Maailm

VARUGE KANNATUST! Tervenenud Boris Johnsoni hinnangul on veel liiga ohtlik piiranguid lõdvendada 

Toimetas Aare Kartau, 27. aprill 2020 13:56
COVID-19 tervenenud Boris Johnson asus taas peaministri ülesandeid täitma.Foto: Zuma Press/Scanpix
Suurbritannia peaminister Boris Johnson ütles esmaspäeval, et majandust kahjustava range karantiini leevendamine on endiselt liiga ohtlik, sest see võib põhjustada teise surmava viirusepuhangu.

Üks kuu ja üks päev pärast positiivse viirusetesti andmist astus Boris Johnson viimaks esmaspäeval oma Downing Streeti residentsist välja ja naasis tööpostile, vahendab Reuters. Tervema ilmega peaminister pöördus rahva poole ning kinnitas, et piirangute leevendamisega ei tohi kiirustada. Ta kirjeldas viirust tänavakriminaalina, kelle Briti rahvas on vastu maad surunud.

Samal teemal

Peaminister rõhutas, et endiselt kestab maksimaalselt riskantne periood. Johnson kinnitas, et mõistab ettevõtjate muresid ning konsulteerib opositsiooniparteidega, kuidas oleks kõige parem olukorda lahendada. Siiski andis mees selgelt mõista, et karantiini lõppu veel silmapiiril ei paista. „Kui suudame näidata sama ühtsuse ja sihikindluse vaimu nagu viimase kuue nädala jooksul, siis pole mul mingit kahtlust, et suudame seda (viirust) võita,“ kuulutas Johnson. 

Briti valitsus, parlament ning teadusnõustajad on erineval arvamusel, kuidas ja millal peaks maailma suuruselt viies majandus taaskäivituma. Rahuaja kõige karmim sulgemine on Suurbritannia majandust rängalt tabanud – riiki ohustab tõenäoliselt viimase kolme sajandi sügavaim majanduslangus.

Johnson hoiatas rahvast, et kiirelt tavalisse töörütmi naasmine võib kaasa tuua uue viirusepuhangu. „Peame tunnistama ka teise puhangu riski – ohtu, et kaotame viiruse üle kontrolli,“ sõnas peaminister, kelle sõnul võib viiruse uus laine tuua kaasa uutele surmajuhtumitele lisaks majandusliku hävingu. Johnson palus kõigil brittidel jääda rahulikuks ning taluda veel veidi aega piiranguid: „Ma palun teil varjata oma kannatamatust, sest usun, et oleme jõudmas konflikti esimese etapi lõppu ja kõigile kannatustele vaatamata peaaegu edu saavutanud.“ 

Suurbritannias on diagnoositud 152 840 koroonaviirusega nakatunut. Covid-19 surmajuhtumeid on riigis seni tuvastatud 20 732.

Samal teemal

26.03.2020
Koroonaviirusest tervenenud Boris Johnson asub homsest taas tööle
12.03.2020
HEAD UUDISED! Suurbritannia peaminister Boris Johnson lasti haiglast välja
08.03.2020
LONDONI ARSTID: Boris Johnsoni tervislik seisund paraneb
07.03.2020
Intensiivravil viibiv Boris Johnson pole hingamisaparaadi abi vajanud