Eesti uudised

GALERII | Kaitseväe üksused valmistuvad Kevadtormi lahinguteks (1)

Toimetas Helen Mihelson, 25. aprill 2020 18:32
Täna algas Kevadtorm.Foto: Ardi Hallismaa / mil.ee
Täna sai alguse suurõppus Kevadtorm, mille osalejad teevad viimaseid ettevalmistusi, et juba õige pea aktiivse lahingtegevusega alustada.

„Meid ootab Kevadtormil ees umbes 11 päeva metsades olemist ja päris palju ja korralikult sõdimist. Kahju on muidugi sellest, et reservväelased ei saa sel aastal õppusele tulla, aga see eest saame kindlasti maitse suhu ja loodetavasti läheb hästi,“ ütles reamees Sven Allmere Kuperjanovi jalaväepataljoni A-kompaniist pressiteate vahendusel.

Vahetult enne õppuse aktiivsete tegevuste algust sai täna täiendust 2. jalaväebrigaadi tagalapataljon, kui Tapa linnaku riviplatsil toimunud tseremoonial anti nende alluvusse üle 1. jalaväebrigaadi tagalapataljonis välja õpetatud tagalaüksus.

„Ma ütlen teile samu sõnu, mida kuulsid ka enne Saaremaale minekut teie parameedikutest kaasvõitlejad: näidake, mida olete õppinud, säilitage kainet mõistust ja rahu ning käituge professionaalselt, et 1. jalaväebrigaad ja tagalapataljon saaksid teie üle uhkust tunda,“ soovis tänasest 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni embleemi kandvatele ajateenijatele 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni ülem kolonelleitnant Indrek Lilleorg.

Täna algas Kevadtorm. Foto: Maria Tokke / mil.ee

Kevadtormil saab ajateenijatest koosneva tagalapataljoni ülesandeks hinnatava üksuse logistiline toetus, näiteks varustamine, remont ja hooldus ning meditsiin ning ka nende reservteenistus jätkub 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni koosseisus.

Samal teemal

Plaani kohaselt harjutavad Kevadtormil osalevad üksused ja allüksused omavahelist koostööd lahinguülesannete täitmisel, õppus on jaotatud kahte peamisse etappi. 25.–30. aprillini toimub väliõppus, mille käigus mängitakse läbi etteantud taktikaline olukord.

1.–8. maini toimuvad keskpolügoonil üksuste lahinglaskmised, kus treenitakse peamiselt jalaväe- ja lahingutoetusüksuste koostööd reaalses lahinguolukorras.

Kevadtormi peamised treenitavad on Kuperjanovi jalaväepataljoni ja Viru jalaväepataljoni baasil välja õpetatud üksused. Väliharjutuse ajal etendab vastase rolli 1. jalaväebrigaad, mille põhijõu moodustavad jalaväe lahingumasinatel liikuvad Scoutspataljon ja NATO liitlaste lahingugrupp.