Eesti uudised

Bussifirmad tahavad reisijate hajutamiseks toetust, aga majandusminister ideed ei poolda (2)

Toimetas Eigo Kaljurand, 25. aprill 2020 19:34
Taavi AasFoto: Teet Malsroos
Bussifirmad küsivad riigilt toetust, et linnadevahelistel liinidel ka pärast piirangute leevendamist ja nõudluse kasvades reisijaid hajutada, et bussid liiga täis poleks.

Ohutuse huvides paigutatakse bussireisijad teineteisest eemale ja vaadatakse, et bussi täituvus poleks üle 50 protsendi, vahendab ERRi uudisportaal. Et nõudluse taastudes 50 protsendi piiri mitte ületada, pakub Lux Express, et bussid võiks endiselt sõita pooltühjalt, kui osa kulusid kataks riik - suurusjärgus 300 000 eurot kuus.

"Me oleme seda arutanud ja tegelikult on niimoodi, et me mingiks ajaks suudaksime katta ka need väiksemad bussid suuremate bussidega ja tekitada mingisugused tihendamised, aga kui vaadata pikemat perspektiivi, siis tegelikult lahendus on siin ainult maskide kasutamine," ütles majandusminsiter Taavi Aas.

"Me ei saa ju ette kujutada seda, et kui Tallinna-Tartu vahet sõitis varem praktiliselt iga poole tunni tagant buss, et siis me paneme nüüd bussid sõitma iga veerand tunni tagant ja pooled neist maksab riik kinni."

Samal teemal

24.04.2020
Valitsuse magus rahasüst: Nordica saab 30 miljonit, Eesti Raudtee 10 ja Saarte Liinid 3 miljonit eurot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee