Eesti uudised

Madis Kallas: kümme sõnumit Saaremaalt mandrile 

Toimetas Eigo Kaljurand, 26. aprill 2020 18:15
Madis Kallas.Foto: Martin Ahven
Nädala alugses tagasiastumistest teatanud Saaremaa vallavanem Madis Kallas edastas pühapäeval kümme sõnumit Mandri-Eestile.

Mehe sõnumid mandrile:

1. Palume võimalust Saaremaa ja Muhu perede taaskohtumiseks ning kehtestatud liikumispiirangute leevendamist Kuivastu–Virtsu liinil.

2. Oleme nõus, et kõiki piiranguid Kuivastu–Virtsu liinil ei saa kohe lõpetada, kuid tööalane, ettevõtlusega ja kinnisvara omamisega seotud liikumine peab muutuma esimesel võimalusel vabaks.

3. Toetame teiste piirangute osas samu meetmeid, mida rakendatakse mujal Eestis, kuid erisused Saaremaa osas tuleb lõpetada esimesel võimalusel.

4. Täpsustame, et 26. aprillil toimunud vaikiv aktsioon "Aitab!" oli kodanikualgatus, mille korraldamisega ei olnud seotud Saaremaa Vallavalitsus ega Saaremaa kriisikomisjon.

5. Kinnitame, et saartele kehtestatud täiendavad piirangud olid seni igati õigustatud, aga praeguseks on olukord väga palju muutunud ja väljumisplaani esimesed sammud tuleb astuda siin võimalikult ruttu.

6. Anname teada, et jagame inimestele koostöös vabatahtlikega bussides ja maapiirkondade kauplustes maske, et ennetada võimalikku uut haiguspuhangut.

7. Nõustume, et suurürituste ja rahvakogunemiste piirangud jäävad Saaremaal lähikuudel kehtima.

8. Hindame kõrgelt kriisiaegset koostööd kõigi riigikogus esindatud erakondadega, lähtudes põhimõttest, et salakavala viiruse saame võita vaid üheskoos.

9. Täname väga hea koostöö eest peaministrit, Vabariigi Valitsust ja ministeeriume, kellelt on Saaremaa saanud palju tuge.

10. Saadame tänusõnad kõigile Saaremaa toetajatele ja inimestele, kes on erinevates rollides kriisi lahendamisele kaasa aidanud.

Samal teemal

20.04.2020
Saaremaa vallavanem Madis Kallas astub ametist tagasi: võtan poliitilise vastutuse