Eesti uudised

Ülikeerulises olukorras vaevlevad Saaremaa ettevõtjad: teistes piirkondades piiranguid vähendatakse, kuid meie oleme nimekirjas üks viimaseid (4)

Toimetas Eigo Kaljurand, 25. aprill 2020 15:45
Kuressaare.Foto: Alar Truu
Visit Saaremaa pöördus kohalike turismiettevõtete ja toitlustajate nimel vabariigi valitsuse poole, tuues välja, et range isolatsiooni pikenemise korral maikuusse on hädavajalik täiendavate abimeetmete väljatöötamine.

“Otsust selle abi kohta oleks vaja võimalikult kiiresti,” nentis Visit Saaremaa tegevjuht Eveli Jürisson ajalehele Saarte Hääl. “Täna näeme, kuidas teistes piirkondades piiranguid vähendatakse, kuid Saare maakond on selles nimekirjas üks viimaseid.”

“Olukord on ülikeeruline,” tõdes GOSPA hotelli tegevjuht Piret Trei. “Eelkõige loodame, et liikumis- ja ettevõtluspiiranguid leevendatakse Saaremaal ja Muhu saarel samas ajaplaanis kui Mandri-Eestis,” ütles Trei, kelle sõnul on ettevõtja jaoks oluline, et tavapärane majandustegevus saaks mingiski mahus taastuda.

Valitsus otsustas reede pärastlõunal, et pikendab riigis kehtivat eriolukorda 17. maini, kaasa arvatud. Kriisist väljumise strateegia, mis näeb ette piirangute etapiviisilise leevendamise eesmärgid, põhimõtted ja piirangutest loobumise kava, kinnitatakse valitsuses järgmisel nädalal.

Samal teemal

24.03.2020
Nädala tipud | Väljumisstrateegia vaeslapsed
24.03.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: Kuressaarde püstitatud kaitseväe välihaigla pannakse aprilli lõpus kinni