Eesti uudised

Aivar Hundimägi: valitsuses sisuliselt otsustati ära Tallinki abistamine ja 150 miljoni eraldamine 

Toimetas Eigo Kaljurand, 25. aprill 2020, 20:52
Tallinki laev Megastar.Foto: Stanislav Moshkov
Vabariigi valitsus otsustas kabinetinõupidamisel suurendada aktsiakapitali Nordicas 30 miljoni, Eesti Raudtees 10 miljoni ja Saarte Liinides 3 miljoni euro võrra, et tagada ettevõtete edukus tulevikus. Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi sõnas raadiosaates "Rahva teenrid", et ära tehti ka sisuline otsus Tallinki abistamiseks.

"Rahva teenrite" stuudios olid sellel nädalal Evelyn Kaldoja, Aivar Hundimägi ja saatejuht Mirko Ojakivi ning ühe teemana käsitleti riiklikku abi. "Valitsuses sisuliselt otsustati ära Tallinki abistamine ja 150 miljoni eraldamine. See vajab vormistamist, aga sisuline otsus on minu teada tehtud," kinnitas Hundimängi. 

"Kuna riik on pandud lukku ning Tallinkil ja Nordical pole ajutiselt võimalik oma äriga tegelda, siis see on mõistlik, et riik läheb appi," leidis ta. "Küsimus on pigem selles, kuidas me tulevikus ettevõtteid toetame ja millised ettevõtteid toetame."

"Maksumaksjal pole nii palju raha, et kõik see ebaefektiivus kinni maksta, mis viimasel 10 aastal on ettevõtetes tekkinud," arutles Hundimägi ja leidis, et transpordisektoris on abi andmine vajalik. "Me peame jälgima, mida teevad teised Euroopa riigid. Kui teised annavad ja meie ei anna, siis peame arvestama, et nad võtavad ühel hetkel üle."

Samal teemal

24. aprill 2020, 15:27
Valitsuse magus rahasüst: Nordica saab 30 miljonit, Eesti Raudtee 10 ja Saarte Liinid 3 miljonit eurot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee