Eesti uudised

Arkadi Popov: teeme kõik, et ei peaks Harjumaad isoleerima (1)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 27. aprill 2020 09:03
Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi PopovFoto: Robin Roots
Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov ütles „Vikerhommikus“, et uute COVID-19 diagnooside arvu kasv Tallinnas teeb muret, kuid ta lubas teha kõik, et Saaremaa stsenaarium pealinnas ei realiseeruks.

Möödunud nädalal oli palju juttu kaubanduskeskuste taasavamisest. Popovi sõnul peab nende piirangute leevendamisel olema ettevaatlik. „Siin on olemas maailmas väga erinevad lähenemised. Üldine hoiak on see, et sellega ei tasu kiirustada. Meil on viirus Eestis olemas ja kui kaubanduskeskused avada liiga vara, siis võib tekkida viiruse järellaine. Me saame siin teiste riikide kogemusest õppida,“ sõnas ta. Popov märkis, et selles küsimuses peab otsuse tegema valitsus.

Samal teemal

Tallinn valmistab jätkuvalt muret. „Me näeme, et iga päev tuleb Harjumaal ja Tallinnas uusi juhtumeid, vastavalt populatsioonile, rohkem. Meid paneb muretsema see, et osa nendest haigestunutest on perekonna sees, osad tööl, aga mõned on sellised, kus meie ei tea, kust nakkus tuli ja inimene ise ka ei tea. Seal on suur võimalus, et see viirus võis tulla avalikust ruumist, kus inimene näiteks puudutas midagi ja sealt sai selle näiteks. Selliseid asju kahjuks juhtub ja sellepärast me peame veel kõiki reegleid järgima,“ rääkis Popov ja samas kiitis kõiki Eesti elanikke. „Praegune olukord on tänu kõigi pingutustele ja ilma piirangutele allumiseta oleksime me palju hullemas olukorras.“

Kas on võimalik, et Harjumaal kordub Saaremaa stsenaarium ja maakond tuleb lukku keerata? Popovi sõnul ei saa sellele kindlat vastust anda. „Epideemia ongi ettearvamatu stsenaarium. Kunagi ei saa olla 100 protsenti kindlad. Me teeme kõik selleks, et seda ei juhtuks,“ sõnas ta.

Samal teemal

25.03.2020
Ida-Virumaal haigestus koroonaviirusesse suguvõsas 18 inimest
25.03.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED | Popov: kui eirame reegleid, siis uued juhtumid tulevad