Maailm

POLE VAJA MURETSEDA! Lõuna-Korea luure: Kim Jong-un pakatab tervisest (4)

Toimetas Juhan Mellik, Greete Kõrvits, 27. aprill 2020 15:38
ENDISELT ELUS! Kim Jong-un käis luureandmeil aiinult kergel puhkusel. Foto: EPA/Scanpix
Lõuna-Korea luureteenistused kinnitavad, et totalitaarse Põhja-Korea türanni Kim Jong-uniga on kõik kõige paremas korras ning kuulujuttudel isevalitseja nõrgast tervisest pole mingit alust.

Juba üle nädala on ringelnud jutud, et südameoperatsioonil käinud Kim Jong-un on tõsiselt haige või lausa surnud.

„Meie valitsuse seisukoht on kindel,“ tsiteerib Guardian Lõuna-Korea presidendi rahvusvahelise julgeoleku nõuandjat Moon Chung-ini. „Kim Jong-un on elus ja temaga on kõik hästi.“

Tema sõnul on Kim püsinud alates 13. aprillist riigi idaosas asuvas kuurortlinnas Wonsanis, samuti ei ole luurajad täheldanud mingisugust kahtlast liikumist.

Samal teemal

Diktaatori tervis tõusis päevakorda siis, kui Kimi polnud kohal 15. aprilli pidustustel, millega tähistatakse tema vanaisa, riigi looja Kim Il-sungi sünnipäeva. Tegemist on kõige olulisema iga-aastase poliitikasündmusega riigis. Juba mitu päeva varem polnud riigijuhti näha Korea Töölispartei poliitbüroo koosolekul. Samuti puudus ta laupäeval Põhja-Korea sõjaväe aastapäeva pidustustelt.

Washingtonis asuv Põhja-Korea uurimisprojekt 38 North jagas ka luuresatelliitide 21. ja 23. aprillil klõpsitud pilte 250 meetri pikkusest erirongist, millega riigijuht arvatavasti kuurortlinna saabus (Kim eelistab transpordivahendina üldiselt rongi). Siiski mainis 38 North, et pole täpselt teada, millisel päeval rong saabus ning millal lahkub. Samuti ei kinnita rongipildid otseselt tema elusolekut, surma ega õieti ka asukohta, kuid toetab kaalukalt teooriat, et Kim viibib siiski Wonsanis.

Foto: AP/Scanpix

CNN kirjutab, et osa Kimi eest hoolt kandnud meedikutest naasid juba 19. aprillil tagasi pealinna Pyongyangi, mõned jäid aga koha peale juhti eest hoolt kandma. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee