Eesti uudised

VALITSUSE ERITEADE: Saaremaal ja Muhumaal leevenevad eriolukorra piirangud (2)

Ohtuleht.ee, 27. aprill 2020 15:47
Pühapäevane protestiaktsioon SaaremaalFoto: Alar Truu
Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastab täna Saaremaa ja Muhu valla eriolukorda puudutava korralduse, millega leevenevad homsest alates saartele kehtestatud piirangud. Saarte ja mandri vahel liikumiseks hakatakse väljastama täiendavaid erilubasid.

Võrreldes tänasega võetakse maha piirangud lähikontakti nõudvatelt teenustelt nagu ilukirurgiateenused, ilu- ja isikuteenused (näiteks juuksuri-, maniküüri, pediküüri-, kosmeetiku-, tätoveerimis- ja solaariumiteenus) ning massaaži- ja muud taastusraviteenused heaoluteenusena.

Piirangute leevendamine tähendab, et kauplused ja turud võivad taas olla avatud sarnaselt mandrile.

Samuti võetakse maha liikumispiirang, mille järgi pidid saarlased püsima kodus ja väljas tohtis käia toidupoes, apteegis ja arsti juures või kaugtöö võimaluse puudumisel tööl.

Küll aga säilib üldine 2 + 2 reegel, mille järgi tohib avalikus ruumis üheskoos liikuda ainult 2 inimest ning teistest tuleb hoida 2meetrist vahemaad.

Saartele liikumine veel täiesti vabaks ei muutu. Eriolukorra juht Jüri Ratas otsustas Saaremaa valla palvet arvesse võttes väljastada saartele liikumiseks eriload, mis jagunevad iga päev nii: Saaremaale 25 eriluba, Muhu saarele ja Manijale 5, Hiiumaale 20 ning Kihnule, Ruhnule ja Vormsile 10 eriluba. Eriluba kehtib üks kord edasi-tagasi sõitmiseks.

Ettepaneku, kes saab saartele liikuda, teeb kohalik omavalitsus.

Korraldus jõustub homsest ja avalikustatakse selle allkirjastamisel.

Samal teemal

28.03.2020
Vabaõhumuuseumid avatakse ja spordiüritusi lubatakse õues korraldada alates 2. maist
27.03.2020
VIDEO | INFOTUNDIDE TOP | Saarlaste puhul saab esimeste sammudena rääkida mandrile lubamisest töö ja pere tõttu
26.03.2020
SAAREMAA ISTUMISPROTESTI AUTOR: me oleme veel üks riik, meil on õigus liikuda!