Eesti uudised

Eesti kuulsused liitusid istuva protestiga: Saaremaa on vaja lukust lahti teha! (9)

Toimetas Eigo Kaljurand, 26. aprill 2020 16:38
Peapiiskop Urmas Viilma.Foto: Ekraanitõmmis
Saarlased on eriolukorras pidanud järgima piiranguid, mis mõnegi jaoks on olnud päris väsitavad. Saarele lõksu jäänud inimesed korraldasid pühapäeval istumisaktsiooni, millega sotsiaalmeedia kaudu liitusid ka mitmed Eesti kuulsused.

Mandrile lukku jäänud räppar Beebilõust ehk Andrus Elbing avaldas kodusaarele toetust koduseinte vahel. "Töll, Töll, tule aita, Saaremaa vaja lukust lahti teha! Söbrad jätke mulle ka paar särge!" kirjutas ta sotsiaalmeedias.

Samal teemal

Protestiga ühines ka EELK peapiiskop Urmas Viilma, kes rõhutas, et ta pigem avaldab solidaarsust.

"Mina ei protesti, ma avaldan solidaarsust! Kuigi olen päris veendunud, et esmaspäeval tehakse otsused, mis toovad leevendusi nii seni suletud olnud saartele kui pühapäeviti tühjaks jäänud kirikutele, osalesin üsna värske suvemuhulasena pühapäevases solidaarsusaktsioonis. Kahjuks ei saanud ma selleks sõita Muhumaale Vahtraste külla, kus registri kohaselt elan. Mõtlen siiski südames ja palvetes oma küla ja saare rahvale ning kõigile teistele, kes Eesti saartele koroonaviiruse poolt luku taha on pandud," selgitas ta.

"Viibisin tänaval ka solidaarsusest kõigi nende toetuseks, kes viirusega ja sellega seotud kriisiga võitlevad, alates Toidupanga vabatahtlikest, kõikidest arstidest-õdedest ja hingehoidjatest, lõpetatades valitsusega. Kõik annavad oma panuse, et saaksime avada mitte ainult saared, vaid kogu Eestimaa, mis on tegelikult tervikuna lukus! Eestimaa ja kogu maailma avamiseks kulub aga veel palju aega, vaeva ja palveid... Seni aga - püsige kodus! Õnnistagu ja hoidku meid kõiki Jumal," kirjutas Viilma oma posituse kõrval.

 
Oma toetust näitas üles hotelliärimees Toomas Leis. Tema ei hakanud omi mõtteid selgitama, vaid kirjutas oma posituse juurde #aitab.

"Kui Saaremaal olukord juba pikemat aega rahuneb, siis piirangud on jätkuvalt kõige karmimad. Tallinlane vöib sõita näiteks Tartu või pärnakas Paide. Saarlane aga istub Saaremaal ja välja ei saa, ei töö asjus, ei ka vanemaid külastama," selgitas laupäeval ürituse korraldaja Andres Tinno. "Oleme me kurjategijad, kes on koduarestis?"

Samal teemal

26.03.2020
GALERII | Streik saarlaste moodi: vaata, kuidas protestiks korraldatud istumine õnnestus!
26.03.2020
Viroloog: teatud lõdvendusi võiks Saaremaale teha
25.03.2020
AITAB! Mitusada saarlast plaanib homme liikumispiirangute vastu protestida