Eesti uudised

AITAB! Mitusada saarlast plaanib homme liikumispiirangute vastu protestida (11)

Ohtuleht.ee, 25. aprill 2020 20:58
Tühjalt seisev Kuressaare linn.Foto: Alar Truu
Facebooki on loodud üritus nimega "AITAB!", mis kutsub Saaremaa elanikke homme keskpäeval välja eriolukorraga seotud liikumispiirangute vastu protestima. Hetkeseisuga on ennast osavõtjaks märkinud umbes 400 inimest. Huvitatud on veel umbes 600 inimest.

Ürituse kirjelduses seisab: "AITAB!!! Me oleme (veel) üks riik, meil on: ÕIGUS liikuda! ÕIGUS töötada! ÕIGUS elada! ÕIGUS EESTILE! ÖIGUS ka oma Ö-le! SAARLANE, TULE VÄLJA! TULE OMA KODU/TÖÖ TÄNAVALE Vöta TABURET vöi TOOL Istume PROTESTIKS pool tundi PÜHAPÄEVAL KELL 12.00 KÖIK ÜHES KOOS!!"

Ürituse korraldajaks on saarlane poliitik Andres Tinno, kes on endise Lääne-Saare valla endine vallavanem. Tinno ütles, et protesti ajendiks on see tunne, et saarlasi koheldatakse muus Eestist teisiti piirangutega.

"Kui Saaremaal olukord juba pikemat aega rahuneb, siis piirangud on jätkuvalt kõige karmimad. Tallinlane vöib sõita näiteks Tartu või pärnakas Paide. Saarlane aga istub Saaremaal ja välja ei saa, ei töö asjus, ei ka vanemaid külastama," selgitas Tinno.

Mees valutab südant ka Saaremaa ettevõtluse pärast ega mõista miks lahendatakse Saaremaa probleeme kaugelt diivani pealt, mitte saarel. "Oleme me kurjategijad, kes on koduarestis?" imestab Tinno.

Ürituse korraldaja sõnul ei kutsu aktsioon rahvast kokku vaid hoopis oma tänavale ja ukse ette vaikselt pooleks tunniks istuma. 2+2 reegli järgimine on kohustuslik.