttis Jürilo ühendust Leivaga, kuna teadis, et viimane on pädev kriisikommunikatsioonispetsialist ning palus tal soovitada teisi spetsialiste, kes saaksid kohe tööle hakata ega vajaks koolitust. Leib soovitas Jürilole oma büroo inimesi, kellega Jürilo vestles enne nendega lepingute sõlmimist.

Ehkki avalikku asutusse kedagi tööle võttes tuleks olenevalt palkamisviisist korraldada hange või avalik konkurss, siis riigihangete registrist ei nähtu, et hange oleks tehtud ning samuti pole terviseamet kommunikatsiooniosakonda lisajõu leidmiseks korraldanud ühtegi avalikku konkurssi, kirjutab Päevaleht. Jürilo selgitas, et kuna kriisisuhtluseks värvati spetsialiste hädaolukorras ja kiiruga, tehti seda läbirääkimiste teel, mis on tema sõnutsi aktsepteeritav otsustamisviis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee